גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

"תכתבי משהו ואז נראה אם את בהריון"

פורסם ב"ידיעות אחרונות": 23.7.1991
עמוד 1 מתוך 2

דבורה נמיר

עוד לפני שבדיקת הדם תראה אם את, גברתי, בהריון, יעיד על כך כתב ידך, כך טוענת הגרפולוגית חנה קורן. בימים אלה היא יוצאת לכנס בינלאומי באנגליה כדי להרצות לפני עמיתיה על איתור מחלות ושינויים בגוף לפי כתב היד. אבחון רפואי- גרפולוגי, תחום חדש ומתפתח

רבים מדברים על גרפולוגיה, אך מעטים יודעים עליה. תורת כתב-היד משמשת לבחירת עובדים בתפקידים רגישים, לקבלת חברים למושבים ולקיבוצים, לאבחון בעיות נפשיות.
עתה הולך ומתפתח תחום נוסף: איתור מחלות לפי כתב-היד.

הגרפולוגית הישראלית, חנה קורן, 42, מחלוצת מאבחני כתבי-היד, יוצאת בימים אלה לקיימברירג', אנגליה, כדי להרצות בפני גרפולוגים מכל העולם על ממצאי מחקרה לאיתור מחלות. קורן: "כשאני בודקת כתב-יד של מועמד למנהל בנק, למשל, אני אומרת למעסיק שהמועמד ישר ואמין, אבל חולה, ורצוי לשלוח אותו לבדיקה רפואית. גם אם הסתיר זאת בטופס שמילא, יש עדויות מדויקות על המחלות ובאיזה מקום הן ממוקמות בגוף".
לעיסוקה של חנה קורן באיתור-מחלות בכתבי יד יש רקע אישי, המוכיח יותר מכל שאסור לזלזל בכתב-היד. חייה ניצלו תודות לאבחון שעשתה לעצמה, לתדהמתם של הרופאים שטיפלו בה. לפני מספר שנים חלתה חנה קורן בשפעת, השתעלה זמן ממושך, חומה עלה וירד.

"חום ויראלי", אמר הרופא, וקבע שהיא סובלת מסיבוך של ברונכיט. "הרגשתי שמדובר במשהו אחר, אבל לא יכולתי לשים את האצבע על אזור אחר בגוף. שום דבר לא כאב לי", סיפרה. יום אחד, בעודה כותבת, שמה לב שבמספר אותיות מופיעה מעין עצירה לחלקיק שנייה, שהותירה נקודות קטנות וכהות באותיות מסוימות.
הופ, אמרה לעצמה. אני בכלל חולה באזור הבטן התחתונה. נטלה את זכוכית-המגדלת הענקית והחלה לבדוק את כתב ידה בדייקנות. סיפרה הנה קורן: "חששותיי אכן התממשו. חזרתי לרופא-המשפחה שמכיר את עיסוקי, הראיתי לו מה מצאתי וביקשתי הפניה למומחה מתאים. הוא חייך ונתן לי הפניה, לאור הבדיקות נשלחתי ישר לחדר-ניתוח. התברר שהיה לי אבצס (כיס- מוגלה) שעמד להתפוצץ. נותחתי וניצלתי".

למאמר "תכתבי משהו ואז נראה אם את בהריון" בגרסה הסרוקה >>

גרפולוגית חנה קורן

זו הייתה רק ההתחלה, חבריה בחיפה הביאו אליה את כתבי-ידם, כדי שתבדוק את מצב בריאותם. כולם, אגב, הצהירו שהם בריאים. קורן: "בכתב יד של אחד מידידי גיליתי שיש לו בעיה כמערכת העיכול העליונה. רמזתי לו שאולי יש לו אולקוס.
הוא צחק ואמר שאין לו צרבת ואין לו כאבים, טען שטעיתי", שבוע לאחר מכן התקשרה אשתו לגרפולוגית, וסיפרה לה שבעלה, שלא סבל משום בעיה במערכת העיכול, נטל בקביעות טבליות 'אספירין' לכאבי-ראש. כידוע, אסור לבעלי אולקוס לקחת כדורים אלה, הגורמים לדימום במערכת העיכול. ואכן, הגבר התמוטט באופן פתאומי שבוע לאחר האבחון של קורן, עם דימום קשה, איבד את הכרתו והובהל לבית החולים לניתוח. שם נתגלה שיש לו סרטן-קיבה. הוא נותח וניצל.

"חבל שלא האמין לי שבוע קודם ולא הלך לרופא לבדיקה", אמרה חנה קורן. היום כבר מאמינים לה, אחת מתלמידותיה ביקשה לבדוק את כתב-ידה. קורן הבחינה, שה-'בטן' של האות 'ג' מתעגלת קמעה, כהשוואה לכתבי-יד קודמים של הנערה. ואז בישרה לצעירה: "יקירתי, את בתחילת הריון". לא ייתכן, ענתה התלמידה, עדיין אין לה איחור במחזור החודשי.
שבועיים לאחר מכן בישרה לה שהיא אכן בהריון. דוגמאות נוספות: עובדת סוציאלית הביאה לקורן כתב-יד של נער בן 17, עם בעיות משמעת. קורן חשפה מיד, בצורת כתיבת האות 'ף', קימורים מוזרים לרוחב. האות לא הסתיימה למטה, כמקובל. "הנער סובל מחרשות או שיש לו בעיות שמיעה קשות", אמרה.

עמד לעזרתה כתב-ידו של המלחין בטהובן: שהיה, כידוע, חרש. גם בגרמנית, אחת האותיות הייתה זהה לפיתול בעברית. "שינויים ככתב-יד, שמעידים על מחלות, זהים בכל השפות", אמרה. לכנס הבינלאומי כלונדון היא נושאת תיק עם עשרות דוגמאות מוגדלות, בעברית ובאנגלית.


המאמר "תכתבי משהו ואז נראה אם את בהריון" - לעמוד הבא >>


בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ