גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

השמה גרפולוגית

סיגל בן-ארצילמאמר "השמה גרפולוגית" בגרסה הסרוקה >>

מדוע יש צורך בראיון אם הגרפולוגית לכשעצמה כל כך מוצלחת?

"הראיון נועד כדי לראות עם מי יש עסק, אומרת ענת אהרון, פסיכולוגית העובדת אצל חנה קורן. למשל, לא מזמן קיבלתי פניה למשרה מסוימת מאדם שמאוד התאים לתפקיד לפי כתב ידו. כשהגיע לראיון הסתבר לי שהאדם נכה. כיוון שהתפקיד דרש ייצוגיות, לא יכולתי לשבץ אותו, למרות שבתכונות האופי שלו מאוד התאים.

או, דוגמה נוספת: לתפקיד הדורש מגע עם קהל הגיע אדם לבוש ברישול. כמובן שזה דחה על הסף את בקשת הקבלה שלו. לעתים מעבר למראה מאפשר הראיון לסווג תכונות של אדם, או ציפיות שלו מהתפקיד. לא כל תפקיד שיש לו אותו שם הוא אכן בעל אותו תוכן. למשל, לא כל מנהלי השיווק עוסקים רק בשיווק. רבים מהם עוסקים במכירות ולמכירות צריך תכונות שונות מאשר לשיווק. חשוב גם להתאים את התפקיד לתחום שבו החברה עוסקת.

יש הבדל בין מנהל שיווק שעוסק במוצרי הי טק למנהל שיווק שבחברת שירותים. חשוב גם להתאים את התפקיד לאנשים בסביבה. מנהל צנטרליסטי, שחושב שרוצה להוריד מעצמו קצת מהעול ודורש שיהיה לו מנהל שיווק, מחפש מראש מישהו שאפשר יהיה לקצץ את כנפיו ולא אדם אנרגטי ויוזם.

חלק מהתפקיד שלנו הוא גם לעזור ללקוח, קרי הארגון שמחפש עובדים, להגיד מה הוא בדיוק רוצה. למשל, יש לקוח שמחפש מזכירה ורוצה מישהי עצמאית, אולם באופיו הוא אחד שאוהב להכתיב. צריך לעזור לו להגיד מהו בדיוק מחפש בתפקיד הזה, מה האפשרויות ומה המגבלות". חנה קורן מעסיקה כיום כעשרה גרפולוגים.


<< הכתבה "השמה גרפולוגית" לעמוד הקודם

יש לה מכונים בחיפה, תל-אביב, לונדון, ניו-יורק וסידני שבאוסטרליה. והיא מנהלת את עבודתה לסירוגין מחיפה ומתל-אביב. היא עובדת קשה. היא אישית בודקת את הדוחות הנשלחים אליה ממשרדיה ברחבי העולם. האחריות עצומה והיא לא רוצה לפספס.

"דוח מגיע אלי כיומיים לאחר שנשלח מסידני. אני יכולה לבצע את העבודה בארץ, ומיד לשלוח אותו בחזרה". קורן משמשת גם כסגן נשיא של האגודה הלאומית לגרפולוגיה, שיש בו מעבר לכבוד גם הכרה ברמת המקצועיות שלה. כדי לשתף אותנו בשיטת עבודתה, הציגה בפנינו שני כתבי יד של מזכירות שפנו אליה לאחרונה בעקבות מודעה בעיתון. כתב היד של האחת עגול ומדויק. השנייה משרבטת במהירות.

קורן מניחה את הכתבים על השולחן ומנתחת במהירות. היא מכירה היטב את הארגון שאליו מיועדת המזכירה, מכירה היטב את המנהל שצריך להיות הבוס. "הוא אדם זריז ומהיר חשיבה מחד, אך חסר סבלנות מאידך. ברור שהמזכירה שכתב ידה עגול ומדויק לא תתאים לו. היא איטית מאוד, לא מנפה עיקר מטפל לבד, מסודרת מאוד, לא כל-כך ערנית למה שמתרחש סביבה, מקבלת משימות ומבצעת אותן ללא שיקול דעת אישי ואין לה יכולת לעמוד במצבים של ספק.

השנייה מאידך, ערנית וזריזה. היא פחות דייקנית ופחות מקפידה על פרטים קטנים, אולם היא קולטת ברמז, לא סובלת שיבדקו אותה, עובדת עם הרבה שיקול דעת, יודעת לקצר תהליכים, ליזום, היא מגיבה מהר, מלאת פלפל, קולטת מהר. הראשונה צריכה מסגרת וביטחון, היא מסגרתית ומרובעת. ברור שלמנכ"ל הזה תתאים המזכירה השנייה".


לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה בעיתונים שונים >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ