גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגית מישראל בדקה את יומניו של "גיק המרטש"

חנה קורן זומנה ללונדון ע"י מפיקים המכינים סידרה אודות הרוצח, שפעל ב- 1888 וזהותו לא נודעה. הבדיקה גילתה קווי דמיון מפתיעים לדמות ששרטטו הפסיכולוגים במשך השנים.

פורסם ב'ידיעות אחרונות': באפריל 1993

מאת: אריה קיזל

הגרפולוגית הישראלית, חנה קורן, בדקה באחרונה בלונדון יומנים ומסמכים שונים, שלפי החשד נכתבו בכתב ידו של הרוצח הנודע לשמצה "ג'ק המרטש", אשר הטיל את חיתיתו בשנת 1888 על לונדון ועד היום לא נודע מי היה באמת.
קורן הוזמנה ללונדון על ידי קבוצת מפיקים בריטים ואמריקניים, המכינים סידרת תעודה אודות "המרטש", ואשר לדבריהם מצאו את יומניו ומסמכיו המקוריים של האיש.
כאשר זומנה קורן ללונדון לראשונה בעניין זה, לפני כמה שבועות, לא גילו לה מארחיה את זהותו של כותב היומנים שהתבקשה לבדוק. הם רק מסרו לה מחברת ישנה ובה רישומים בכתב- יד. היא ביצעה בדיקה יסודית של כתב – היד, ומסרה את הדיו לניתוח מעבדה.
בביקורה השני בלונדון – כשעדיין לא ידעה כי היומנים חשודים שנכתבו על ידי "ג'ק המרטש" – מצאה התאמה בסגנון, בשפה ובמבנה המשפטים לאלה שהיו נהוגים באנגליה של המאה שעברה.
לדבריה, ניתוח כתב היד גילה, כי הכותב היה אישיות מורכבת ומסובכת אשר תאמה בכל הפרטים את רמתו של האיש, שמאוחר יותר נודע לי כי חושדים שהיה "ג'ק המרטש". עוד התברר, כי אכן מדובר בדיו מיוחדת ובנייר, שהיו בשימוש לפני יותר מ100 שנה.
רק לאחר הבדיקות המעמיקות נאמר לקורן, כי חושדים שהיומנים והמסמכים נכתבו על – ידי האיש שרצח בלונדון שש נשים אנגליות בין ה-7 באוגוסט ל-9 בנובמבר 1888. כל הרציחות אירעו ברובע איסט –אנד בלונדון.
חנה קורן הישראלית, המוכרת באנגליה כמומחית בינלאומית לגרפולוגיה, מופיעה תכופות כעדה – מומחית בבתי משפט לונדוניים. בין השאר העידה במשפט שניהלו הכורדים נגד העיראקים וזמן קצר לפני מלחמת המפרץ בדקה את כתב-ידו של שליט עיראק סדאם חוסיין, כפי שהוגש לה על ידי גורמים ישראליים רשמיים.
במקרה הנוכחי "רק אחרי הבדיקות של היומנים והמסמכים ולאחר שמסרתי את ממצאיי למזמיני העבודה הם גילו לי, שמדובר כנראה ביומניו של "ג'ק המרטש", סיפרה חנה קורן. "אבל הם לא גילו, ואינם מוכנים לגלות, היכן נמצאו היומנים והמסמכים ומי מצא אותם."
דיוויד פלדמן, מפיק הסדרה הבריטית, המיועדת לשידור באוקטובר השנה אמר לפני כשבוע ל"דיילי מייל": " איני מוכן לגלות דבר אודות היומנים שמצאנו".


לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'ידיעות אחרונות' >>


למאמר "גרפולוגית מישראל בדקה את יומניו של "גיק המרטש" בגרסה הסרוקה >>