גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

מיון וקידום עובדים בעידן הגרפולוגיה

מאת עמוס קרמר

פורסם ב'מעריב'

המקצועיות הרבה בתהליכי מיון וקבלת עובדים שמאפיינת את השנים האחרונות, מדגישה את הצורך במדדים אובייקטיביים, שיוכלו לתת תמונה מקיפה ומעמיקה עד כמה שאפשר על המועמד לקבלה לעבודה או לקידום בה.

כבר היום כ- 400 מפעלים וחברות בישראל נעזרים בשרותיו של המכון לגרפולוגיה מעשית בחיפה, בהנהלתה של חנה קורן.

חנה קורן זכתה לפרסום רב בציבור בזכות הופעותיה בכלי התקשורת ותרומתה הרבה להגברת המודעות של שימושי הגרפולוגיה בחיי היום יום. לפני 10 שנים הקימה חנה בחיפה את המכון לגרפולוגיה מעשית, שכיום מעסיק צוות של 11 עובדים והוא הגדול מסוגו בעולם. ברשימת הלקוחות הוותיקים של המקום ניתן למצוא משרדי ממשלה, קונצרנים, חברות ביטוח, משרדי חקירות, צה"ל ומגוון רחב מהמגזר היצרני והעסקי בארץ. למכון לקוחות רבים גם בחו"ל ובהם חברת HERON, שהיא החברה הפרטית הגדולה באירופה. עקב ההתעניינות הגוברת באירופה וארה"ב בשימושי הגרפולוגיה, פתח המכון לגרפולוגיה מעשית סניפים גם בלונדון ובניו יורק.

מסבירה חנה קורן: "לניתוח כתב היד שתי מטרות עיקריות: האחת, ניתוח אישיותו של הכותב, אופן התנהגותו ופעילותו. והאחרת, נועדה לבדוק את כישוריו ואת הפוטנציאל שבו. מועמד יכול לסגל לעצמו מיומנות בראיונות, אבל אף אחד לא יכול לשנות את כתב ידו "לטובתו". כל ניסיון כזה ייחשף ויצביע על העמדת פנים והסתרה של כוונות. יחד עם זאת, הגרפולוגיה אינה מתיימרת להחליף את המראיין. מטרת הניתוח הגרפולוגי היא לתת למנהל כוח-אדם כלי חשוב נוסף לקבלת התמונה נכונה".

לכתבה "מיון וקידום עובדים בעידן הגרפולוגיה"
בגרסה הסרוקה >>

עקב הצלחת הגרפולוגיה בתהליכי קבלת עובדים, עוברות היום חברות רבות להסתייע בגרפולוגיה גם לבדיקת ההתאמה של עובדים בתהליכי מעבר וקידום בין תפקידים באותה חברה. מסתבר, שבהרבה מקרים חזות חיצונית יכולה בהחלט להטעות. כך אירע למשל לקונצרן גדול, שהחליט לקבל לעבודה קניין בכיר בעל המלצות מצוינות. חנה קורן אישרה את כישורי האיש, אך הוסיפה שקשה לו לעמוד בפני פיתויים. לאחר כמה חודשים נתפס העובד בקבלת שוחד ופוטר. המכון לגרפולוגיה מעשית עובד עם חברת I.C.T.S הבינלאומית לייעוץ ביטחוני. זאת מכוון שהתמחות החברה היא בזיהוי נקודות תורפה בארגונים, הצריכה ניתוחים גרפולוגיים ברמה גבוהה.

מלבד עסקיה הרגילים במכון, חנה קורן הוציאה לאור את הספר "גרפולוגיה" שכבר זכה להדים נרחבים בארה"ב ובישראל. לאחרונה החלה חנה במחקר משותף עם בית החולים "הר סיני" בניו יורק. המחקר עוסק בהיבטים הגרפולוגיים לתופעות הדיכאון ובוודאי עוד יעורר הדים.

המכון לגרפולוגיה מעשית ממוקם ברחוב פלימן 8 - מרכז קסטרא, בחיפה. טל' 04-8551180


לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'מעריב' >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ