גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

מאמרים בנושא גרפולוגיה

גרפולוגיה - אין דבר כזה שאין דבר כזה

חנה קורן - מכון לגרפולוגיה

למה הכוונה?

כתב היד הוא עולם ומלואו. מתוקף היותו כזה, ניתן לראות ולאבחן בו אין ספור תופעות. חלקן מוכרות, נפוצות יותר. חלקן - פחות. יחד עם זאת, כתבי יד לעולם ימשיכו להפתיע אותנו במגוון הרחב של התופעות השונות המתקיימות במקביל ובכפיפה אחת, למרות שלעיתים נתבונן ונשאל בפליאה: "איך? למה?"....

לא צריך להיות מומחה לגרפולוגיה כדי להבין שהכול אפשרי. הביטו סביבכם באנשים שאתם מכירים. אנו נתקלים כל הזמן במגוון אדיר של תגובות, מראות, בחירות, העדפות, תחומי עניין ועוד ועוד...לעיתים זה נראה "הכי הגיוני בעולם". לעיתים אנו נשארים פעורי פה. מופתעים.

לשכן ה"חנון" מסתבר שיש "חיים אחרים" והוא החשפן שהגיע למסיבת הרווקות. הסוחר בשוק מספק ניתוח מעמיק ומלא ידע וראייה פילוסופית רחבה על נושא מכניקת הקוואנטים... הפתעה. ההפתעה היא תוצר של סטיגמה. ה"חנון" "אמור" להישאר כזה והסוחר בשוק "לא אמור" להתמחות במכניקת הקוואנטים.

את כל הסטיגמות בעולם ניתן לשבור. הסטיגמות, אבל, מלמדות אותנו שאנחנו, כאנשים, מחפשים להכניס דברים לתוך כותרות וקופסאות. נוח לנו לקטלג. זה מקל עלינו להתמודד. לכן, מבלי מודע, אנחנו גם מצפים למצוא דברים מסוימים אצל טיפוסים מסוימים וכשנשלף מן הכובע צב ולא ארנב אנחנו לא תמיד יודעים כיצד להגיב.

הנקודה היא, שההפתעה היא שלנו. לא של הקוסם, או לצורך זה - האדם עצמו. כל אחד מאיתנו מקיים בתוכו מכלול אין סופי של ניואנסים שונים. לכל אחד מאיתנו ה"שריטות" הקטנות או הגדולות יותר שלו. כל אחד מאיתנו הוא תוצר של אין סוף אירועים וחוויות שגם אם לא נחרטו בזכרונינו המודע, נחרטו בתוכנו ברבדים אחרים, מודחקים ונשכחים.

מאחר וכל אחד מאיתנו חווה דברים שונים ובעוצמות אחרות ו"בנוי" מעט אחרת - כל אחד מאיתנו מתרגם ומעבד את החוויות באופן שונה ובכך "מייצר" אישיות שהיא מיוחדת. אחת ויחידה.

כתב היד, לצורך העניין, הוא כמו טביעת אצבע של האישיות, על כל גווניה. וכפי שאין שתי טביעות אצבע זהות, כך גם לא נמצא שני כתבי יד זהים. כולנו מארג מופלא ואין סופי. מארג יחיד ומיוחד שאין למצוא כמותו.

לכן, נראה כתבי יד שונים ומשונים, בנאליים ומקוריים וכל אחד מהם, מגלם בתוכו אין ספור הפתעות. אין דבר כזה שאין דבר כזה. הכול אפשרי. הכול קיים. גם בחיים וגם בכתב היד. כל תופעה גראפית יכולה להתקיים עם כל תופעה גראפית אחרת. אין מגבלות. אין גבולות. אין חוקים. אין משוואות. הכול אפשרי.


מאמרים נוספים בנושא גרפולוגיה >>

.

מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
תנאים לבדיקה גרפולוגית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ