גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

כל עם והכתב שלו

חנה קורן - גרפולוגית

פורסם ב'חמצן'


נטיית הכתב מלמדת, בין היתר, על גישה לזולת ולחברה, למשל גישתך לבבית, טבעית, חביבה- ואז זווית הכתיבה תהיה ימנית בדרך- כלל.

גרפולוגיה

המדידה נעשית מבסיס השורה באמצעות מד זווית, מניחים מד זווית על בסיס השורה (אם אין שורה משורטטת- מניחים אותו על בסיס שורה דמיונית). המדידה נעשית מימין לשמאל, הזווית הימינית השכיחה, ואין היא קשורה לשפת הכתיבה, עברית או אנגלית. שכיחות הזווית הימנית בכתיבה מקיפה עמים שלמים. בזווית זו כותבים האמריקאים וגם ההולנדים, שידועים כעמים ידידותיים, חביבים, היוצרים קשר מהיר עם הזולת, ומעדיפים את העשייה על פני ההתבוננות והשיקול.

לעומת זאת הכתב הגרמני הוא זקוף וניצב בכ-90 מעלות לבסיס השורה. זווית ישרה מעידה, בין השאר, על ניקיון, תקיפות, סדר, תכליתיות, חוש פרקטי, משמעת פנימית, רגש אחריות מפותח, וכל התכונות מתאימות, אם נרשה לעצמנו הכללות, לעם הגרמני.


לכתבה "כל עם והכתב שלו" בגרסה הסרוקה >>

גרפולוגיה

בכתב ידה של זיוה אפשר למצוא את כל הזוויות, אלו שסומנו כמס' 1- זווית ימנית, אלה שסומנו כמס' 2- זווית ישרה, ומס' 3- זווית שמאלית.

אם אוסיף לכך גם את השינויים החריפים בגודל הכתב, מהלך השורות ולחץ הכתב, אפשר להסיק, כי מצבי רוחה של זיוה תנודיים ומתחלפים, היא מושפעת מאוד ממצבי הרוח שלה, מתקשה לנהוג בקו ברור ועקבי, רגישה מאוד לאירועים חיצוניים ורגישויות פנימיות, אבל, זיוה היא גם אינטליגנטית מאוד, יצירתית, מקורית וערנית.


לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'חמצן' >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ