גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

מה אומרת הגרפולוגית

פורסם ב'ידיעות אחרונות': באוגוסט 1993
עמוד 3 מתוך 3

הפתק של פליקס חלפון

שורד, חם-מזג, אימפולסיבי, שואף להתבלט

הכותב משקיע בפעילותו כוח פיזי רב, מתבסס על חושים מפותחים וכושר הישרדות טוב. הוא חם מזג וקשה לו להפעיל בקרה וריסון על תגובותיו. הוא פורץ קדימה מבלי לקחת בחשבון את תוצאות מעשיו ונוטה להרפתקנות והתפרצויות, תוך קושי להיות רציונאלי ולהפעיל שיקול דעת מקדים. חשוב לו מאוד להוכיח את עצמו ולזכות בהצלחה. הוא עדיין ילדותי וקשה לו להכיר בצורך שלו במסגרת ובתמיכתה והוא שואף להתבלט ולהיות מוכר כאינדיבידואליסט ועצמאי. בלהט העשייה קשה לו להבחין בקשיים אובייקטיבים והוא נוטה להתקדם תוך קושי להבחין בין עיקר לטפל ולערוך סדר עדיפויות הגיוני.

הפתק של איציק זוהר

פתוח, ספונטני, רגיש, זקוק לתשומת לב

גישתו של הכותב רציונאלית ומאופקת. הוא מקדים שיקול דעת לעשייה ונמנע מלקיחת סיכונים ומפעילות נמהרת. בשל זהירותו ושאיפתו להימנע מכישלון הוא מאט את פעילותו ואינו נסחף אחר רגשותיו. ניכרים טביעת עין חדה וכושר התמצאות טוב, בעזרתם הוא מתכנן את מהלכיו מראש. הוא מוכן לתרום מעצמו ולשתף פעולה, מגלה מסירות רבה כשיש לו מסגרת מוגדרת המעניקה לו גיבוי ותמיכה כלפי חוץ הבאה לחפות על רגישות, והוא אינו חושף את תחושותיו ורגשותיו. הוא נוהג בנימוס, בטאקט ובחן, ומגלה רצון טוב על מנת לקבל את האהדה שהוא זקוק לה. חשובה עבורו מסגרת תומכת, חיזוקים ואישורים על מעשיו. הסיפוק שהוא חש בפעילותו נובע יותר מתשומת הלב והחיזוקים ופחות מהעשייה עצמה.

הפתק של רונן חרזי

נבון, שכלתן, מחושב, לא לוקח סיכונים

למאמר "מה אומרת הגרפולוגית" בגרסה הסרוקה >>

מה אומרת הגרפולוגית

גישתו של הכותב שכלתנית והוא קולט את המתרחש בזריזות בעזרת טביעת עין חדה. הוא נבון, מתייחס ברצינות למשימותיו ושולט היטב במהלכיו ובתגובותיו. פעילותו מחושבת, הוא אינו לוקח סיכונים ונמנע מחיפזון ומצעדים לא שקולים. הוא תקשורתי, חביב, מפגין נועם הליכות, שואף להשתלב ולהיות "אחד מכולם", ויחד עם זאת, מסוגל להיות סמכותי ומנהיג. האינטליגנציה שלו טובה למדי, ניכר שילוב של הגיון ואינטואיציה, אולם קשה לו לשים לב לפרטים חשובים וכושר הריכוז שלו ירוד בתקופה זו.

הפתק של ניר קלינגר

נחוש, שנון, נוקשה ובעל בטחון עצמי

ניכר בו הכותב פועל בנחישות מתוך מוטיבציה גבוה, משקיע אנרגיה רבה ואינו נרתע ממכשולים וקשיים. הוא חרוץ, תכליתי ויעיל, "מסתער" על משימותיו ומתמקד במטרתו, מבלי להניח לאחרים ולנסיבות להסיח את דעתו. ניכר צורך לבלוט ולהרשים ביכולתו והוא שואף להיות במרכז העניינים ותשומת הלב. מצד אחד, הוא יודע להתחבב בעזרת כושר ביטוי טוב, סימפטיה והביטחון העצמי שהוא מקרין, ומאידך הוא נצמד בעקשנות לדעותיו, מאמין בצדקתו ואינו מתפשר על עמדותיו, הוא אינטליגנטי, חריף מחשבה ושנון, ועם זאת, הוא נוקשה, רגיש לצרכיו ומתקשה לגלות התחשבות ברגשות האחרים, עד כי עלול להיכנס לעימותים חריפים על רקע של יוקרה אישית.

<< המאמר "מה אומרת הגרפולוגית" - לעמוד הקודם

לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'ידיעות אחרונות' >>