גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה - קטעים מתוכניות טלוויזיה

חנה קורן אצל דן מרגלית מנתחת את כתב ידו של סאדאם חוסיין

דן מרגלית: הזמנו לכאן את הגרפולוגית חנה קורן אשר לפי אריה קיזל מידיעות אחרונות, היא אשר קראה את כתב היד של סאדאם חוסיין עליו בישר משה שלונסקי במבט לפני כמה ימים, היא קראה את כתב היד וכך היא אמרה על האיש הזה שמשגע עכשיו את העולם, היא אמרה עליו שהוא חשדן, שהוא תוקפן, שהוא לא יציב, שהוא מידה בלתי סבירה של תוקפנות, שהוא לא מתחשב בקשיים אובייקטיביים, שהוא הולך עם הראש בקיר, שצריך לאשפז אותו ולא סתם לאשפז אותו אלא מיד.

דן מרגלית: ערב טוב לך.

חנה קורן: ערב טוב.

דן מרגלית: וזאת דעתך על סאדאם חוסיין?

חנה קורן: אני לא אמרתי שום דבר.

דן מרגלית: מה זאת אומרת? אבל זה את שקיבלת לקרוא את כתב היד שלו.

חנה קורן: אני חושבת שהעבודה של המוסד או של האנשים הביטחוניים, היא עבודה סודית מטבעה ואני לא חושבת שלא אני ולא אתה ולא התקשורת צריכים בכלל להתעסק עם זה.

דן מרגלית: טוב בואי נישאר במצב שאת לא מגיבה ואני מאמין לעיתון, אבל נניח...

חנה קורן: אסור להאמין לעיתונים.

דן מרגלית: מותר.

חנה קורן: פשוט אסור.

דן מרגלית: מותר, זו מחלוקת אחרת. עכשיו נניח שאנחנו נראה עכשיו את הקטע מכתב ידו של אדם מסוים שהופיע היום בעיתון ואני אשאל אותך,כשאת רואה את כתב היד הזה שהופיע היום בעיתון, את אומרת שהוא כתב יד של אדם שצריך לאשפז אותו אשפוז דחוף ומיידי והוא אגרסיבי ותוקפן וחשדן וכל הדברים האלה?

חנה קורן: על מנת להכין חוות דעת שתגיד את כל הדברים האלו בצורה חד משמעית, צריך לעבוד לפחות שלושים או ארבעים שעות, עם הרבה כתבי יד מתקופות שונות, אבל אני יכולה לקבל התרשמות כללית מכתב יד.

דן מרגלית: שזה שהאיש שכתב את כתב היד הזה אכן ראוי לאשפוז הזה?

חנה קורן: תן לי לראות לאיזה כתב אתה מתכוון.

דן מרגלית: זה שהראנו הרגע מהעיתון.

חנה קורן: אה זה שהופיע הבוקר בעיתון, לא היה לי הרבה זמן, אתם שיגעתם אותי היום בקשר לזה, אבל ממה שראיתי בעיתון הכתב נראה מאוד בלתי יציב, יש בו הרבה סימנים של תוקפנות.

דן מרגלית: חנה, אני רוצה לשאול אותך משהו, הקביעה של הגרפולוגים בעניינים אלה בכלל היא למצב נתון מסוים זאת אומרת ברגע מסוים האיש הזה צריך אשפוז? יכול להיות שאם תראי את הכתב היד שלו שבועיים קודם או אח"כ הוא כבר לא צריך אשפוז.

חנה קורן: כן בהחלט.

דן מרגלית: זו לא קביעה על גבי אופיו בכלל אלא..

חנה קורן: לא יש, יש אנשים נוירוטיים או פסיכוטיים שהם תמיד, ויש אנשים שנמצאים במצב לחוץ מאוד שצריכים אולי לא להגיד אשפוז, אבל צריכים עזרה מקצועית.

דן מרגלית: בכתב היד של האיש הזה שהופיע בעיתון יש סממנים של אגרסיביות קבועה? של אי יציבות קבועה ? או שיכול להיות שזה ברגע ביום מסוים?

חנה קורן: לא, זה נראה יותר קבוע אבל שוב, זה מעט מידי חומר, מעט מידי זמן היה לי להסתכל על זה, זה גם לא מספיק כתב בשביל להביע דעה.

דן מרגלית: כן כל זה בהנחה שראית את כתב היד של האיש הזה רק מהעיתון ואני לא מקבל את ההנחה הזאת בביטחון. עכשיו אומרים גרפולוגים אני מכיר את המחקר של פרופסור בן שחר שעשה את זה יחד עם העוזרת שלו אפרת נטר, וגם פרסם את זה בעיתונות המדעית באנגליה, שבעצם הגרפולוגיה אין לה את הכלים לקבוע את הדברים שאתם קובעים ביחס לאופיו של האדם ומצבו מה את אומרת על זה?

חנה קורן: אני אומרת שזו פשוט שטות יש רקע וזה אולי לתוכנית אחרת, של איך המחקר הזה נעשה ובוצע ובאיזה מניעים, ומה שאני אומרת שהעובדה היא שגורמים ביטחוניים משתמשים בגרפולוגיה, אלפים של מפעלים, מוסדות, חברות בארץ בעולם משתמשים בגרפולוגיה וזה מה שיותר חשוב.

דן מרגלית: תני לנו רגע להציץ לסודות המקצוע שלך, מה באמת בודקים ? איזה עניינים טכניים בכתב היד בודקים?

חנה קורן: בודקים אלפים של סימנים ובודקים שוליים ורווחים בין מילים ורווחים בין אותיות ולחץ ותנועה ומהירות ושולי סיום וזה ממש אלפים אלפים של סימנים.

דן מרגלית: הסתכלי רגע זה כתב היד שלי, את יכולה להגיד שאני טמבל ? או פסיכי, או בסדר או מה?

חנה קורן: טמבל אתה לא

דן מרגלית: פסיכי אולי.

חנה קורן: פסיכי גם לא כל כך, אתה נראה בסדר.

דן מרגלית: תודה רבה לך, אז אני מאמין במחקר הזה, ואני דוחה את מה שאמרו הפרופסורים באוניברסיטה.

תודה רבה לך.

חנה קורן: תודה רבה

קטעים נוספים מתוכניות טלויזיה 1 2 3
מאמרים וכתבות באינטרנט
קטעי עיתונות בעברית
קטעי עיתונות באנגלית
קטעי עיתונות בהונגרית
קטעי עיתונות ביוונית
קטעי עיתונות ברוסית
קטעי רדיו
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ