גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה - חנה קורן

חתום בנשיקה


פורסם ב"תפוז": בינואר 2003
עמוד 2 מתוך 2

בנוסף, מקובל להניח שכתב היד בטקסט משקף את הרגשתו הפנימית של הכותב, ואילו החתימה מלמדת יותר על מה שהכותב רוצה להיות, או כיצד הוא רוצה להיתפש מבחוץ. לפעמים ניתן ללמוד מתוך החתימה על עברו של הכותב, וכן על שאיפותיו וציפיותיו.
כשיש התאמה בין החתימה לטקסט, ניתן להסיק שהכותב שלם עם עצמו, רוצה להציג עצמו כמו שהוא ולא רוצה להתבלט; שהוא ישר ויציב, וש"תוכו כברו". מה שנחשף כלפי חוץ - "זה מה יש".

התוספת שתופסת

לפעמים מוצאים חתימה המורכבת רק מהתוספת שהיתה פעם חתימה, או מחלק מאותיות השם, שהפכו במשך הזמן לשרבוט. תוספת פשוטה יותר לחתימה, היא הנקודה, שמופיעה בדרך כלל בסוף החתימה, ומצביעה על הסיום. המטביע נקודה חושש בתת הכרתו שמא יוסיפו משהו לחתימתו, או ינסו לזייף אותה, ולכן הוא כאילו "מגן" עליה באמצעות הנקודה.
חשוב לבדוק את צורת הנקודה בזכוכית מגדלת: האם היא יציבה, סטאטית או שהיא דומה יותר לפסיק? האם יש כאן ניסיון לבלום להט, או שמא עצירה שקולה והגיונית?

ככל שהנקודה דומה יותר לפסיק - היא נכתבה במהירות רבה יותר. כשהיא דומה לעיגול - היא "מחושבת" יותר, ובעלת משמעות שונה. חתימה סטאטית נעשית בדרך כלל באיטיות, ומעידה על שיקול דעת, תחושה של סיום, ולפעמים היא מעידה גם על חשדנות ושמירה על מרחק ביטחון. נקודה קלילה ובתנופה נעשית כמעט בהיסח הדעת, ונובעת מזריזות ורצון לעצור במקום מסוים.
בסך הכל ניתן לסכם ולומר, שבניתוח של חתימה אפשר להשתמש יותר באינטואיציה (אך כזו שמבוססת על ידע וניסיון, כמובן...). אמנם יש כללים, אך את התמונה הכללית, את הסך הכל, ניתן לתפוש רק באופן אינטואיטיבי. עם זאת, אדגיש שוב, כי חייבים להשוות את החתימה לטקסט, ורק אז להגיע למסקנות. עד כאן על החתימה באופן כללי.

ועכשיו, בואו נתבונן בחתימות "מיניות". כל הדוגמאות לחתימות (שמופיעות בעמ' מימין) שייכות לגברים שיש להם צורך להדגיש את הגבריות או המיניות שלהם, ויש ביניהם גם כאלה שידועים כ"ציידי נשים". גם במקרה זה כדי לקבוע מי הוא מי - יש צורך להשוות את תכונות הכתיבה של החתימה לכתב עצמו.


למאמר "חתום בנשיקה" בגרסה הסרוקה >>

לא דוחה סיפוקים

ניתוח כתב יד של א.א, קוראת "תפוז"

ערנות, דינמיות, זריזות, מקוריות, יעילות וכושר אלתור מצוין מאפיינים את פעילותך. קשה לך לדחות סיפוקים או החלטת, ואת שואפת להגיע למטרה בדרך הקצרה והמהירה ביותר. את מארגנת את פעילותך במהירות רבה, עוברת בקלות מעניין לעניין ומנושא לנושא, מסתגלת בקלות למצבים חדשים, ומוכנה להשקיע מעצמך למען המערכת כשאת חשה שייכת.
הקשר איתך נוצר במהירות ובדרך בלתי אמצעית, ואת יכולה להוכיח את עצמך בתהום של מכירות, בעזרת כושר השכנוע המצוין שלך, גישתך האסרטיבית, הביטחון העצמי המופגן וכושר האלתור שלך. כמו כן, ניחנת בטביעת עין חדה במיוחד, בחושים מפותחים וביצירתיות, אבל חוסר סבלנות, קוצר רוח להגשים את תוכניותייך וקושי להקפיד על הפרטים, מקשים עלייך לממש את כישרונותיך הלכה למעשה.

<< מאמר "חתום בנשיקה" - לעמוד הקודם

לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב"תפוז" >>