גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

מאמרים בנושא גרפולוגיה

גרפולוגיה - מהי?

חנה קורן - מכון לגרפולוגיה

מהי גרפולוגיה? מה ניתן ללמוד באמצעותה ומה בלתי אפשרי?

בכל ספר גרפולוגיה למתחילים תוכלו למצוא את ההגדרה של המילה גרפולוגיה. ביוונית גרפו = כתב ולוגיה = תורה.

אולם למעשה הגרפולוגיה הינה "כתב המוח". כתב היד, שיכול גם להיות כתב פה או רגל למתורגלים בכך, הינו תוצר של תהליך. תחילתו של התהליך הוא בפקודה הניתנת במוח ומועברת דרך מערכת העצבים למערכת השרירים, סופו של התהליך - הפעלת היד האוחזת בעט וכותבת את כתב היד האישי לחלוטין של כל כותב. כמו טביעת אצבע.

אם נלך קצת אחורה, בתחילת התהליך - מחשבה, רעיון, בסופו - כתב או ציור. אלו חושפים את הגלוי על ידי הבעת הרעיון במילים מובנות לכול, אולם לגרפולוג המנוסה הם חושפים בעיקר את הנסתר מן העין שאינה מכירה את תורת הגרפולוגיה על בוריה.

הגרפולוגים שבינינו מסוגלים לאבחן את אישיותו של הכותב, את התחושות המלוות אותו, אותנו, את האופן בו אנו תופסים את עצמנו, את החוזקות והחולשות, המאווים והמעצורים, איכויות החשיבה והפעילות, אופן ההסתגלות, איכויות חברתיות, תחומי עניין ועוד ועוד...

באמצעות ניתוח גרפולוגי ניתן לכוון אדם למקצוע המתאים לו, ניתן להסביר ולהמחיש מהם דפוסי ההתנהגות שמקדמים אותו ואולי חשוב מכך - מהם אותם כשלים מודעים, פחות מודעים ואולי אף מודחקים, המונעים ממנו להגיע לכדי מימוש, תחושת חופש ושמחת חיים.

הניתוח הגרפולוגי מאתר את המניעים העומדים מאחורי התנהגויות ותגובות ובכך מסייע לבני זוג להכיר טוב יותר האחד את השני.
ניתן להבין עד כמה המועמד לעבודה מתאים ועונה על הדרישות השונות של התפקיד. ההתאמה בין המועמד לתפקיד חשובה, לא רק למעסיק, אלא לא פחות למועמד. גרפולוגיה תעסוקתית עוזרת לעשות את ה"שידוך" המדויק ובכך מונע אכזבות מהמעסיק כמו גם מהמועמד.

בעזרת גרפולוגיה משפטית ניתן לקבוע באם החתימה המתנוססת על מסמך היא אמיתית או מזויפת, אם כתבים שונים נכתבו על ידי אדם אחד או יותר. בקיצור - עולם ומלואו. כמעט.

אין קשר בין גרפולוגיה למיסטיקה. בניגוד לכירולוגיה, אסטרולוגיה, נומרולוגיה וכיוצאים באלו, המתימרים לנבא את העתיד, הגרפולוגיה אינה מתיימרת ואינה מאפשרת הצצה לעבר העתיד.

אין כל דרך לדעת ולחזות מה ילד יום באמצעות הגרפולוגיה, אי אפשר לדעת אם הבעל/האישה לעתיד מכילים את האות ג' ונולדו בשנת הנחש, איך החמות מתנהגת בביתנו ואם השבוע זה בדיוק הזמן המתאים למלא כרטיס לוטו כדי לזכות....

הגרפולוגיה הינה כלי מדהים לאלו המשתמשים בו בזהירות ובתבונה. היא כלי להעמקת התובנה הפנימית בידיים מנוסות או כלי הרס משחית, באחרות.

בכתבות הבאות נחשוף בפניכם את ההיגיון העומד מאחורי כתב ידכם. בכל שבוע נתמקד בנושא אחר ונבין כי ההיגיון הוא פשוט ונגיש לכול, אין מסתורין, אין חוכמה עלומה העוברת מפה לאוזן. יחד עם זאת אין בה גם משוואות ועל כן, כדי להבין את המכלול השלם של התופעה הקרויה "אדם" חייבים להבין כל תופעה בפני עצמה ואת משמעותה ומשקלה הסגולי בהתאם לשאר המרכיבים שבכתב.

אנו תוצר של אין סוף משתנים: בתים, הורים, חינוך, חוויות, טראומות, חברויות, הצלחות וכישלונות. לכל אחד מאיתנו כתב שונה, כתב המספר את סיפור חיינו. כשאנחנו משתנים, כתב ידינו מגיב בהתאם.


מאמרים נוספים בנושא גרפולוגיה >>

.

מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
תנאים לבדיקה גרפולוגית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ