גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה ועסקים

לקרוא בין השורות

עמוד 2 מתוך 2לכתבה "גרפולוגיה ועסקים" בגרסה הסרוקה >>

גרפולוגיה ועסקים

שימושים אחרים לגרפולוגיה בתחום העסקים

כרמלה שגב מספרת לנו על ההבחנה בין אבחון גרפולוגי לבין ייעוץ גרפולוגי. בעוד האבחון מסייע לזהות תכונות אופי אצל הנבדק, הרי שייעוץ גרפולוגי יתבסס על נתונים נוספים,מלבד אלה העולים מאבחון. ייעוץ כזה עשוי לשמש בתהליך בחירת המקצוע, או תחום העיסוק. בייעוץ יילקחו בחשבון שלושה סוגי גורמים: צרכים אישיותיים (כמו צורך בניידות וצורך בעבודת צוות), אפשרויות אובייקטיביות (כמו השכלה וגיל) ותכונות אישיות – גורם המבוסס על ממצאי הגרפולוג.

מלבד ייעוץ בבחירת מקצוע, מציגה שגב את האפשרות להסתייע בגרפולוגיה על מנת לבחון התאמה בין שותפים עסקיים. לדבריה, אבחון גרפולוגי יאפשר לשותפים להכיר בתכונות האישיות המיוחדות לכל אחד מהם, ולקחת אותן בחשבון בעת קביעת תחומי האחריות, כללי העבודה והקודים הניהוליים בין השותפים.

איך זה עובד?

רוויטל ארד, פסיכולוגית ב"עדיף – מכון לניהול משאבי אנוש", מספרת לנו כי ב"עדיף" נהוג להשתמש בגרפולוגיה כאחד מבין 45 כלי אבחון שונים. לדבריה, לתוצאות המבחן הגרפולוגי יש ערך רק כאשר מצליבים אותן עם תוצאות של מבחנים אחרים (בדיוק כפי שתוצאות של מבחנים אחרים מוצלבות זו עם זו). מבחינה אתית, מציינת רוויטל, מן הראוי לומר למועמד שכתב ידו יישלח לבדיקת גרפולוג, ואף להחתימו על טופס בו יאשר את הסכמתו. חנה קורן בודקת את ההתייחסות של הכותב אל הדף החלק. החל השוליים שהוא מותיר (ישנם ארבע סוגי שוליים), וכלה במידת הלחץ המופעל על העט. בין השאר, היא מנתחת שרבוטים – אותם ציורונים שכל אחד מאיתנו משרבט בהיסח הדעת בשולי דפים. על פי קורן, מי שמצייר מטוס מבטא "תשוקה לנסוע", מי שמצייר חיות קטנות הוא עובד סוציאלי ומי שמצייר בתים חותר ל"הרמוניה ביתית". קורן ממליצה למי שמגיש את כתב ידו לגרפולוג לכתוב בטבעיות, באופן ספונטני ככול האפשר ולא לנסות להאט את הקצב.

וכמה זה עולה?

מאחר והגרפולוגים פועלים בשוק חופשי, נקבעים מחירים לאבחונים השונים על פי כללי הביקוש וההיצע, ועל פי שיקולים רלוונטיים אחרים כמו ותק, אמינות האבחונים וכד'.

שיקול נוסף הוא הקיף העבודה הנדרשת. חברה, המעבירה למכון מסוים עשרות עבודות אבחון בשנה, תזכה, כמובן, למחיר מוזל. בדיקה אישית, חד פעמית, תתומחר אחרת. מיון הוא השירות הבסיסי ביותר המוצע על ידי גרפולוגים. שירות זה נועד למיון ראשוני מהיר של מספר מועמדים גדול יחסית. הוא כולל בדיקה ראשונית של גרפולוג, ללא כתיבת דו"ח, ועם ציון של "ממשיך" ו"נדחה" בלבד. מחיר: 35-75 ₪.

דו"ח קצר הוא שירות מקביל במשרות בדרג נמוך ובינוני, בשלב שאחר המיון הראשוני. דו"ח קצר כולל רשימת מאפיינים בסיסית. מחיר: 250-500 ₪.

דו"ח מקיף מיועד למשרות משמעותיות יותר. הדו"ח המקיף מוזמן, כמעת בכול המקרים, רק כאשר מתגבשת רשימה סופית ומצומצמת של מועמדים. הוא משתנה, בהתאם לדרישות התפקיד ולתכונות, עליהן נדרש הגרפולוג לעמוד. מחיר 400-2,800 ₪.

דו"ח מנהלים דומה לדו"ח מקיף, אך מכיל פרטים הקשורים להיבטים חוץ עבודתיים של המועמד: יחס לעצמו, לזולת, לסביבה, וכן הלאה. דו"חות אלה, כשמם, מיועדים בעיקר לבדיקה סופית של מועמד למשרה ניהולית בכירה. מחיר: 1,250- 4,125 ₪.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

ניתוח של חנה קורן לכתב היד של סאדם חוסיין:


בכתב ידו של סאדם חוסיין ניכרים מספר מאפיינים שהם חריגים. האזור העליון שלו מתאפיין בדגלים (ממש צורה של דגל).

הדגלים מעידים על עיוות כלשהו בתפיסת העולם. תופעת כתב זו, יחד עם חסך באזור התחתון, מעידים על מצוקה חריפה בתחום המיניות והגבריות. סאדם חוסיין לא הצליח להזדהות עם דמות האב, ויש לו צורך קיצוני להוכיח את הגבריות שלו ללא הרף, ככל שיש לו יותר קשיים בתחום המיני, הוא יהיה יותר אגרסיבי, וינסה בכל כוחו למשוך תשומת לב. תופעה נוספת מוזרה בכתב ידו, היא העדר של רווחים קבועים. אי אפשר לדעת אצלו מתי הרווח הוא בין האותיות, ומתי בין המילים. כתב יד, בהיותו כלי להעברת אינפורמציה, חייב להיות פחות או יותר על פי כללים נלמדים. ועל מנת שניתן יהיה להבין את הנקרא חשוב להקפיד על רווח מקובל בין מילה למילה ובין אות לאות. אצל סאדם חוסיין לא זה המצב. הוא פועל על פי הכללים שלו. ללא קשר למקובל ולסביר. הוא קיצוני, אופורטוניסט, וכל מה שחשוב לו הוא למשוך תשומת לב, להוכיח את הגבריות שלו ולהגבר על ידי כך על תסכוליו.

גרפולוגיה ועסקים

<< הכתבה "גרפולוגיה ועסקים" לעמוד הקודם

לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה בעיתונים שונים >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ