גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה - חנה קורן

גרפולוגית ויועצת כוח אדם

פורסם ב'עולם האישה'

המוחצנת והמופנמת


העשרת הכתב נוצרת כשמוסיפים לאותיות עיגולים, קווים, לולאות וסלסולים, שאינם מופיעים כתקן (כלומר לא ככתב-היד שנלמד בכיתה א'). זו העשרה, אך יש גם הפשטה של כתב-היד.

כתב-יד מופשט נוצר כשנשמטים חלקים בלתי חשובים בכתב, ומדי פעם נשארים רק רמזים לאותיות המקוריות. למעשה, בכתב-יד מופשט מוותר הכותב על לולאות ועל קווים ארוכים - והכתב נעשה צר ושדוף.

לפניכן שני סוגי כתב-יד. כתב ידה של שירה בולט בהעשרתו, ואילו כתב-ידה של איילת בולט בהפשטתו. כתב-יד מועשר מעיד על מוחצנות. אי-אפשר שלא להבחין בשירה כשהיא נכנסת לחדר. התנועות שלה בוודאי מוחצנות ומרשימות, ואילו איילת בוודאי שקטה, ביישנית ועדינה.

שירה מתקדמת תוך כדי הכתיבה לרוחב, ואיילת יורדת לעומק. כתב גדול, מועשר מאוד, מהיר ומתפרס על כל הדף, כתב שמעיד בדרך כלל על אקסטרוודטיות, צורך בקהל, שאפתנות והתלהבות. כתב קטן, מופשט, שלדי וקומפקטי, משקף על-פי רוב אישיות אינטרוורטית, מרוחקת מאור הזרקורים, עם נטייה לעמקנות.

לאיילת תתאים יותר עבודה המצריכה איסוף חומר ואינפורמציה, יסודיות וחקרנות. לשירה תתאים עבודה עם אנשים, בתנאים דינמיים ומשתנים. שירה יצירתית מאוד, בעלת שפע רעיונות ומקוריות, והיא זקוקה לניידות, שינויים וגירויים ללא הרף.


לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'עולם האישה' >>
למאמר "המוחצנת והמופנמת" בגרסה הסרוקה >>

גרפולוגיה - המוחצנת והמופנמת