גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיהנורית: מצבי רוח משתנים

חנה קורן - גרפולוגית

פורסם ב'חמצן': באוקטובר 1984


בכתב היד של נורית (מספר 1) בולטות במיוחד העדינות והרגישות. איני יודעת עד כמה תוכלו להבחין בשינויי הלחץ של לחיצת העט על הנייר, שהוא תחום חשוב ביותר בגרפולוגיה.

הלחץ נמדד בשתי דרכים. האחת, על ידי מישוש אחורי הנייר, והדרך השנייה, בעזרת זכוכית מגדלת. אפשר גם להתרשם מצבע ועובי הקו וגם באלה לראות את שינויי הלחץ, אם כי במידה מועטה מאד.

חזרה לכתב היד של נורית. כתב מספר 2 "לחוץ" הרבה יותר מכתב מספר 1. אפשר להסיק מכך, כי בתקופה שכתבה את קטע מספר 1 נורית הייתה נינוחה יותר מאשר בתקופת כתיבת קטע מספר 2. יתכן גם (ולשם כך רצוי לבדוק כתבי יד נוספים שלה), כי בית הספר והכתיבה במסגרתו "מלחיצים" אותה וגורמים לה מצד אחד לגלות נכונות למאמצים, אך מאידך למתח ולאי שקט.

נורית אינטליגנטית מאד, בררנית בקשריה החברתיים וזקוקה למחמאות וחיזוקים. קשה לה ליצור קשרים ספונטאניים ומהירים, והיא בודקת תחילה כיצד מתייחסים אליה. הביטחון העצמי שלה נתון לתנודות, וכן מצבי הרוח שלה. אך בסך הכול שליטתה העצמית טובה והיא מסוגלת לתפקד באופן יעיל ושיטתי, גם כאשר הרגשתה לא לגמרי עקבית.

אני מזכירה שוב, כי מי מקוראי "חמצן", שמעוניין בניתוח כתב ידו, מוזמן לפנות למדור, לצרף כתב יד כתוב על נייר חלק, ללא שורות, בעט כדורי. ואנא, צרפו גם כתבי יד מהעבר, ציינו את הגיל ואת היד הכותבת (ימין או שמאל).


לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'חמצן' >>

לכתבה "נורית: מצבי רוח משתנים" בגרסה הסרוקה >>

קריעת אופי - ניתוח גרפולוגי של כתב יד

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ