גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

"הוא מטורף אמיתי"

פירסום ראשון: הדו"ח הגרפולוגי המלא על כתב היד של שליט עיראק, סאדם חוסיין

ל"ידיעות אחרונות" נודע, כי את כתב היד ניתחה הגרפולוגית החיפנית חנה קורן, שקבעה: "הכותב הוא חשדן, תוקפן, לא יציב. יש בו מידה בלתי סבירה של אגרסיביות. קשה לנבא את מעשיו. הוא עקשן, הולך עם הראש בקיר, לא מתחשב בקשיים אובייקטיבים. צריך לאשפז אותו, ומיד"

למאמר "הוא מטורף אמיתי" בגרסה הסרוקה >>

כתב היד של סאדם חוסיין

פורסם ב"ידיעות אחרונות": ב-5.8.1990
עמוד 1 מתוך 2

אריה קיזל

ברוטאלי, אכזרי, בעל מבט רע ועין חדה. על סדאם חוסיין אמרו כבר כמעט הכול. ולמרות זאת - הוא מפתיע.
בניסיונות לשרטט את דמותו של העריץ מהמפרץ, נוטלים בחודשים האחרונים חלק כולם. קציני המחקר הטובים ביותר באגף המודיעין של צה"ל, אנשי קהיליית המודיעין הישראלית. לצידם מתייצבים אנשי הביון המערבי.

מיטב המזרחנים בנו פרופילים, מצוידים בנתונים ובספרי היסטוריה. שפע של פסיכולוגים מנסים לנתח מה מתרוצץ בראשו של הרודן חוסיין, ועכשיו מצטרפת גם הגרפולוגיה. חוות דעת של גרפולוגית ישראלית, שנמסרה ל"המוסד", המתפרסמת כאן במלואה לראשונה, קובעת: "יש לשלוח את האדם הזה לאשפוז, ומיד".

במחלף השנה האחרונה פנו גורמי "המוסד" לאחד הגרפולוגים בארץ, וביקשו להרכיב קלסתרון גרפולוגי של האדם שפלש לכוויית, ואשר הכה את איראן בנשק כימי. השימוש בגרפולוגיה לצורך ניתוחם של מנהיגים פוליטיים הפך בשנים האחרונות לנפוץ ואין בו חדש. גופי המודיעין מבקשים להצטייד במיטב הכלים האנושיים כדי לאבחן את מנהיגי האויב. הם מבקשים להניח בפני מעצבי המדיניות של מדינותיהם פרופיל אמיתי ומכוסה מכל הצדדים של היעדים.

חוות הדעת הגרפולוגית הוכנה, כך נודע לנו, על-ידי הגרפולוגית חנה קורן מחיפה. היא קנתה לעצמה בשנים האחרונות שם בינלאומי. גם בישראל היא נחשבת לגרפולוגית מספר אחת. סניפים של "אנה קורן", כך קוראים לה בחו"ל, נפתחו בלונדון, בניו-יורק ובאוסטרליה.
עד כה היא ניתחה מאות אלפי כתבי יד. חנה קורן לא ידעה, כי כתב היד המובא בפניה הוא של שליט עיראק. על סמך כתב היד היא קבעה מיד, כי יש לאשפזו מיד. "את האיש הזה צריך לאשפז מיד. הוא מהיר החלטה ונוטה למצבי רוח קיצוניים", קבעה.
כתב היד של סדאם חוסיין נבדק ביסודיות רבה. הסריקה הגרפולוגית עברה שורה שורה, אות אות. המכ"מ הגרפולוגי עבר בין האותיות בשפה הערבית. "אין כל הבדל בניתוח בין כתבי יד בעברית ובערבית, ביפאנית ובסינית", אומר מומחה לכתבי יד, "יש תקן מסוים של כתבי יד ויש סטייה מהתקן. הסטייה הזו היא שנבדקת לפרטי פרטים ושבה ועוברת בדיקה.

במסגרת הניתוח הגרפולוגי נבדקים שולי הדף, הרווחים בין המילים והרווחים בין השורות. המשקל הסגולי של האותיות הוא, בסופו של דבר, רק חמישה אחוז מכלל הניתוח. התוכן אינו חשוב כלל ועיקר. לפחות אין לו כל משמעות לגבי הניתוח הסופי". התוצאות היו חדות למדי. "הכותב", קבעה חוות הדעת הגרפולוגית, שהונחה על מספר שולחנות בכירים בירושלים, "הוא אדם לא יציב ועקשן, ההולך עם הראש בקיר, לא מתחשב בקשיים אובייקטיבים ופועל לפי דרכו הוא אינדיווידואליסט שאינו מסוגל לעבוד בצוות.
יש לו קשיים רבים בקבלת עצות מאחרים. הוא חשדן שמצטיין בתוקפנות רבה. הוא זאב בודד שייצא למערכה ללא שיתייעץ עם אחרים"."האיש", קבעה חוות הדעת, "תוקפן באופן חסר תקנה...

הוא תוקפן באופן אישי וציבורי, ומסוגל לעמוד מאחורי מעשים לא אחראיים. יש בו מידה בלתי סבירה של אגרסיביות, שמוצאת את פירקונה במעשים לא צפויים שקשה לנבא אותם. "בזמן שאצל אדם אחר יש חוט של מחשבה ושל הגיון בפעולות, אצל הכותב הדברים עובדים על 'שלוף', על רצון מסוים להפתיע, אולי על חשש שהאחרים יקדימו אותך. הוא מטורף מקצועי, כזה שכולם נתנו לו תפקיד של הבימה הציבורית והוא שב ומפתיע כל פעם מחדש, בתפקידים שהוא נוטל על עצמו. כל תפקיד מטורף מהקורם. כל תפקיד עם הניסיון הנוראי שלו לזרוק את עצמו אל לב תשומת הלב הציבורית .

המאמר "הוא מטורף אמיתי" - לעמוד הבא >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ