גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

"אמא ואבא יקרים"

חנה קורן: על המשמעות מאחורי כתב ידו של גלעד

פורסם ב"ישראל היום": 22/06/2008

כתב היד מדבר

אף שגלעד כותב על "דיכאונות" , מבדיקת כתב היד שלו ניכר כי יש לו כוחות נפש. מצב רוחו אחיד למדי, והוא נמנע מלרחם על עצמו. הוא חש מחנק, אולם יש בו אופטימיות מסוימת שמספיקה כדי לספק לו כוחות להמשיך. כשהוא כותב על התקווה, כתב ידו גדל באופן משמעותי. כשהוא כותב את המילה "ממשיך" נראה כאילו יש לו הכוחות לאסוף את כוחותיו ולהתגבר על המצוקה שבה הוא נמצא.

יש לו כוחות נפש

לפני שנתייחס למצבו הנפשי של גלעד, מעניין לבחון את שנכתב מתחת למחיקות. בסוף הפסקה הראשונה כתוב: "ונאלצתי להתחיל לחיות בתנאי מעצר" נראה כי לפני ה"תנאי מעצר" היה כתוב "בכלא". לא מן הנמנע שמי שהיה לידו בזמן הכתיבה, אולי לא הכתיב לו מילה במילה- אך בוודאי אמר לו לתקן את הכתוב תוך כדי הכתיבה. בפסקה השלישית רואים בבירור כי כתב את המילה "התדרדר", מחק וכתב במקום "נפגע". כל אחד מהתיקונים יכול להיות תיקון שלו עצמו, אך בהחלט יכול להיות תיקון של מי שבחן בקפדנות כל מילה שיוצאת מהעט.

עוד כותב גלעד בפסקה השלישית על התקווה וכתב היד שלו גדל באופן משמעותי. כשהוא כותב את המילה "ממשיך", הוא נראה כמי שיש לו הכוחות לאסוף את כוחותיו (הגדלת הכתב=נוכחות) ולהתגבר על המצוקה שבה הוא נמצא.


לכתבה "אמא ואבא יקרים" בגרסה הסרוקה >>

על המשמעות מאחורי כתב ידו של גלעד שליט

נראה כי את ארבע הפסקאות הראשונות גלעד כתב בעצמו (כנראה תוך כדי פיקוח), ואילו את הפסקה האחרונה נראה כי הכתיבו לו. אין בפסקה האחרונה אף טעות או פליטת קולמוס, הכתב נראה אחיד מאד ומתאים להכתבה.

פרט חשוב שבדקתי הוא מצב הראייה של גלעד. פורסם כי הוריו אינם יודעים אם המשקפיים ששלחו לו באמצעות הצלב האדום הגיעו ליעדם. יש לי בשורה עבורם. הראייה של גלעד טובה, אין שום סימן בכתב שיכול להעיד על ליקוי כלשהו, ולפיכך ניתן להניח ברמה גבוהה של ודאות כי הוא מרכיב משקפיים.

לא ניתן לקבוע בוודאות את מצבו הנפשי. עם זאת, נראה בבירור כי יש לגלעד כוחות נפש, כוח רצון ויכולת התמדה. הוא בהחלט נחוש ויכול גם לגלות עקשנות, אם כי מעט פסיבית. הוא חש מחנק (לא מפתיע בתנאי מעצר), אולם ניכרת בו אופטימיות מספיקה כדי לספק לו כוח להמשיך.

המילה "מתגעגע" צמודה לשם "גלעד", מה שמלמד כי הגעגועים הם חלק בלתי נפרד ממנו, ועם זאת, נותנים לו את הכוח להמשיך, מחזקים אותו ומשמשים לו משענת. הגעגועים האלה נותנים לו כוח לעבור את המצב שבו הוא נמצא בגאווה אישית.

גלעד נראה כמו נער שהתבגר במהירות וצלח את גיל ההתבגרות על ידי קיצור דרך והתייצבות מהירה של מצבי הרוח ותופעת גיל ההתבגרות.

אף שהוא כותב "דיכאונות" כביכול, למעשה ניכר כי מצב הרוח אחיד למדי. ניכרת שליטה עצמית טובה, גישה עניינית, והוא נמנע מלרחם על עצמו.

לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה בעיתונים שונים >>