גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

הגרפולוגית גילתה הריון

ישראל רוזנבלט, לונדון

פורסם ב'מעריב', 'סגנון': בספטמבר 1988
כמו ברוב סיפורי ההצלחה, זה החל במקרה. אנשי חברת האבטחה הישראלית I.C.T.S המעניקים את שירותיהם לחברת הענק הבריטית "הרון", התעניינו כיצד מקבלת "הרון" עובדים לשורותיה. האנגלים הסבירו כי הם נשענים על ראיון אישי עם המועמד והמלצות אישיות, והישראלים המליצו להסתייע בניתוח גרפולוגי.

"הרון" החליטה לנסות ושלחה לצורך נסיון את כתב ידה של אחת מעובדות החברה לגרפולוג לונדוני, שאת שמו דלו ב"רפי זהב".

אלא I.C.T.S. יעצה בדיסקרטיות לאנגלים, לשלוח את כתב היד, לשם השוואת התוצאות, גם לגרפולוגית הישראלית, הנה קורן. כאשר הגיעו התשובות, לא התלבטה "הרון". ניתוח כתב היד שהגיש המומחה האנגלי אופיין בהכללות, גיבוב מלים נמלצות ועירפול. מסקנותיה של חנה קורן היו חד-משמעיות ובהירות, ונתנו תמונה ברורה ביחס לאישיותה של הכותבת.

"זה היה לפני שלוש שנים", נזכרת חנה קורן, "ב'הרון' הוחלט לעבוד איתי. נתבקשתי להגיש חוות דעת לגבי מועמדים לקבלה לעבודה ולגבי קידום עובדים. לעתים היה שליח מעביר את כתבי היד של המועמדים ולפעמים נעזרנו במכשיר הפקסימיליה".

מאז זרמו מים רבים בתמזה. חנה קורן יושבת זה שלושה חודשים במשרדי הסניף הלונדוני שפתחה, והמהווה שלוחה של המרכז הגרפולוגי שלה. לפני ימים אחדים חזרה ארצה, ובמועד מאוחר תשוב ללונדון ואז גם יעברו המשרדים למשכן מרווח יותר.

הצלחתה של אנה קורן - כפי שהיא נקראת כאן, אינה מוטלת בספק. זה עתה קיבלה לטיפולה מה שהיא מכנה "כמה חוזים גדולים". גדולים? "בדיקות של 5,000 - 6,000 איש", אומרת חנה. לרשותה עומד בישראל צוות המונה 16 גרפולוגים המסתייעים בתכנת מחשב משוכללת. אם לא היה די לה בתעסוקה הרבה שמספקת לה חברת הענק "הרון", שבעליה הוא המיליונר והנדבן היהודי גיראלד רונסון, הרי שקיבלה עתה לידיה גם חוזה מן החברה הבריטית המאבטחת את נמל האוויר היתרו,וגם את הטיפול בעובדי I.A.S - המאבטחים של חברת התעופה ט.וו.א.

גם הטלוויזיה הבריטית גילתה את המומחית הישראלית. היא הוזמנה על-ידי הרשת הראשונה של הבי.בי.סי. לגלאזגו, להשתתף בתכנית בידור פופולארית בשם "גארדן פארטי". "המשימה שהוטלה עלי שם היתה לנתח את כתבי היד של ארבעת המראיינים", אומרת חנה קורן, "אמרתי לאחד מהם, שלפי מיטב שיפוטי הוא אמנם בעל תדמית של איש שיחה משעשע, אך לאמיתו של דבר מאחורי החזות הקלילה מסתתר מוח אקדמאי. האיש נדהם וגילה, כי הוא בעל תואר ד"ר בפיסיקה".

למאמר "הגרפולוגית גילתה הריון"
בגרסה הסרוקה >>

לאחרונה הוזמנה קורן לצילומי תכנית טלוויזיה רצינית יותר של הבי.בי.סי., הקרויה Q.E.D, ועוסקת במחקרים מדעיים. המשימות שקיבלה הפעם היו שלוש:
1. השוואה, עפ"י כתבי יד, בין נזירים ונזירות לשחקנים. 2. השוואה בין מצליחנים לבין שאינם כאלה. 3. השוואה בין מזכירות טובות למזכירות גרועות.

בפרסומי המכון הגרפולוגי, הרואים אור בלונדון, מוצגת אנה קורן כ"מומחית הגדולה ביותר בעולם לגרפולוגיה", וכמי שהמכון שהיא עומדת בראשו מטפל ביותר מ-400 לקוחות בישראל, ארה"ב ואנגליה: מוסדות ממשלתיים, תעשיות בטחוניות, תאגידי-על, בנקים חברות השקעה, משרדים של רואי חשבון ופרקליטים, תעשיות עתירות ידע וגם מרפאות פסיכיאטריות.

העט של המוח

"גרפולוגיה, או ניתוח כתב היד", מסבירה קורן על רגל אחת, "היא שיטה מדוייקת לתיאור מיגוון רחב מאוד של קווי אישיות והתנהגות ומאפיינים פיזיולוגיים. היד היא העט של המוח. אנחנו מקבלים בעצם שיקוף של מה שנעשה במוח. לפעמים משדר המוח סימנים, שהאדם הבלתי מלומד אינו יודע כיצר לפענחם".

קורן נזכרת בחיוך כיצד פגשה במסעדה ניו-יורקית ידידה שלה, וכאשר הציצה בכתב ידה, גילתה סימנים אופיינים להריון מוקדם. "אמרתי לה שבקרוב יגיע לה מזל טוב, הידידה שלי חשבה שאני מותחת אותה. כעבור כמה שבועות שלחה לי מכתב: "צדקת! אני בהריון!"

הגבר איים ברצח

במקרה אחר, נתבקשה חנה קורן לנתח את כתב ידו של צעיר צרפתי, שישראלית התאהבה בו ורומן הבזק ביניהם עמד לפני נישואין. "כתב היד של הבחור חשף, ללא צל של ספק, אישיות סכיזופרנית, התקשרתי עם הבחורה, שכבר עמדה לפני טיסה לפאריס. היא נדהמה, אך החליטה להתקשר טלפונית לחברה ולהודיע לו כי דחתה את טיסתה למועד מאוחר יותר. ברגע שהבחורה מסרה כי לא תגיע כפי שסוכם ביניהם, התפרץ הבחור המנומס והשקט ואיים ברצח על הצעירה הישראלית, אם לא תעמוד בדיבורה. מובן שהכל בוטל, ממש ברגע האחרון".

יש אנשים שמנסים להערים על המנתחים הגרפולוגים ומעלים על הניר כתב יד לא טבעי. חנה קורן טוענת כי הנסיונות הללו מועדים לכשלון. "אנחנו נגלה בסופו של דבר אם כתב היד הוא מעושה ומאולץ". יש רק כתב יד אחד שעליו היא מסרבת להרחיב את הדיבור - זה של חנה קורן. "בסך הכל אני די בסדר, אבל יש מקום לשיפורים".


לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב"מעריב" >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ