גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

אניאגרם וגרפולוגיה – טיפוס 4

טיפוס 4 באניאגרם – הדרמטי


עד שלא תשאילו את משקפי הראייה של הטיפוס הדרמטי לא תוכלו להבין עד כמה עזים הצבעים, מלא ועמוק הוא העולם, מגוונים ועזים הם הרגשות. העולם של הדרמטי הוא עולם עשיר, מלא, צבעוני, עמוק, מיוחד ובתוכו אפשרויות בלתי מוגבלות.

הדרמטי מביט על העולם וחווה אותו באופן עמוק ביותר. הוא מחפש אחר המשמעויות הפילוסופיות והרומנטיות ויודע לתאר את עולמו באופן מדויק תוך שימוש בשפה עשירה, בשפת גוף מלווה, בנימה דרמטית משחקית. הוא שחקן.

תחושת הייחודיות והשונות היא אחת התחושות המלוות טיפוס זה לאורך הדרך. לתפיסתו, הוא אינו כמו האחרים (אם תצליחו להוציא ממנו הודאה הוא גם יאשר שהוא מרגיש קצת מעל לאחרים...), רגשות הם המנוע העובד באופן מאוד לא צפוי ומעלה ומוריד אותו ללא הרף. הוא שונה, רוצה להשתייך אבל תמיד מרגיש מחוץ לעניינים.

בילדותו, אבדה לו, לתחושתו, האהבה האידיאלית. את רוב ימיו הוא מבלה בחיפוש אותה האהבה המושלמת ובכל פעם שנדמה לו שמצא אותה הוא מאושר עד לרגע ההתפכחות הכואבת. זה אף פעם לא מספיק שלם, עמוק, אמיתי, טהור, מדהים כפי שהייתה אותה אהבה הזכורה לו מילדותו.

הוא אינטנסיבי, יצירתי ויצרי, בדרך כלל בעל חוש אסתטי מפותח ביותר ועם כל זאת, תחושת הערך העצמי שלו נמוכה והוא משווה את עצמו ללא הרף לסובבים אותו תוך שהוא רואה את חולשותיו יותר מכל דבר אחר.

כדי להתמודד עם תחושות אלו הוא מפתח דמיון עשיר ביותר בו הוא רואה את עצמו במקום בו הוא בטוח או רוצה להאמין שהוא יכול להיות ומחפש, ללא הרף, אחר מה שחסר לו, מה שממש עוד מעט הוא ימצא מאחורי הפינה אך כשהוא עובר אותה המטמון אינו שם או שבהימצאו שם, הוא איבד את זוהרו והוא מחויב, כמובן, להמשיך ולחפש את ההבטחה הלא ממומשת הבאה.

הוא מתגעגע. הוא חסר. הוא מקולל, מלנכולי ודרמטי והוא הקורבן הסובל. נסו להתקרב אליו והוא יזהה באופן מיידי את הכנות או הזיוף והוא ידרוש ויצפה כי תהיו שם עבורו, תחדלו מעיסוקיכם ותזדהו עם סבלו העצום.

טיפוס זה הוא טיפוס קנאי. הוא משווה בינו לבין האחרים, רואה את מה שיש שם ואין אצלו ומדובר בכסף, הצלחה, הערכה עצמית ושאר תכונות "חיוביות" אשר נמצאות, תמיד, אצל האחר ולא אצלו.

באופן פרדוקסאלי, נטייה זו עומדת בסתירה מוחלטת לעובדה שמכל הטיפוסים השונים באניאגרם, טיפוס זה אכן מעמיק לחקור וללמוד את עצמו ואת רגשותיו ומפתח מודעות עצמית גבוהה מאוד באשר לרגשותיו ודקויותיהן אך הוא מתקשה מאוד לאזן את עצמו ואת ממצאיו ועל כן חי בתחושת חוסר שביעות רצון, אי סיפוק וכאב מתמיד.

בעבודה, טיפוס זה מביא איתו דמיון, יצירתיות, נקודות מבט חדשות, הומור ודרמה. הם זקוקים לסביבת עבודה מאתגרת ומשתנה. אויבם הגדול ביותר: שיגרה. הוא מעדיף לעבוד כיחיד ולזכות בהערכה על פועלו הייחודי שעשוי להיבלע בתוך עבודת צוות.

התגמול לו הוא זקוק הוא לכאורה "פשוט". הוא צריך לקבל הכרה והערכה על תרומתו הייחודית והשונה למערכת. חשוב לו שיכירו בהישגיו. עם זאת, כאמור, הוא מזהה זיוף ממרחקים.

סימנים גרפולוגים:

כתב מאוורר, מקורי, לחץ קל, קו מעודן, שיפודים וחוטים, צורה חצי מפושטת חצי מעוגלת, פולימורפיה, זווית ימנית בד"כ, תנועה פרוגרסיבית, חתימה פשוטה בד"כ, חשיבה מוחצן+ אינטואיציה, מרקיורי, ירח, (שמש, ונוס, סטרן), עצבי.

אניאגרם וגרפולוגיה

אזור האמצע הרגשי, הסובל, מוחנק ושבור בעוד האזור העליון היצירתי והמקורי, הסקרן והערני עולה ומתנשא אל על בתנועה נזרקת אימפולסיבית ודרמטית. ה"לבן" בכתב מעניק תחושת אשליה של פרספקטיבה רחבה אך למעשה כותבים אלו שוהים בתוך עצמם, מחשבותיהם ורעיונותיהם כל כך הרבה זמן עד לאיבוד פרופורציות והקשר למציאות האובייקטיבית.

אין זה סותר את העובדה כי שניהם אינטליגנטים, מקוריים, חדי אבחנה לפרטים ודרמטיים עד מאוד...

אניאגרם וגרפולוגיה

אניאגרם וגרפולוגיה

האין הטקסט מדבר עבורה?
שימו לב לחוסר הסיפוק הבא לידי ביטוי בפלישות לאזור העליון והתחתון, לריגושיות הרבה לתנודות באזור האמצעי, לחוסר ההעזה הבא לידי ביטוי בחסימות שב-ע' ובמקביל לאינטנסיביות הממלאת את כל הדף.

לכותבת זו כתב רגשי יותר מהשניים האחרים. יש לזכור כי כל טיפוס באניאגרם הוא בעל כנפיים ולכל אחד למעשה 2 טיפוסים נלווים שאינם בהכרח הכנפיים שלו. במקרה שלה בהחלט ניתן לאתר גם את טיפוס 7 הנהנתן ואת 3 הביצועיסט.מאמרים נוספים בנושא גרפולוגיה >>

.
מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
תנאים לבדיקה גרפולוגית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ