גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה - חנה קורן

הכל אהבה - אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד- חלק א'

פורסם ב"תפוז": בספטמבר 2002


עמוד 1 מתוך 2

למאמר"הכל אהבה - אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד- חלק א'" בגרסה הסרוקה >>

בתקופת החגים, תקבלו בוודאי הרבה כרטיסי ברכה, פתקים ומכתבים. כדאי להעיף מבט נוסף בכל אחד מהם ולקרוא גם "בין השורות". תתפלאו עד כמה תוכלו ללמוד על הכותבים כתוצאה מכך (גם אם נדמה לכם שאתם כבר מכירים אותם לעומק!).
מובן, שכדי לקבל דיווח מעמיק ויסודי יותר, כדאי לתת לגרפולוג מוסמך לבדוק את כתב היד. אם תרצו לעשות זאת בעצמכם, יהיה עליך ללמוד במשך שלוש שנים, להתמחות בעבודה מעשית במשך שנתיים-שלוש נוספות, ולהשקיע שעות בניתוח כל כתב יד. רק כך תוכלו להבין באמת את הצרכים, הכוונות והמניעים של הכותב. אין קיצורי דרך...
אבל עד שתשתלמו בגרפולוגיה, הנה שלושה כללי יסוד שיעזרו לכם ללמוד על יקיריכם מתוך כתב היד שלהם:
1. ממש שכשם שאין שני אנשים "זהים", כך אין שני כתבי יד בעלי אותן תכונות.
2. סימן בודד בכתב אינו מעיד על תכונה כלשהי. יש צורך בסימני כתב רבים על מנת "להפיק" תכונת אישיות אחת. עם זאת, סימן מסוים בכתב יכול להוות רמז, לסמן קו כלשהו, שיוביל לחיפוש נוסף באותו הכיוון.
3. והכי חשוב: לנתח כתב יד על פי צילום או פקס, זה כמו ללטף תמונה של בחורה עירומה... רק מבדיקת המקור ניתן לאבחן את לחץ הכתיבה ואת מבנה הקו.

אבחון הדחף המיני

כדי להתחיל את השנה באופטימיות ואהבה, אתמקד הפעם בסימני כתב המעידים על תכונות הקשורות בזוגיות ומיניות. אחרי הכל, ככל שתבינו טוב יותר את בני זוגכם, כך יהיה קל יותר לתמוך בהם, להבין אותם ולשפר את הזוגיות. בנוסף, כך תוכלו לאבחן את נטיותיו של בן זוג חדש, "בליינד דייט" וכיוצא בזה.
ההיבטים שאתייחס אליהם, מופיעים אצל גברים ונשים כאחד. נתחיל,
ברשותכם, בהיבט המיני, שכן כתב היד משקף, כמובן, גם את הנטיות, הצרכים, הדחפים וההתנהגות המינית של הכותב. אם במפגש אקראי וקצר יכולים ונוטים רב האנשים להסתיר את המיניות שלם (מעטים הגברים ש"מתנפלים" על כל אשה) - הרי שבעזרת כתב היד ניתן לצפות התנהגות מינית, ולהבין את המניעים של הכותב.
הדחפים המיניים משתקפים בעיקר באזור התחתון של הכתב. ואולם, כיוון שלא ניתן לאבחן תכונה על פי סימן גרפולוגי בודד, חשוב מאוד להתייחס
בראש וראשונה לתמונה הכללית. צריך לבדוק את לחץ הכתב, את המהירות, התנועה, מבנה השוליים ועוד. אם תמששו את הנייר מהצד האחורי שלו, תוכלו להעריך את מידת הלחץ שהופעל על מכשיר הכתיבה (בהנחה שהית לכותב מצע של כמה דפים). באופן כללי ניתן לקבוע, כי לחץ חזק מעיד על מיניות מפותחת, ואילו לחץ כתיבה חלש, משקף לעיתים קרובות חולשה מינית.
שילוב של אזור תחתון מוגדל עם לחץ כתיבה חזק, משקף לרוב אדם חם מזג, ובעל תיאבון מיני מפותח. אבל - שימו לב! גם אצל מי שצבר תסכול מיני, אדם שאינו יכול לבטא את מיניותו כראוי, מישהו שעסוק בנושא המיני אך מתקשה או אינו מסוגל לספק את צרכיו - גם אצלו יופיע אזור תחתון מפותח יותר, המלווה בלחץ חזק.

על קווים ורווחים

גם מבנה הקו עשוי להעיד על המיניות: קו "חם" וקטיפתי יהווה סימן נוסף לאדם יצרי, בניגוד לקו "יבש" וחד.
הרווח בין המילים ילמד על מידת יכולתו של הכותב ליצור קשרים. רווח צר מופיע בדרך כלל אצל אנשים חברותיים, ואילו רווחים גדולים יופיעו לעיתים קרובות אצל אנשים בודדים.


אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד

מאמר "הכל אהבה - אהבה, זוגיות ומיניות בכתב יד" - לעמוד הבא >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ