גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה בשירות המשפט

גרפולוגיה משפטית. בניגוד לגרפולוגיה פסיכולוגית, עוסקת אך ורק בפרטים של כתב היד וללא הניתוח הפסיכולוגי או האישיותי של סימני הכתב.

בגרפולוגיה המשפטית אנו משווים בין כתבי יד, חתימות, או ספרות ומשתדלים להגיע למסקנה באם יש התאמה בין כתב היד שבמחלוקת לבין הדוגמאות הוודאיות, בלתי מוכחשות של אותו כותב.

הגרפולוגיה המשפטית מבוססת על העובדה שלכל כתב יד תכונות כתב יחודיות בדומה לטביעת-אצבע. עם זאת, אף אחד לא יכול לכתוב באותה צורה בדיוק פעמיים ברציפות. כתב יד איננו פונט והאדם איננו מכונה... יתרה מזאת, כאשר אנו נתקלים ב 2 חתימות זהות ב - 100% אין ספק כי נעשה כאן זיוף.

עבודת הגרפולוג מקבילה לעבודת הבלש. הגרפולוג כמו הבלש מחפשים אחר עקבות ומנסים לפענח על פי העקבות מה בדיוק קרה שם. סימנים לזיוף לעיתים קרובות מגלים באמצעות מיקרוסקופ או בעזרת צילומי מעבדה.

גרפולוגיה משפטית בין כותלי בית המשפט

שופטים רבים ממנים גרפולוגים או מומחים לזיהוי מסמכים לבדוק את החתימות שבמחלוקת ולמסור לבית המשפט את חוות דעתם המקצועית. במקרים רבים יש והצדדים מסכימים מראש כי חוות דעתו של הגרפולוג המומחה תהיה הקובעת.

הספר הראשון המוכר בנושא נכתב על יד אלברט אוסבורן ב 1920. בשם: Questioned Documents - (מסמכים בשאלה) הספר עב הכרס מכיל מעל 1000 עמודים ודן בזיופי מסמכים. כבר בספר זה מצוטטים עשרות רבות של משפטים פליליים ואזרחיים שדנו בסוגיות שונות של כתבי יד וחתימות. הבעיה של הספר הזה שנחשב בעיני מומחים רבים ל"תנ"ך " של הגרפולוגים המומחים להשוואת מסמכים, "סובל" מבעיה אחת. הוא מתייחס רק לדיו של עט נובע. העט הנובע יצא לשוק רק בשנות החמישים זמן רב לפני שהספר נכתב והרבה לפני שהחל השימוש הנרחב בעט טוש...

מבחר של מקרים מעניינים מתחום הגרפולוגיה המשפטית.

לאתר גרפולוגיה משפטית
www.grapho-law-g.comטופס יצירת קשר

הגעתי דרך:

מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ