גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה - חנה קורן

הכל אהבה


אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד

פורסם ב"תפוז": בנובמבר 2002
עמוד 1 מתוך 2

בחודשים האחרונים ניסינו לבדוק כיצד משתקפים בכתב היד היבטים שונים של הרומנטיקה והזוגיות. פגשנו, בין היתר , את ה"דון ז'ואן" הידוע לשמצה, את הנוכלים והשרלטנים למיניהם, ואת הטיפוסים הכפייתיים והביישנים. הפעם נשלים את הסקירה, וכהרגלי- אכתוב לפעמים בלשון נקבה ובעיקר-בזכר, בהתאם למינו של בעל כתב היד, אך הדברים תקפים לבני שני המינים.

1. הנזירה


כתב איטי, מעוגל ומופרד, בזווית ישרה. האזור העליון של האותיות גבוה, האזור התחתון "מוזנח", החתימה קטנה, אך האותיות ברורות, הכותבת מופנמת, לא נוהה אחר הנאות מחוץ לביתה, לא מתעניינת במיוחד במין, ומעדיפה לנהל שיחה פילוסופית, או לקרוא ספר טוב... היא עסוקה מאוד בעולמה הפנימי, ביישנית ולא נענית לחיזורים. אישה כזו יכולה להוות אתגר ל"ציידים" שביניכם...

2. הנרקסיסט


כתב "יפה" במיוחד. איטי מאד, ללא תנועה, ומעוצב כמו כתב דפוס. בין האותיות יש רווחים צרים. הקטע האמצעי בולט. והחתימה מודגשת וגדולה יותר מן הטקסט.כתב כזה מעיד על כך שהכותב עסוק בעצמו, דואג רק לצרכיו, ובת זוגו משמשת רק כלי למילוי צרכיו. הוא מעמיד פנים, ויהיה נחמד אלייך כל עוד את עונה על ציפיותיו. למעשה, מדובר בניצול, שכן אם לא תעמדי בציפיות, תושלכי יד. הטיפוס הזה אינו מסוגל לאהוב איש, חוץ מאשר את עצמו. הוא לא מעוניין להפנות משאבים רגשיים לקשר הזוגי, ומחפש הערצה על בסיס קבוע. בנוסף לכך, הוא עסוק מאד בחיצוניותו. קנאי, מניפולטיבי ולא ישר.

3. ההיסטרית


כתב מעושר, תוסס ועגול, ש"ממלא" את הדף בנוכחותו. הכתב אינו יציב, והוא מלא בלולאות בשלושת האזורים. החתימה גדולה ומהירה. הכותבת תציף אותך בחום, אהבה, עידוד ומסירות. היא מתלהבת בקלות, ומוכנה להקריב את עצמה למענך- אבל זו אהבה שמאיימת ל"חנוק". היא תחבק ותנשק אותך. אבל אם תעז להסתכל על אחרות, יופנה כלפיך וכלפי מושא ההתעניינות שלך אותו להט של שנאה. אצל ההיסטרית, הרגשות שולטים על היגיון. קשה לנהל איתה שיחה הגיונית, ותגובותיה נעשות אימפולסיביות וסוערות עם כל גירוי חיצוני קל.
<< לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב"תפוז" כתבה "אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד" לעמוד הבא >>

לכתבה "אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד"
בגרסה הסרוקה >>

גרפולוגיה