גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

אניאגרם וגרפולוגיה - טיפוס 3

טיפוס 3 באניאגרם – הביצועיסט


להצליח! לנצח! להרשים!. הטיפוס הביצועיסט משוכנע כי העולם שופט אותו בזכות הישגיו ובגנות כישלונותיו. אי לכך הוא משקיע את כל מרצו וכוחו להשיג מטרות ולכבוש יעדים שיתווספו לרשימת ההישגים האישית שלו אך, כמובן, שיאדירו את כוחו ושמו ברבים.

עם זאת, בדרכו למטרה הוא עשוי לעיתים להינעל כטיל על החום הנפלט מקו הסיום, לאבד את הפרספקטיבה, לשכוח לפקוח עיניים לצדדים ולהתעלם מגורמים שמתנגשים עם התיאוריה או התכנית הראשונית איתה יצא לדרך.

להצלחה פנים רבות והיא אפשרית, פעמים רבות, גם בזכות הקשרים הבינאישיים. אי לכך לטיפוס זה חן וכריזמה. הוא יוצר קשרים במהירות, מתאים את עצמו לסביבה בה הוא מצוי, לומד את קוד ההצלחה באותה הסביבה ומטרותיו בה, נקבעות בהתאם.

הוא לומד את ה"שפה" ולומד לקלוט את ניואנסים הקלים ביותר אצל אנשי שיחו ולתאם עצמו כמו זיקית. כך הוא מצליח להגיב באופן הנדרש, המבוקש והמרשים, גם אם הדבר אומר שהוא מעגל את האמת והמציאות, ממציא שקרים לבנים קטנים ו"חסרי משמעות" ומביע עמדות שאינן תואמות את האמת הפנימית שלו.

בשל כך הוא אמנם זוכה לתגובות אוהדות ואף להערכה אך למעשה, בפועל, הוא מתרחק מעם עצמו, עסוק בפיתוח ושימור המסכות השונות להן נדרש, עד כדי כמעט ניתוק מרגשותיו וצרכיו האמיתיים.

הצלחתו של הביצועיסט אינה נמדדת רק בשדה העבודה. חשוב לו להיות אב, בעל, מאהב למופת. כישלון אינו בא בחשבון. בהתאם, גם המראה החיצוני נדרש לעמוד בסטנדרטים המתאימים ולשדר הצלחה.

מתוך המקום הזה ברורה משיכתו של הטיפוס לעמדות ניהול, לתחומי השיווק, יחסי הציבור והפרסום.

מאחר והטיפוס הוא ביצועיסט והישגי, הוא מתקשה מאוד לעיתים קרובות לבצע אבחנה בין סוגי המטלות השונים וכך גם האינטימיות והרגשות הופכים למשימה ואינם מובנים לו כאשר מוצאים מקונטקסט זה.

הוא מבלבל בין רעיונות לרגשות, אינו אוטנטי ולעיתים נראה כאילו היכולת שלו ל"התחבר רגשית" מבוססת יותר מכול על מה שראה ולמד בטלוויזיה ובסרטים מאשר על תחושות אמיתיות, כנות ועמוקות.

טיפוס זה אינו יודע להפריד בינו לבין הצלחותיו וכישלונותיו, מהם הוא נמנע ע"י פרישה מושכלת ומוקדמת, לרוב. הוא מתקשה להבין כי יש מי שאוהב אותו בזכות מי שהוא ולא בזכות ההצלחה, הקסם והחן. הוא מתקשה לקחת פסקי זמן ולבחון לעומק את המהות האמיתית שלו.

סימנים גראפיים:

 • נוכחות
 • מתח גבוה
 • אזור מרכזי גדול
 • אזור תחתון מודגש
 • כתב מהיר
 • מחובר
 • זווית ימנית, ישרה שמאלית
 • אפשרי גם פרסונה
 • חישה מוחצן + חשיבה
 • יופיטר מרקיורי מארס אדמה
 • רפורמטורי נרקסיסטי
 • תשוקתי
 • צפוני וצפון מערבי.

אניאגרם וגרפולוגיה

לכותב זה תמונת ארגון מצוינת אך מעט עמוסה, תמונת צורה מוקפדת: קריאה מאוד, בהירה אך מעוצבת במידה ותמונת תנועה מבוקרת ונמרצת במקביל. הלחץ החזק למרות עט הפיילוט, ההליכה מתחילת העמוד עד לסופו והניקוד מעידים על דבקות במטרה.

היעדר הספונטאניות, קווי כיסוי רבים באזור האמצעי וזוויות כתחליפי קערות מלמדים על יחס יותר קר ותכליתי אל עולם הרגש ומודעות פנימית מעט נמוכה.

אניאגרם וגרפולוגיה

התנועה הנמרצת, הפרשי האורך, ההיערכות הדינאמית על הדף והחתימה (אותה לא ניתן להראות) בשילוב עם אזור אמצע צנום, מכווץ ושבור לעיתים מלמדים על צורך להרשים ולכבוש. הערנות של הכתב מקנה לו את היכולת לתאם את עצמו לסביבה ביתר קלות מאשר הכותב הקודם.

אניאגרם וגרפולוגיה

באופן שאינו מפתיע, גם כותב זה , כמו קודמיו, בחר לכתוב בעט שחור בעל נוכחות. גם כאן העריכה על הדף , הנוכחות, הדינאמיות והלחץ מלמדים על הצורך לבלוט ולהרשים תוך כדי ביצוע וחתירה להצלחה. העיצוב של הכתב נועד אף הוא לרושם החיצוני המבוקש והקטנת הרווח בין האותיות ע"י הרוחב המשני החתרני מלמד על היכולת להגיע למטרה בכול מחיר.מאמרים נוספים בנושא גרפולוגיה >>

.
מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
תנאים לבדיקה גרפולוגית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ