גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

קורן עולה על הכתב

פורסם ב'גלובס'
עמוד 1 מתוך 2

דליה מזור

האיש מסתיר מצוקות, הוא מלא חרדה, מסובך ולחוץ מאוד - כך כתבה הגרפולוגית הישראלית חנה קורן, בדו"ח על אדם שהיה מועמד לעבודה בתפקיד בכיר ביותר בלונדון. לחנה קורן ולצוות המכון הספיקה הבחנה קצרה זו כדי להמליץ שלא לקבלו לעבודה.

כשביקרה בחודש פברואר האחרון במכון שלה בלונדון חיכתה לה הפתעה. הוגש לה כתב יד לבדיקה, מבלי שנאמר לה במי מדובר. היא נחרדה למראה הכתב ושאלה: האם האיש בחיים? אמרו לה שהאיש גוסס. כשהמשיכה לבדוק בצורה יסודית, חשבה תחילה שלאיש יש מחלת פרקינסון, כי הכתב רעד מאוד. אך, בעוד כתב החולים בפרקינסון הולך וגדל, הרי הכתב המדובר הלך וקטן. אפשרות של מחלת הסרטן נשללה גם כן, כי במחלת הסרטן הלחץ בכתב הולך ונחלש - מה שלא קרה כאן. לבסוף פסקה חנה: זה איידס!

מעסיקיו של האיש כלל לא ידעו עד אז, שהוא הומוסקסואל, ושהיה כבר נגוע כשהתקבל לעבודה. זאת גילה להם בן-זוגו לאחר איבחונה של חנה קורן.

סיפור מדהים זה, רק ממחיש ומאשר את העובדה, שמדע הגרפולוגיה מהווה היום כלי עזר חיוני ביותר, לאבחון תכונות אישיות ולאיתור מחלות. אך השימוש הנפוץ ביותר בגרפולוגיה הוא בדיקת כתבי-יד של עובדים לפני קבלתם לעבודה, כדי לעמוד על אמינותם והגינותם וכדי לכוונם מבחינה מקצועית בצורה אופטימלית ביותר. כי עובד מאושר יותר הוא גם פורה יותר - ומכך יוצאים העובד והמעביד נשכרים.

בישראל נחשבת חנה קורן לאורים ותומים בתחום הגרפולוגיה. לפרסום הרב ביותר זכתה בתוכניות הרדיו בהן הופיעה, ועדיין מופיעה, בארץ ובעולם. היא מרואיינת מבוקשת ביותר בתוכניות דוקומנטריות ואחרות בבי.בי.סי, ובגלי צה"ל יש לה פינה קבועה בתוכנית עצם הפז"מ, עם בתה חוה קורן, בה היא מנתחת כתבי-יד של חיילים ומייעצת להם בהמשך דרכם. היא הוציאה שני ספרי גרפולוגיה ומשתתפת בקונגרסים, בכנסים ובאגודות לגרפולוגיה, כמרצה אורחת.

למאמר "קורן עולה על הכתב"
בגרסה הסרוקה >>

בשנים האחרונות פתחה חנה קורן סניפים בניו-יורק ובסידני, אך מרכז ההצלחה הוא לונדון. אל בירת בריטניה היא הגיעה לפני כארבע שנים בעזרתו של דני יששכרוב, מנכ"ל חברת האבטחה ICTS. דני נדהם להיווכח כי האנגלים אינם יודעים מהי גרפולוגיה ואינם מסתייעים בה לצורך בדיקת מועמדים לעבודה. דני הפגיש אותה עם מייקל מרקס - אחד ממנהליו של קונצרן הרון אינטרנשיונל, המפעיל כ-40 חברות תעשייתיות - אשר לאחר השוואת עבודה שנעשתה על-ידי כל הגרפולוגים המקומיים, החליט, למרות המרחק והקשיים הטכניים, להיעזר בידע שלה. בינתיים, פתחה חנה סניף בלונדון, שאחראית לו מיני גלברד, ישראלית השוהה בעיר זו, כשהיא עצמה מגיעה לשם לעתים קרובות. ביתר הזמן מקבלת חנה כתבי-יד באמצעות משלוחים מיוחדים, ושולחת את הדו"חות הכתובים בפקסימיליה.
הראיון עם חנה קורן נערך במשרדה המטופח בשכונת אחוזה בחיפה, שעל הסניף בו הוא שוכן אחראית ברכה שני, הגרפולוגית הבכירה. המשרד, שבו שולט הצבע הסגול של שטיחים מקיר לקיר, מתנהל כמטה מבצעים. במשרד, מערכת מחשבים הכוללת תוכנה גרפולוגית המסייעת לה להתמודד עם המורכבויות של הגרפולוגיה (לדוגמא: כדי לאבחן תכונת אופי כמו חוסר מהימנות, יש לבדוק 160 תכונות כתב ב-4 מסכי מחשב). כמו כן, מסתייע המכון בתוכנה מיוחדת במחלקה להשמת כוח אדם, אותה מנהלת עתליה פרידברג. התאמת המועמד נעשית תוך שימת דגש על אישיותו, כישוריו, התאמתו לתפקיד ולסביבה הקיימת במקום המיועד.
חנה קורן היא "כמעט" צברית. היא עלתה לארץ בגיל 9 חודשים מאוסטריה.


מאמר "קורן עולה על הכתב" - לעמוד הבא >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ