גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה - חנה קורן

הכל אהבה

אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד

פורסם ב"תפוז": בנובמבר 2002
עמוד 2 מתוך 2

4. הרציונלי


כתב ברור ואחיד. זווית ישרה שוליים ישרים מאוד ודף מאוגן ואסתטי. הכתב זוויתי, ומופיעות בו מספר "קערות". כאן מדובר על טיפוס רציני, אמין ולא רגשן, שלא ייצא מגדרו כשהוא פוגש אותך. בכל מקרה, את כיולה להיות בטוחה, שפיו ולבו שווים. הוא לא נוטה לפלרטט, מדבר אל ההיגיון שלך, ומצפה ממך להיות מחויבת כלפיו. קשה לו להביע את רגשותיו ולהתלהב, והיחסים אתו נבנים בהדרגתיות ובאיטיות. בדרך כלל, הוא בעל אינטליגנציה גבוהה וידע רב.

5. הילדותי


כתב איטי ולא מפותח, מנופח והססני, ללא תנועה, כמעט כמו ילד שמתאמץ לכתוב "כתיבה תמה". מהלך השורה קמור, ועל העט מופעל לחץ חזק. כותב זה, איך לומר, הוא עצל במקצת, ומצפה ממך (או מאמו) לעשות את העבודה בשבילו. הוא מפונק וילדותי, קשה לו להיות בוגר ואובייקטיבי, והוא נוטה להישען על בת זוג דומיננטית. הוא זקוק לחום ולתשומת לב רבה, וקשה לו לנהל יחסי קירבה שוויוניים. התנהגותו מסורבלת, הוא לא מגלה רגישות כלפי חבריו ורוב הזמן עסוק בעצמו.


נקודה סוף


סימני ניקוד, פיסוק, מחיקות ותיקונים בכתבי יד של קוראת "תפוז"

סימני פיסוק רבים מעידים לרוב על אדם שופע רעיונות, שיש לו קושי בביצועם: כאילו לכותב יש עוד מה לומר, אבל הוא לא מצליח למצוא את המילים המתאימות... תיקונים, לעומת זאת, מצביעים על כך שהכותב מסתיר משהו – מצוקות רגשיות, כוונות או מחשבות כאלו או אחרות, ואולי חוסר ביטחון עצמי. מחיקות מופיעות גם כשהכותב חושש שלא יבינו אותו נכון.

בכתב היד של א.ד. יש תופעה מעניינת: גרש קטן מעל האותיות יי' ו- יה'. גרש קטן כזה מופיע אך ורק אצל אנשים שלמדו בבית ספר דתי. יחד עם זאת, כתב ידה משופע בסימני פיסוק – מרכאות, סוגריים, מקפים, ועיגולים במקום נקודות. עומס כזה מצביע, כאמור, על כך שלכותבת יש הרבה רעיונות, אולם יש לה קושי בהגשמתם.

המחיקות מלמדות על חוסר ביטחון, ומשלימות את התמונה של אישה צעירה, שופעת התלבטויות שטרם מצאה את דרכה, וזקוקה לייעוץ.

לכתבה "אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד" בגרסה הסרוקה >>

גרפולוגיה
<< כתבה "אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד" לעמוד הקודם לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב"תפוז" >>