גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה בשירות המשפט


מבחר של מקרים מעניינים מתחום הגרפולוגיה המשפטית.

קבלתי פניה מעו"ד בקפריסין שכתב לי אי-מייל בו הוא מספר לי על הלקוח שלו שייח סעודי שמעונין לקבל ממני חוות דעת. הלקוח טוען כי זייפו את חתימתו על שטר חוב של כ- מליון דולר והיום לאחר 8 שנים הסכום הגיע עם הריבית לכמעט 10 מליון. הוא כמובן התבקש על ידי לשלוח אלי את החתימה שבמחלוקת וחתימות להשוואה מאותה תקופה... פעם ראשונה שבדרתי מסמכים של הבנק של ריאד ונתקלתי בניר מסמכים מצופה זהב אמיתי... השייח הסעודי היה אדיב במיוחד והזמין אותי לטוס במחלקה ראשונה על חשבונו מישראל לקפריסין.. הוא לא ידע שזו חצי שעה של טיסה ושאין שום מחלקה ראשונה בטיסות לקפריסין...

יום אחד קבלתי טלפון בהול מלונדון . איש עסקים כורדי שחי שנים רבות בלונדון הזמין אותי לבוא כבר ביום ראשון על מנת לבדוק מסמכים אותם הם רצו להגיש עם חוות דעתי לבית המשפט בתחילת אותו שבוע. בקשתי קודם לראות את המסמכים ונוכחתי כי המסמכים שיצאו בפקס בהחלט שווים בדיקה...היו שם חתימות שונות של איזאק איברהים סגנו של סאדם חוסיין ועל פניו נראה שיש התאמה בין החתימות שבמחלוקת לבין החתימות להשוואה. הסיפור מאחורי החתימות היה כי איזאק איברהים חתם עם הכורדים על הפסקת אש והתחייב להעביר אליהם 18 מליון פאונד... ועכשיו כשהגיע המועד לתשלום הוא מתכחש לחתימתו.

בלונדון צפתה לי קבלת פנים מלכותית, נהג עם לימוזינה בשדה התעופה, מלון מפואר וכרטיס פלטינום מגוהץ וחתום כאשר הסכום פתוח...

שוב עברנו על החומר ואיש העסקים הראה לי תיק עב כרס עם חתימות של איברהים שכולן נראו דומות מאד לחתימה המוכחשת. בקשתי לראות את המקור והוא סיפר לי שכל המסמכים היו במערה וכולם נשרפו מההפצצות של סאדם חוסיין. האירוע קרה קצת אחרי מלחמת המפרץ וחשבתי בליבי הנה הוא ישלם על מה שהוא עושה, אם לא לנו לפחות לכורדים המסכנים - 18 מליון פאונד זה הרבה כסף גם במונחים של מדינה.
למחרת בבוקר התייצבתי מוקדם (הפרשי שעות והתרגשות..) במשרד עורכי הדין עוד לפני שהלקוח ועורכי הדין הגיעו ובקשתי מהמזכירה לראות שוב את החתימות.

היא הוציאה את התיק ונתנה לי לעיין בו. לגמתי מהקפה ופתאום כמעט נשנקתי - בין המסמכים היו 2 חתימות זהות לחלוטין ל - 2 החתימות שבדקתי, מה שאומר -
ז י ו ף !!

לא ידעתי מה לעשות עם עצמי מרב מבוכה - מצד אחד הם נראו לי אנשים מהימנים, אירחו אותי כמו מלכת אנגליה, כבר אמרתי להם שרב הסיכויים שאוכל להוציא חוות דעת לטובתם והנה עוד כמה דקות יכנסו לחדר המארחים שלי שנתנו בי כזה אמון ואני צריכה לאכזב אותם.
לא הספקתי להתעשת והם הגיעו מחייכים ומאושרים. לא היתה לי ברירה אלא להתחיל לגמגם ולומר שאני מצטערת, אבל לא אוכל להוציא חוות דעת שתתענה על הצרכים או הציפיות שלהם.
אני עדין במלון על חשבונם, עם כרטיס הוצאות פתוח - סיטואציה מאד לא נעימה.
עורכי הדין רצו להבין למה אי אפשר להוציא חוות דעת ולו עם הסתייגות שיש לראות את המקור לצורך חווי דעה חד משמעית יותר כפי שאמרתי יום קודם.
הסברתי כי רק ב"השתלה" של חתימה יכולה להיווצר זהות כזאת ומאחר וראיתי מאיזה מסמך החתימה נלקחה לא יכולתי יותר לתת חוות דעת. איש העסקים התחיל לדבר אל ליבי, להזכיר לי שוב ושוב את מלחמת המפרץ והסבל שעברנו בגלל העיראקים וכשזה לא עזר הציע לי מיליון פאונד ! אני כמעט התעלפתי. עורכי הדין הבריטים יצאו מהחדר ונשארו רק איש העסקים ועורך דין אחד, שנדמה לי שגם הוא היה כורדי. שניהם ניסו לשכנע אותי שזו "מצווה" לקחת מהעיראקים את הכסף ושניהם נשבעו שאכן היה מסמך כזה, אלא שהוא כנראה נשרף והאנשים שלו ניסו לשחזר אותו.

אם הייתי מסכימה אז, יש להניח שלא הייתי יושבת היום כאן וכותבת את הסיפור.
בטח הייתי חיה באקפולקו או בפורטופינו... אבל אני כאן ...

גם בקפריסין הגיעה אלי הצעת שוחד מפתה, שכלל בית בהרים וסכום כסף מכובד, אבל המשפט הסתיים בהרשעתו של אותו אדם והוא יושב בכלא עד עצם היום הזה...
מקרים נוספים יעלו לאתר בעתיד.

חדש - העלנו אתר בנושא גרפולוגיה משפטית
www.grapho-law-g.com

מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ