גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

כותבים לאנה

כש"מרקס אנד ספנסר" רוצים לשכור עובד הם פונים ל"אנה קורן- גרפולוג'י סנטר". לאנה קורן יש סיניפים בלוס אנג'לס, לונדון וסידני, אבל היא גרה בחיפה וקוראים לה חנה

פורסם: בספטמבר 1989
עמוד 1 מתוך 3

ענת מידן

השבוע חזרה הגרפולוגית חנה קורן מסיבוב ארוך בחו"ל, וכבר היא מתכננת את הגיחה הבאה, מוכיחה שאפשר לעשות קריירה מהמקצוע ששמו נקוב לפעמים בנשימה אחת עם מדע מפוקפק כמו אסטרולוגיה. במשרדה בחיפה, קורן מנופפת בגאווה בכרטיס הביקור שהנפיקה לאחרונה "אנה קורן-גרפולוג'י סנטר", עם כתובות של סניפים בלונדון, בלוס אנג'לס, ואפילו בסידני, אוסטרליה. חנה קורן, 42, גרפולוגית מעתלית שתפתח אחרי החגים משרד גם בתל אביב, מספקת עכשיו את שירותיה המקצועיים לקונצרן האנגלי "הרון", המעסיק כמאה אלף עובדים במפעלים ובתחנות דלק. גם מנהלי " מרקס אנד ספנסר" נעזרים במיומנותה, ולפני שהם מקבלים עובד חדש הם ממתינים לחוות דעתה על כתב -ידו.

קורן רחוקה ממראה אשת עסקים ממולחת, הארוזה בתוך חליפת שלושה חלקים. היא אמנם נושאת את תורתה בתיק ג'יימס בונד שחור, אבל זה הפריט היחיד הקושר אותה לדימוי המגזר העסקי. קורן היא אישה אדירת מימדים, לבושה ברישול, בגדים שלפחות עשר שנים לא לובשים אותם, גם לא בחיפה. "אני מודה שאני לא אשת עסקים", היא אומרת, ואני גם אומרת את זה מיד בתחילת השיחה למנהל שיושב מולי. אז אני מחייכת ואומרת לו, אבל תן לי את כתב היד שלך ותראה מה אני יודעת לעשות".

כנראה שהיא יודעת, כי העסק עובד, 15 שנה היא עוסקת בגרפולוגיה כמקצוע, נלחמת למען ההכרה בו, אם לא כמדע אז לפחות כעוד כלי רציני המסייע לנתח את אופיים של בני האדם. בעבר, היא מעידה, המלחמות למען העניין היו בעינה כמעט מלחמת קודש, אבל היום היא מעדיפה למקד את האנרגיה שלה להרחבת עסקיה. האימפריה שהיא מקימה היא הגימיק הטוב ביותר שלה נגד כל המלעיזים.

בסיסה נשאר בחיפה, משרד עם פקסימיליה ומחשב המפעיל תכנה מיוחדת לגרפולוגיה. קורן מעסיקה 15 עובדים, בתוכם חמישה גרפולוגים מוסמכים, והיתר אסיסטנטים בחצי משרה ומזכירות. במקום פועלת גם כיתת לימוד לגרפולוגיה (קורס נמשך שלוש שנים), שבה עוברים כמאה תלמידים בשנה. בלונדון יש לה משרד פעיל, הפקסימיליה עובדת נון סטופ, וכל חודש נשלחת לאנגליה גרפולוגית מישראל. הפריצה היתה תוצאה של קשרים נכונים בזמן הנכון. הבעלים של חברת "הרון" רצה לאבטח את המפעלים שלו, שמע על המקצוענות הישראלית ופנה לחברת icts שבראשה עומד רפי סחרוב, ידיד ולקוח של חנה קורן. סחרוב שאל כיצד מקבלים עובדים חדשים ל"הרון", ונשיא החברה ענה בראיון אישי, .סחרוב הציע לשלב גם מבחן גרפולוגי.

לכתבה "כותבים לאנה" בגרסה הסרוקה >>

ב"הרון" החליטו לבדוק את מהימנותה של הגרפולוגיה, ושלחו כתב-יד של אחת העובדות לארבעה גרפולוגים אנגליים. הדוחות שלהם נראו אמינים, אך מנהלי "הרון" התקשו להחליט במי מבין הגרפולוגים לבחור. סחרוב הציע להם להיעזר בחנה קורן."אלה היו דוחות שאנחנו כבר לא עושים שנים", היא אומרת, "זה היה משהו בסגנון אסטרולוגי, שהשתרע על פני חמישה עמודים, מלל אין סופי. לאף מנהל כוח אדם שצריך לקבל עובד לעבודה, אין כוח לקרוא כל כך הרבה. אמרתי לסחרוב שאני לא יכולה להמליץ על גרפולוג אחד מבין הארבעה, מבחינתי כולם אותו דבר.ואז הוא הציע שאני אעשה הדגמה. לקחתי את כתב –היד וכתבתי דוח קצר, שכלל תיאור אשיות, יחסי אנוש, אינטליגנציה ומהימנות. עמוד אחד בלבד, בלי לתאר את מערכת היחסים עם ההורים של הכותבת וכל מיני פרטים לא רלוונטיים לעבודתה כמזכירה. הדוח שלי נשלח לנשיא "הרון". בישיבת מנהלים הוחלט שאני אהיה הגרפולוגית של הקונצרן".

קורן התעקשה להמשיך לעבוד מישראל. "מבחינתם זו היתה החלטה קשה: כתבי- היד צריכים להישלח אלי עם שליח מיוחד, אי אפשר להעביר אותם בפקס, והקשר היומיומי עולה להם הרבה יותר מהתעריף הרגיל. בכל זאת, הם ממש מפגיזים בעבודה. כדי להיות קרובה יותר פתחתי משרד בלונדון, שאותו מנהלת אותה מזכירה, שכתב-היד שלה נשלח אלי ואל הגרפולוגים האנגלים. במקביל נוצרו קשרים עם ארה"ב ועם חברות בנות של "הרון".

עם "מרקס אנד ספנסר" התהליך היה שונה. "הם הזמינו אותי לפני ארבעה חודשים להרצאה. אחד ממנהלי כוח האדם שלהם שלח אלי את כתב-היד של אשתו, ניתחתי וכתבתי להם דוח. הם היו המומים. הוא בקש שבפעם הבאה שאגיע ללונדון, אבוא לפגישה איתו. בדרך לארה"ב נחתתי בלונדון, לא היה לי זמן לקבוע פגישה,ושוחחתי איתו בטלפון. הוא אמר שאין לו כוח לשנות את המדיניות הכוללת של "מרקס אנד ספנסר", והם עובדים בשיטות שלהם, בעיקר ראיון אישי, אבל במקרה שיתעוררו ספקות לגבי מועמדים לעבודה, הם ישתמשו בי.כנראה שיש להם הרבה ספקות כי יש לנו קשר טוב איתם".

הכתבה "כותבים לאנה" לעמוד הבא >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ