גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה


גרפולוגיה - חנה קורן

גרפולוגית ויועצת כוח אדם

פורסם ב'עולם האישה'

תנודות בביטחון העצמי

את כתב ידו של מ' מאפיין גודל אותיות משתנה. במיוחד בולטת האות האחרונה הגדולה. גם האות הראשונה גדולה לעיתים קרובות, אם כי יש מקרים לא מעטים בהם האות הראשונה קטנתנה .

תחילת המילה משקפת את ה"אני" ומקבילה לאות I באנגלית. אות ראשונה גדולה יכולה ללמד על צורך לבלוט ולהראות, או על צורך לזכות בחיזוקים ובמחמאות ללא הרף. אות ראשונה גדולה או גבוהה יותר מופיעה לעיתים קרובות אצל אומנים (במיוחד בעלי אופי מוחצן, כמובן), שחקנים, עיתונאים, קריינים וגם אצל שופטים. אות ראשונה גדולה מעידה לעיתים קרובות על צורך להופיע ושאיפה לבלוט. אות ראשונה קטנה תופיע אצל אנשים רגישים, מופנמים, ביישנים וצנועים. כאשר אנו רואים אות ראשונה תנודית, כמו אצל מ', קיימת סבירות גבוהה כי באישיותו של הכותב יש תנודות בביטחון העצמי וההערכה העצמית.

אות אחרונה גדולה מעידה על הצורך "לומר את המילה האחרונה".
לא פעם אות אחרונה גבוהה יותר מופיעה אצל אנשים חצופים, ולפעמים תוקפניים. ואכן בכתב ידו של מ' יש הרבה מן התוקפנות והשתלטנות. חשוב לו להשמיע את עצמו ואין לו סבלנות להקשיב לדברי זולתו. הוא שאפתן מאוד, המטרה בעיניו מקשדת את האמצעים והוא אינו מהסס "לדרוס" את מי שעומד בדרכו. עם זאת, הוא אינטליגנטי מאוד, בעל כושר טכני מצוין ותפיסה מהירה. חשוב ל ו להיות בעמדת מפתח והוא מעדיף לפעול באופן עצמעי ולא כשכיר.


לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'עולם האישה' >>


למאמר "תנודות בביטחון העצמי" בגרסה הסרוקה >>

תנודות בביטחון העצמי