גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

מאמרים בנושא גרפולוגיה

איך בוחרים גרפולוג?

חנה קורן

(גרפולוג - מנתח ומאבחן כתבי יד)

הגרפולוגים מתחלקים לשני סוגים:

 • גרפולוג אישיותי עוסק בניתוח אופיו, התנהגותו כישוריו, רמת האינטליגנציה, היושר האישי ושפע תכונות נוספות של הכותב.
 • גרפולוגיה משפטית - גרפולוג מומחה להשוואת מסמכים. השוואת כתב יד או חתימה כדי לזהות האם אדם מסוים הוא זה שכתב מסמך מסוים או חתום עליו. התחום מפותח ומשתמשים בו בבתי המשפט וגרפולוג מומחה מקבל מינויים רבים מהשופטים עצמם.

על מנת לקבל הסמכה כגרפולוג יש ללמוד במכון המכשיר גרפולוגים ונותן לתלמידים אפשרות לסטאג'. כל גרפולוג חייב ללמוד כמה שנים במכון לגרפולוגיה מוכר, אולם למרבה הצער אין שום עיגון בחוק להגדרה של גרפולוג. הנזקים הנגרמים לאנשים תמימים שהולכים לגרפולוג זול ומהיר, כזה שמכין להם דו"ח גרפולוגי "על המקום" הם עצומים ולא פעם מגיעים אלינו לקוחות פגועים שעוברים אצלנו "חויה מתקנת"

הבעיה המשפטית היא שכל אחד יכול להכריז על עצמו גרפולוג ואין לאף אחד שום אפשרות להתגונן מפניו. לא פעם נתקלנו בגרפולוג שרד בשוק כמה חודשים אבל בדרך הספיק לומר כמה שטויות לאנשים שלא בדקו למי הלכו.

מידי פעם אנחנו נשאלים איך לבחור גרפולוג?

והתשובה פשוטה.

אם אתם רוצים להיות שפני נסיונות ולחסוך כסף וזמן – לכו לגרפולוג מתחיל. רק בקשה אחת. קחו את דברי אותו גרפולוג בערבון מוגבל והשתמשו בעוד גרפולוגים או מאבחנים אחרים כדי לאמת או להפריך את דבריו.

אם אתם מוכנים להשקיע זמן ובכסף כדי לקבל אבחון מדויק ויעוץ מגרפולוגים מוסמכים, מנוסים ותחת פיקוח של גרפולוגים מנוסים אף יותר. בחרו במכון לגרפולוגיה מוכר ומנוסה. בדקו המלצות ואל תתפשרו. מקום בו לפחות 2 או 3 גרפולוגים בודקים כלאחד מהכתבים. מכון בו תפגשו עם הגרפולוג או הגרפולוגים לפחות פעמים. מכון בו תעברו מבחנים נוספים שהגרפולוג ישתמש בהם להבין אתכם טוב יותר. ובעקר מקום שיעשה את המכסימום כדי שתפיקו מהבדיקה הגרפולוגית את המירב.

כמה דוגמאות של הכוונה גרפולוגית:

 • יעל פנתה לכמה גרפולוגים והמחיר נראה לה גבוה מידי לטעמה. היא היתה זקוקה להכוונה מקצועית שכן לא היה לה מושג לאיזה תחום היא מתאימה. לאחר "סקר שוק" יסודי שעשתה, היא הגיעה להחלטה ללכת לגרפולוג הכי זול. "מה ההבדל" חשבה לעצמה. "אם הגרפולוגים טוענים שגרפולוגיה היא מדע הרי שכל התוצאות צריכות להיות דומות אם לא זהות." אמרה ובחרה.
  יעל המרוסקת הגיעה אלינו במצב נפשי קשה. היה לה קשה לאסוף את עצמה מחדש. הגרפולוג קיבל אותה ל 20 דקות, התבונן על כתב היד שכתבה במסגרת ה 20 דקות הסתכל וקבע: "האינטליגנציה שלך בינונית אבל את נראית טוב ומטופחת – תהיי קוסמטיקאית או מאפרת" פסק בפסקנות.
  "אבל רגע" ניסתה יעל לשפר על-המקום את התדמית שהגרפולוג ניסה להצמיד לה. "אתה לא יכול לבדוק כמה נושאים שחשבתי עליהם?" שאלה מתהום ההתדרדרות של מעט הביטחון העצמי שנותר." "מצטער" ענה "הגרפולוג" "זה מה שיש לי לומר. אם את רוצה תבואי לפגישה נוספת בתשלום נוסף כמובן" פגישה נוספת, הבינה, לא תקדם אותה לשום מקום ופנתה אלינו. כבר בפגישה הראשונה הבינה את ההבדל העצום והחלה בתהליך התאוששות תוך כדי מילוי הטפסים, הציורים והכתיבה. היא הבינה את גודל הטעות שעשתה בבחירה הקודמת וראתה את ההבדלים.
  אצלנו התהליך נעשה בהתייעצות איתה. היא הגיעה ל 2 פגישות. הביאה כתבי יד מהעבר (כדי שנוכל לבדוק תהליכים שהיא עוברת). נפגשה עם גרפולוגית, מילאה שאלונים, ציירה וחיכתה בסבלנות לפגישה השניה. בינתיים עבדו 2 גרפולוגים על כתב היד שלה. הוסבר לה מה מבין המקצועות שחשבה מתאים לה יותר ולמה. הוצעו לה מקצועות נוספים והיא יצאה עם הרבה חומר למחשבה, אך מאושרת.
 • אילנה הגיעה אלינו אחרי שירות צבאי. אמה הפנתה אותה - האם היתה מורה שחוקה מעל 10 שנים עם בעיות במיתרי הקול. היא פנתה אלינו לאחר שעברה יעוץ במכון ליעוץ תעסוקתי ושם פחות או יותר אמרו לה שהיא יכולה לעשות כל דבר. כשהגיעה אלינו, עברה את התהליך וקבלה יעוץ לגבי הסבה מקצועית והיתה קצת סקפטית. בגלל שהתרשמה מהאבחון הגרפולוגי החליטה ללמוד את מה שהמלצנו לה. כבר עם תחילת הלימודים הבינה את כוחה של הגרפולוגיה ונרתמה בהתלהבות ללימודים ואז לעבודה. עם התחושות האלה המליצה כעבור כמה שנים לביתה אילנה לעבור את הבדיקה הגרפולוגית עוד לפני שתתחיל בלימודים שאולי לא יתאימו לה.
 • פינחס חי כל חייו בקיבוץ. כשהגיע לגיל 65 "הכריחו" אותו לצאת לפנסיה. הוא ביקש ייעוץ מקצועי והקיבוץ איפשר לו לצאת החוצה לייעוץ. פינחס חזר מהייעוץ מתוסכל יותר ולא מצא את עצמו. הוא הגיע אלינו בבקשה שנמצא לו עיסוק כלשהוא. כששאלנו אותו מה הוא עושה עם הכישרון הטכני שלו ועם הכוח הפיזי שעדין נמצא בו. אמר שהוא מכין נדנדות לילדים בגן. הצענו לו ללמוד אומנות ולעשות פסלים מברזל.
  שלש שנים מאוחר יותר קיבלנו הזמנה לתערוכה שעשה בגאווה גדולה. תערוכה של פסלים במרחב. פשוט מקסים.
 • אורן לא הצליח להתקבל לשום מקום עבודה. הוא פנה לכמה מודעות דרושים, עבר את כל השלבים וכשהגיע לבדיקה גרפולוגית של קורות החיים שלו – לא עבר. כשפנה אלינו כבר היה למוד אכזבות והבין שלא יוכל ככל הנראה להתקבל למקומות עבודה שדורשים בדיקה גרפולוגית של קורות החיים.
  כתב ידו אכן נראה מוזר במבט ראשון. בשאלון שמילא כתב "כן" ליד ה"דיסלקציה". בפגישה הראשונה שאלנו אם נשאל לפני הבדיקות הגרפולוגיות אם הוא דיסלקט. התשובה היתה "לא נשאלתי ולא ציינתי." זאת היתה טעות של שלושת מקומות העבודה והגרפולוגים שהם העסיקו. הרי לא יתכן שגרפולוג יתחיל את האבחון הגרפולוגי מבלי לדעת נתון זה כמו גם הנתונים: מיהי היד כותבת, גיל והשכלה.


מאמרים נוספים בנושא גרפולוגיה >>


טופס יצירת קשר

הגעתי דרך:
מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
תנאים לבדיקה גרפולוגית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ