גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה - חנה קורן

הכל אהבה - אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד- חלק א'

פורסם ב"תפוז": בספטמבר 2002
עמוד 2 מתוך 2

ניתוח כתבי יד של קוראי "תפוז"

למהירות הכתיבה יש משקל סגולי גבוה בבדיקה הגרפולוגית, והיא עשויה להטות את הכף ולהניב ניתוח שונה לגמרי. אנשים עירנים וזריזים, ומתקדמים מהר, גם יכתבו מהר - ואילו אנשים שקולים, הססנים, זהירים או "כבדים" יכתבו בדרך בלל לאט. בדיקת המהירות נעשית על פי נוסחאות מוכרות, שהתגבשו במשך השנים ונלמדות בצורה מסודרת בכל קורס בסיסי לגרפולוגיה. הנה דוגמה לכתב איטי מאוד, מסודר ושקול, של ד.ד, קוראת .'תפוז". מהניתוח עולה, כי היא זקוקה לקרקע בטוחה ומתקשה לתפקד באווירה של שינויים תכופים, לחצים בלתי מוכרים או סביבה שמשתנה במהירות. היא אחראית, מתונה ומבוקרת. חשוב לה לשמור על אווירה נעימה, וכאשר היא חשה שייכות, היא מגלה מסירות רבה ונאמנות.

ניכרת אצלה שליטה עצמית טובה. היא אינה מתלהבת בקלות, ומתקדמת רק לאחר שרכשה ביטחון בתחום. קשה לה לעבור בזריזות מעניין לעניין, והיא מעדיפה לסיים תחילה את מה שהתחילה.

לצ.ש. יש כתב "מהיר". היא ניחנה בזריזות רבה, ספונטניות, עירנות והתלהבות. היא צמאה להישגים, תתקשה לדחות סיפוקים, אן גם חוששת מפני :כישלון. הדבר יותר קונפליקט פנימי, שגורם מתח רב .חוסר שביעות רצון. צ.ש ניחנה בכושר אלתור מפותח וכושר הבעה מצוין. הביטחון העצמי שלה עלה, כשתעמוד מול קהל, והיא תשתלב ללא קושי :עבודה המצריכה עמידה על "במה". היא רגשנית, פתוחה לרשמים חיצוניים וזקוקה למרחבים, תנועה, ניידות, ואתגרים. יהיה לה קשה להתמיד בעבודה שגרתית או מנהלתית, כיוון שסף הגירוי שלה נמוך. יכן, אני ממליצה לה לעסוק אך ורק בתחומים מעניינים אותה ומתאימים לה.

ומה באשר לציורים ושירבוטים?

לב - יופיע בדרך כלל אצל אדם מאוהב (דוגמה 4).
לב הפוך - מעיד על אהבה נכזבת (דוגמא 3).

איך מזהים נוכלים ושתלטנים


נראה לי שהכי חשוב לזהות מבעוד מועד את הנוכל - ואם אשה אחת תינצל בעזרת התדרוך הזה - דייני. ועוד הערה לסדר: בשלב זה אני כותבת בלשון זכר, משום שרוב הנוכלים הם ממין זה. הוא המחזר הכי נפלא שיש. לאט לאט יגלה

למאמר "הכל אהבה - אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד"
בגרסה הסרוקה >>

אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד

לך את ליבו, ויספר לך כיצד הוא הולך ומתאהב. תקבלי זרי פרחים מדהימים, הוא ינשק את כף ידך בעדינות אבירית, יזמין אותך למסעדות רומנטיות ויספר לך שמעולם מעולם לא חווה אהבה שכזאת. ואילו את - חכמה ככל שתהיי תפלי כמו פרי בשל לרשת שטווה, וגם אם תשימי לב לאי דיוקים קלים ולמוזרויות, תתעלמי מהם ותתאהבי בו עד טירוף.
את גם לא תשמעי לאזהרות, ותגיעי למצב שתתני לו את כל כספך. ובאותו רגע, הוא פשוט ייעלם, ויותיר אותך כואבת ופגועה. האם תוכלי להימנע
מאירוע טראומטי כזה? כן, אם תשיגי כתב יד שלו, והוא יהיה דומה לדוגמה מס' 1.
טיפוס נוסף שמן הראוי להתרחק ממנו, הוא השתלטן (דוגמה 2). כותב כזה יגיד לך תמיד מה לעשות, הוא לא מתייעץ - הוא מחליט. אי אפשר להתווכח איתו. הוא עקשן, אסרטיבי ומשוכנע בצדקתו. הנוכחות שלו חזקה, דיבורו תקיף, והוא ייקח אותך תחת חסותו, יטפל בך וידאג לך. הוא אינו מחבב בילויים אינטימיים, ומעדיף להיות מוקף באנשים. אם גם את דומיננטית - יהיה לך קשה להסתדר איתו.

<< מאמר "הכל אהבה - אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד" - לעמוד הקודם

לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב"תפוז" >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ