גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

מאמרים בנושא גרפולוגיה

מ -א' עד ת' אהבה בכתב היד – חלק ראשון

בכל כרטיס ברכה פתק או מכתב שאתה\את מקבל\ת, מבט נוסף יכול לעזור לך ללמוד על הכותב.

לשם כך עליך לקרוא בין השורות. אולם לא די בכך. כדי לקבל דיווח מעמיק ויסודי מומלץ לתת לגרפולוג מוסמך לבדוק את כתב היד. אם תרצה לעשות זאת בעצמך יהיה עליך ללמוד 3 שנים ואחר-כך להתמחות בעבודה מעשית שנתיים או שלוש שנים נוספות, להשקיע שעות בניתוח כל כתב יד, ורק אחר-כך תוכל להבין באמת את הצרכים , הכוונות והמניעים של הכותב.

חשוב לציין שכשם שאין שני אנשים זהים, כך אין שני כתבי יד בעלי אותן תכונות, לכן יש להיזהר ולשים לב לכל המכלול לפני שמסיקים מסקנות וגם אז, לפני שלמדתם גרפולוגיה לקחת הכל בערבון מוגבל.

אין שום סימן גרפולוגי בודד שיכול ללמד על תכונה אישיותית ויש צורך בסימני כתב רבים על מנת "להפיק" תכונת אישיות אחת.
עם זאת, סימן מסוים בכתב יכול להוות רמז אותו צריך לחקור שיכול להוביל לתכונה או לתסמונת אישיותית.

ככל שתבינו טוב יותר את בן/בת הזוג שלכם כן יהיה לכם קל יותר לתמוך זה בזו, להבין ולשפר את הזוגיות שלכם.
כתבתי לפעמים בגוף זכר ולפעמים בגוף נקבה. אולם הטיפוסים מופיעים הן אצל גברים והן אצל נשים.
והדבר הכי חשוב: לבדוק כתב מצילום זה כמו ללטף תמונה של בחורה ערומה... זה לא אותו דבר... רק במקור אפשר לראות את הלחץ האמיתי ואת מבנה הקו מה שלא ניתן לראות מצילום וזה כמובן לא נותן תמונה שלמה... אך מאחר שלא ניתן, לצערי, לצרף את המקור - נסתפק בתחליף...

כתב היד משקף את אישיותך, אופן התנהגותך, נטיותיך וגם את הצרכים הנטיות, הדחפים וההתנהגות המינית שלך.
אם במפגש אקראי קצר יכולים ונוטים רב האנשים להסתיר את המיניות שלם, שהרי מעטים הגברים שמתנפלים על כל אישה שפגשו.... בעזרת כתב היד ניתן לצפות התנהגות מינית, להבין את המניעים של בעל כתב היד.

הדחפים המיניים משתקפים בעקר באזור התחתון של הכתב. אולם כפי שלא ניתן לקבוע שום תכונה על פי סימן גרפולוגי בודד כן אי אפשר לקבוע מהם הדחפים המיניים על פי התייחסות לאזור התחתון בכתב בלבד. חשוב מאד להתייחס בראש וראשונה לתמונה הכללית של הכתב. חשוב לבדוק את לחץ הכתב, את המהירות, התנועה, מבנה השולים וכ"ו.
אם תמשש את כתבי היד שיזדמנו לידיך מהצד האחורי שלהם תוכל להעריך את מידת הלחץ שהופעל על מכשיר הכתיבה בזמן הכתיבה. כל זאת בהנחה שהיה לכותב מצע (כמה דפים) מתחת לניר.
לחץ חזק יכול לעיתים קרובות על מיניות, בעוד שלחץ כתיבה חלש משקף לעיתים קרובות חולשה מינית.
שילוב של אזור תחתון מוגדל עם לחץ כתיבה חזק משקף ברב המקרים אדם בעל עניין במין, חם מזג, ובעל תיאבון מיני מוגבר... וכאן מגיע סימן אזהרה ראשון: גם אדם בעל תסכול מיני, אדם שאינו יכול לבטא את מיניותו כראוי, משהו שעסוק בנושא המיני אך מתקשה או אינו מסוגל לספק את צרכיו גם אצלו יופיע אזור תחתון מפותח יותר מלווה בלחץ חזק.
חשוב גם לבדוק את מבנה הקו. קו יבש וחד בדרך כלל יוריד מהיצריות בעוד שקו חם וקטיפתי יוסיף לה.
נתייחס גם לרוח בין המילים, אשר מלמד אותנו על היכולת ליצירת קשרים. רוח צר בין מילים מופיע בדרך כלל אצל אנשים חברותיים ואילו רוח רחב בין מילים יופיע לעיתים קרובות אצל אנשים בודדים.

למרות כל האזהרות הנה מספר דוגמאות:

.

1. הכותב מאוהב.

גרפולוגיה - אהבה בכתב היד

2. הכותב מאוכזב מאהובתו.

גרפולוגיה - אהבה בכתב היד

3. כשאתה רואה מילה שנמחקה ו/או אותיות שנראות כמו אותיות אחרות- לדוגמא "L" שנראית כמו "J" בדוגמה שלפנינו- נוכל להסיק שהכותב מנסה למחוק משהו חשוב ומשמעותי בהקשר למילה זו.
גרפולוגיה - אהבה בכתב היד

4. השתלטן


כתב גדול ורחב, לחץ חזק, כתב זוויתי, חתימה גדולה יותר מכתב היד. כותב זה תמיד יגיד לך מה לעשות. הוא לא מתייעץ, הוא מחליט. אף אחד לא יכול להתווכח אתו, הוא עקשן ואסרטיבי ובטוח בצדקתו. הוא בעל נוכחות שאי אפשר להתעלם ממנה, מדבר בקול רם ובוטח והוא ייקח אותך תחת חסותו, ישמור עליך וישים לב אליך. הוא אוהב לבלות עם אנשים ובדרך כלל לא נהנה לצפות בטלוויזיה לבדו. גם אם אתה מוצא עצמך שתלטן, יהיה לך קשה להסתדר אתו.

גרפולוגיה - אהבה בכתב היד

5. הנזירה

כתב איטי, מעוגל, מופרד, זווית ישרה, אזור עליון גבוה, אזור תחתון מוזנח, חתימה קטנה עם אותיות ברורות. הכותבת מופנמת, לא מעונינת בהנאות שמחוץ לביתה ולא מתעניינת במיוחד במין.
היא מעדיפה לנהל שיחה פילוסופית או לקרוא ספר טוב.
היא עסוקה בעולמה הפנימי, ביישנית ולא נענית לחיזורים. אישה כזו יכולה להוות אתגר ל"ציידים" שבניכם.
דרך אגב, ישנם גם גברים כאלה, וכל תכונה שהזכרתי יכולה להופיע גם אצל אישה וגם אצל גבר.

גרפולוגיה - אהבה בכתב היד

6. נרקסיסט

כתב "יפה" במיוחד, מאוד איטי, ללא תנועה, מעוצב כמו כתב דפוס, רווחים צרים בין האותיות, אשור אמצעי בולט, חתימה- מודגשת וגדולה יותר מן הטקסט. הכותבת עסוקה בעצמה, דואגת רק לצרכיה, ובן זוגה משמש כלי למילוי צרכיה. היא מעמידה פנים, תהיה נחמדה אליך כל עוד אתה עונה על הציפיות שלה, היא תנצל אותך, ואם לא תעמוד בציפיות שלך היא תזרוק אותך. היא לא מסוגלת לאהוב אף אחד, חוץ מאשר את עצמה. היא לא מעונינת להשקיע מאמצים בקשר והיא מחפשת באופן קבוע שיעריצו אותה. בכל מקרה, היא קנאית, מניפולטיבית, ולא ישרה. חשוב לה המראה החיצוני והיא מעונינת בנוחיות של עצמה יותר מכל דבר אחר בעולם, כשאתה רק כלי בידיים שלה.

גרפולוגיה - אהבה בכתב היד

7. ההיסטרי

כתב מועשר, לא יציב, תוסס, מלא לולאות בשלושת האזורים, עגול, בעל קערות, עשיר, ממלא את הדף בנוכחותו, חתימה גדולה ומהירה.
הכותבת תציף אותך בחום, אהבה, ומסירות. היא מתלהבת בקלות ומוכנה להקריב עצמה למענך. באותו זמן אהבתה יכולה "לחנוק" אותך.

היא תמשיך להחמיא לך ולעודד אותך. תחבק ותנשק אותך, אבל אם תעז להסתכל על בחורה אחרת, היא תפנה אליך אש בוערת וצורבת ותסכים להרוג את אותה בחורה באותה להיטות.
הרגשות שלה שולטים על ההגיון, קשה לנהל אתה שיחה הגיונית ותגובותיה נעשות אימפולסיביות וסוערות עם כל גירוי חיצוני קל.

גרפולוגיה - אהבה בכתב היד

8. הערמומי

כתב לא קריא, מלא בחוטים, אותיות לא גמורות, כתב מוזנח הנראה כאילו נזרק על הנייר.
כשאתה אתו, לעולם לא תדע היכן אתה עומד. הוא מתחמק וזה בלתי אפשרי לעקוב אחריו ואחרי השינויים שהוא עובר. הוא בעל קסם אישי, אולם חייבים להזהר כי מדובר כאן ב"נחש".

הוא ערמומי, יודע לבחור את המילים הנכונות, לשכנע, להקסים ולתת לך את ההרגשה שאתה הדבר החשוב ביותר שקרה לו. למעשה הוא לא מסוגל לאהוב באמת, יש לו הפרעה רגשית והוא יכול לפגוע בך בלי שישים לב לכך. הוא מתנהג כמו כספית, תמיד ממהר, צריך להתחיל דברים, לסיים דברים, ואין לו זמן לתהליכים ארוכי טווח. קשה למצוא שלווה בנוכחותו.

גרפולוגיה - אהבה בכתב היד

9. הרציונלי

כתב ברור ואחיד. זווית ישרה, שוליים ישרים מאוד והדף מאורגן ואסתטי. הכתב זוויתי ומופיעות בו מספר קערות. הוא רציני, אמין, לא רגשן ולא יוצא מגדרו כשהוא פוגש אותך. בכל מקרה את יכולה להיות בטוחה שמה שהוא אמור זה מה שהוא חושב. הוא לא נוטה לפלרטט, הוא מדבר אל ההגיון שלך ומצפה ממך להיות מחויבת כלפיו. קשה לו להביע את רגשותיו ולהתלהב ויחסים אתו נבנים בהדרגתיות ובאופן איטי. הוא בדרך כלל אינטליגנט, בעל ידע ובכל אופן, לוקח לו זמן עד שהוא מגיע לקשר אינטימי.

גרפולוגיה - אהבה בכתב היד

10. הילדותי

כתב איטי ולא מפותח, "כתיבה תמה", מהלך השורה קמור, לחץ חזק, כתב מנופח והססני, ללא תנועה ונראה כאילו שילד מנסה לכתוב. כותב זה הוא עצלן, מצפה ממך (או מאמו) לעשות את העבודה בשבילו. הוא מפונק, ילדותי, קשה לו להיות בוגר ואובייקטיבי והוא נוטה להישען על אישה דומיננטית (או אם זו אישה, על גבר), זקוק לחום ולתשומת לב ומוצא קושי בקיום יחסי חברה שווים.

התנהגותו מסורבלת, אינו מגלה רגישות כלפי חבריו, ורוב הזמן הוא עסוק בעצמו.

גרפולוגיה - אהבה בכתב היד

הערה: אנו ממליצים לך לא להגיע למסקנות על סמך השוואת דוגמאות כתב היד של חבריך וחברותיך.
מאמר זה הוא אינפורמטיבי בלבד ולא נועד לשמש ככלי לאבחון כתב יד. אנו ממליצים לפנות בכל מקרה לגרפולוג מוסמך.

בספר "אהבה בכתב היד - מדריך גרפולוגי לזוגיות טובה" מאת חנה קורן - ניתן מידע מפורט ומקיף בנושא - כולל מבחר דוגמאות של כתבי יד בעברית, באנגלית ובשפות נוספות.

.

מאמרים נוספים בנושא גרפולוגיה >>

.
מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
תנאים לבדיקה גרפולוגית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ