גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

למה הם עשו את זה?!

הוא נוטה למבצעים ראוותנים

פורסם ב"על השרון", רשת שוקן: בינואר 1994

הגרפולוגית חנה קורן, מנתחת את כתב ידו של אחד הנערים החשודים ברצח: "תפיסתו מעוותת. כלפי חוץ הוא בעל קסם אישי, אך למעשה, הוא חי בעולם פנימי מורכב וסובל מחרדות נטישה קשות"

בתחילת השבוע שיגר אחד הנערים החשודים ברצח נהג המונית בהרצלייה, מכתב מתא המעצר, בו הוא מתנצל ומביע חרטה, לראשונה. "על השרון" ביקש מהגרפולוגית חנה קורן, מנהלת המכון לגרפולוגיה "חנה קורן", לחוות את דעתה על כתב היד של הנער באותו מכתב.

נוסח המכתב ששיגר הנער

"אני מצטער שנגררתי למעשה. אני מודע לעניין שהוא איום ונורא ומבקש סליחה, לא רק על הנייר אלא מכל הלב. אני יודע שזה נורא קשה. שאם אני הייתי מאבד אבא, הייתי רוצה שמי שעשה את זה ישלם וישלם הרבה. אבל לא יודע אם להגיד את זה כך, אבל זה הניסוח הטוב ביותר שלי, שצריכים להבין אותי ברגע של טוב וברגע של רע. אני שוב מצטער ומבקש סליחה".

חוות הדעת של הגרפולוגית קורן

"המכתב נכתב בהתרגשות וחרדה, למרות שהרגש של הכותב מנותק בדרך כלל מההיגיון. הוא חווה את חוויותיו רק ברמה גבוהה מאוד של מתח ומתוך קושי לראות ולחוש חוויות ברמה רגילה.

"הכותב סובל מחרדות נטישה עזות", ממשיכה קורן, "המקשות עליו ליצור קשר רגשי עם הסביבה, מחשש שיינטש. הוא נוטה 'למבצעים' ראוותנים, מתוך השתוקקות לזכות בהתייחסות מרובה ככל שניתן. הקשרים שהוא יוצר מתבססים רק על כוחניות ועל צורך בתשומת לב. כשאינו זוכה לתשומת לב חיובית, ינסה לקבל תשומת לב שלילית, מתוך קושי להבחין בין טוב לרע.

"תפיסת עולמו מעוותת. הוא חי בעולמו הפנימי המורכב, מחפש חוויות ומתקשה להרגיש, עד כי בכל פעם הוא זקוק ליותר אדרנלין כדי לעורר את הרגש שלו. תפיסת עולמו סובייקטיבית מאד, עד כדי קושי לראות את המציאות ולגלות פתיחות למתרחש סביבו. הוא מנותק רגשית ולא מסוגל לגלות רגישות לצרכי זולתו. עם כל זאת חשוב לו להוכיח את עצמו, ומטרה זו מקדשת בעיניו את האמצעים.

לכתבה "הוא נוטה למבצעים ראוותנים" בגרסה הסרוקה >>

גרפולוגיה - חנה קורן - חלש חסר בטחון וחשוף להשפעות הסביבה

"כלפי חוץ הוא בעל קסם אישי, חן ויכולת לקשור קשרים פונקציונאליים מהירים, ולסחוף אחריו, בעיקר אנשים שיש להם נטייה לפתח תלות".


לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב"רשת שוקן" >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ