גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה משפטית – מהי?

הגרפולוגיה המשפטית, בניגוד לגרפולוגיה האישיותית, מתרכזת אך ורק בתכונות כתב היד עצמו מבלי לאבחן ניתוח אישיותי-פסיכולוגי. ההתייחסות היא לסימנים הגרפיים ומתבססת על מדידות, בדיקות מקרוסקופיות והשוואה בין הכתב התקני לבין התוצאה.
מכך ברור כי על הגרפולוג המשפטי להיות בעל הכשרה, ידע וכישורים ייחודים המאפשרים לו לבחון טקסטים, להשוות חתימות ולזהות כתבי יד במיומנות.

הגרפולוגיה המשפטית היא תחום ידע שפילס לעצמו מקום של כבוד בעולם החוק והמשפט בישראל ובעולם כולו.
משפטנים ועורכי דין מודעים לצורך במתן עדות אמינה ומקצועית בתיקים העוסקים בזיופים או בתיקים בהם נדרשת חוות דעת הקשורה לכתבי יד שונים – לכך נדרשים הגרפולוגים המשפטיים. הגרפולוגיה המשפטית מקובלת בבתי המשפט השונים וגרפולוגים משפטיים מתמנים בכל יום לתת את חוות דעתם המקצועית על מנת לתמוך ולסייע לשופטים בתהליך קבלת ההחלטה המדויקת והאובייקטיבית ביותר.

ההבדל בין גרפולוגיה משפטית (בחינת מסמכים) לבין גרפולוגיה אישיותית:

למרות השם הדומה, הגרפולוגיה המשפטית שונה מהגרפולוגיה האישיותית-הפסיכולוגית, זו המוכרת לכולנו מראיונות העבודה וניתוחי האישיות.
בעוד שהגרפולוגיה הפסיכולוגית היא למעשה אבחון אישיותי-פסיכולוגי מתוך הטקסט, כלומר שימוש בידע הגרפולוגי על מנת לאבחן את אישיותו של הכותב מתוך הרשמים שהופקו מניתוח כתב היד. הגרפולוגיה המשפטית מתייחסת אך ורק לתכונות הבאות לידי ביטוי בכתב היד, מבלי לשייך להן הערכות על אישיותו של הכותב.

למעשה, גרפולוגיה משפטית היא תהליך של השוואה בין כתבי יד, חתימות, ספרות או כל ציור או שרבוט גרפי אחר, תוך ניסיון לבדוק התאמה בין כתבי היד שבמחלוקת לבין כתב יד בלתי מוכחש של כותב כלשהו.

עבודתו של הגרפולוג המשפטי תלויה בעובדה שלכל כותב יש תכונות ייחודיות המאפיינות רק אותו בדיוק כמו טביעת אצבע ולכן אין שני כתבי יד הדומים זה לזה. כל אדם מותיר בכתב היד את רישומו הוא, ולכן גרפולוג משפטי מיומן יוכל לבצע השוואה מורכבת ומעמיקה שבסיומה הוא יוכל להצביע על התאמה או שוני בין כתבי יד שונים.

עבודתו של הגרפולוג המשפטי דומה לעבודתו של בלש. על הגרפולוג לחקור לעומק את כתבי היד, לאתר דפוסים חוזרים ומשתנים המופיעים לאורך הטקסט. לאחר מכן עליו להשתמש בידע ובניסיון שלו על מנת לאתר נקודות של דמיון ושוני בין כתבי היד על מנת להגיע למסקנה אשר תביא לכתיבת חוות דעת משפטית.

חשוב לציין כי למעשה, אין שני כתבי יד הזהים במאת האחוזים זה לזה. ולכן שני כתבי יד הזהים בצורה מושלמת זה לזה יכולים לעורר חשד כי הם מזויפים.

חנה קורן הינה גרפולוגית המתמחה בגרפולוגיה משפטית.
לחנה קורן מעל 30 שנות ניסיון בניתוח כתבי יד והיא מוסמכת בהשוואת מסמכים מטעם NADE ו-WADE, שני ארגוני השוואת המסמכים המובילים בעולם.
"חנה קורן – מכון לגרפולוגיה" מתמחה בניתוח כתבי יד משפטי, השוואת כתבי יד וחתימות.
למידע נוסף בקרו באתר www.grapho-law-g.comטופס יצירת קשר

הגעתי דרך:
מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ