גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

קורן עולה על הכתב

פורסם ב'גלובס'
עמוד 2 מתוך 2

דליה מזורלמאמר "קורן עולה על הכתב" בגרסה הסרוקה >>

רוב חייה היא גרה בחיפה והיום היא גרה בבית עתיק ומשופץ בעתלית. אחרי הגרפולוגיה, התחביב השני שלה הוא חיות וטבע. ניתן להבחין בכך מיד כשמתקרבים לביתה, ממנו בוקעים קולות של תרנגולות, כלבים וחתולים ואפילו של התוכים המדברים. מי שמוזמן לארוחה אצלה יכול לאכול ירקות אורגניים, הצומחים לתפארת בגן הירק, ואפילו חמניות ופירות. חנה קורן אינה זוכרת מתי החלה לעסוק בגרפולוגיה. נדמה לה שעוד בטרם ידעה קרוא וכתוב. "כשהייתי קטנה נמשכתי לכתבי יד. ראיתי בהם את האנשים. חשבתי שכולם מסתכלים על כתב-יד ורואים באמצעותו את האנשים, בדיוק כמו שרואים פנים עצובות, פנים שמחות או מתוחות.

לאט, לאט, רכשתי מיומנות, חקרתי כתבי-יד, השוויתי כתבי-יד לדפוסי התנהגות של אנשים וראיתי שיש כללים לנושא. רק מאוחר יותר למדתי של"משחק" הזה במילים ובאנשים יש שם - גרפולוגיה. רכשתי את כל הספרים בנושא והתחלתי להתעמק בו ולהקדיש לו את רוב זמני. אולם רק בגיל 25, התחלתי לעסוק בכך באופן מקצועי. לפני זה למדתי שלושה וחצי סמסטרים כימיה באוניברסיטה. בינתיים גם נישאתי לעוזי, מדריך טיולים, ונולדו לנו שתי בנות המשרתות כיום בצה"ל, חוהל'ה ודפי. חוה - קריינית בגלי צה"ל, ודפנה - מדריכת טנקים בחיל-השריון.

התפנית בחייה, שהפכה אותה למקצועית, חלה כאשר בעל מפעל גדול, אביה של חברתה, ביקש ממנה לעזור במיון עובדים למפעלו. "נדהמתי מהניתוח שעשית לבתי, עלי למשרד, ועזרי נא לי למיין את מאות הפניות". בשלב זה הפך התחביב לעבודה של ממש. אירוע משמעותי אחר אירע באותה תקופה כאשר היתה כבר אם לילדה בגן. יום אחד העבירה אליה הגננת פתק בכתב ידה: "האם תסכימי לאפות עוגה?" כתב היד העיד על אשה עם בעיות. חנה שוחחה על כך עם הגננת ודבר האבחנה המדויקת הגיע באמצעות הגננת לפסיכיאטר שטיפל בה. לא עבר זמן רב, וחנה התחילה לעבוד יחד עם הפסיכיאטר. מאז הפכה חנה לגרפולוגית מקצועית, ומנהלי חברות ענק ברחבי העולם נעזרים בידע שלה.

חנה גם עורכת קורסים ללימוד גרפולוגיה והעמידה דור של גרפולוגים עצמאיים. בין היתר היא מטפחת את בוגרי הקורסים הללו וקולטת אותם במכון שלה בחיפה או במכון החדש שפתחה לאחרונה בתל-אביב, בהנהלת אילנה מאיר. אגב, כשחנה בודקת מועמדים לקורסים, היא בודקת את המניע שלהם יותר מאשר את השכלתם או את רמת
ה- I.O שלהם. "עלינו לבדוק אם המניע שלהם הוא 'לצבור כוח', או להיות מעין מנחשי-עתידות המהווים מסמר חברתי, או שבאמת ובתמים ברצונם לשפר את אמצעי הקומוניקציה עם האחרים ולהבין טוב יותר את עצמם ואת זולתם. לדעתי הגרפולוגיה היא כלי להבין טוב יותר את בני האדם, ובכך ליצור יתר הרמוניה".

עיקר עבודתה של חנה הוא ניתוח אופי וכישורים לשם קבלה לעבודה. אולם, היא מציינת כי נושא מכובד ורציני, שהגרפולוגיה יכולה לסייע בו, הוא הנושא של מקרי ההתאבדות הרבים, בקרב בני הנוער והחיילים, שאנו עדים להם באחרונה. לדעתה, ניתן לאתר אנשים במצוקה ואפשר לעשות זאת באמצעות הגרפולוגיה. "לו היו בודקים כתבי-יד של צעירים העומדים לעבור טירונות, אני מאמינה שניתן היה לעזור לאלו שבמצוקה ואף למנוע אסונות".

בין ערימת מכתבי התודה וההערכה שמקבלת חנה קורן מצאנו את מכתבו של איתן וורטהיימר, מנכ"ל "ישקר". איתן מהלל את עבודתה של חנה, שהודות לה יכול היה לבצע ניידות עובדים במפעלו, וזו הביאה לשיפור מערכת היחסים בעבודה ובתפוקה.

ה"אובזרוור" הלונדוני מספר על חנה, שעד כה נעזרו בעבודתה משרדי ממשלה בריטיים, בנקים, חברות תעופה, סוחרי יהלומים, חברות מחשבים וביטוח. בארץ קשורות עימה חברות כמו "סונול", "ישקר" בינג-ליניאל, מודן תעשיות, דקו, יהלומי נתניה (ICTS ,(NDC, משרדי ממשלה, וגורמים רבים אחרים שמטעמי אתיקה מקצועית נמנעת חנה מלפרט את שמותיהם.
אל תחששו, חנה קורן לא עומדת להפוך ל"בינלאומית" ולא לשנות את בסיס האם. היא גרה, חיה ומתפקדת רוב הזמן בישראל, והיא תמשיך לאבחן כתבי-יד ולהנחות קורסים לגרפולוגיה, לכל המתעניינים בנושא. וכעת גם מתל-אביב.

<< מאמר "קורן עולה על הכתב" - לעמוד הקודם                   לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'גלובס' >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ