גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

מחפש ריגושים, בעל רגש קפוא


מירב שלמה ויריב לוין

פורסם ב"על השרון", רשת שוקן: בנובמבר 2001

ניתוח כתב ידו של הרוצח רעי חורב מחזק את הרושם: מדובר באדם הרוצה להוכיח כי הוא שונה מיוחד. בעל פיצול אישיות מהסוג הגרוע ביותר. וכנראה שחווה בעבר חרדת נטישה. מסמך.

אדם בעל רגש קפוא. מחפש כפייתי אחר ריגושים, זקוק תמיד לאדרנלין. אלו שלוש ההגדרות המתארות, אולי, טוב יותר מכל את רעי חורב, שהורשע ברצח אסף שטיירמן ז"ל לפני כחמש שנים בחורשת אוסישקין בכפר סבא.

המשטרה חשפה השבוע כי חורב שהוכרז כעד עוין במשפטה של הנאשמת הנוספת סיגלית חיימוביץ', העביר לחיימוביץ' במהלך אחד הדיונים האחרונים מכתב אישי. המכתב הוחרם על ידי השוטרים, ותוכנו מפורסם עתה במלואו.

במקביל, הועבר תוכן המכתב לחנה קורן, מנהלת "המכון לגרפולוגיה" בחיפה. שביצעה ניתוח כתב יד לדבריו של חורב, שנכתבו באותיות דפוס. קורן: "נדיר מאד שאנשים כותבים באותיות דפוס, ואם כבר כותבים בדפוס, נצמדים בדרך כלל לצורה המקורית של האות. במקרה זה ניתן לראות כי גם באותיות הדפוס המציא הכותב חלק מהאותיות ויצר משהו כמו למשל האות מ' הכתובה כמו N באנגלית, או האות א' רשומה מדי פעם כמו צלב.

מה משמעות הדבר?
"אותיות הדפוס למעשה מסתירות האישיות האמיתית של הכותב, אבל בו בזמן הוא ממציא כתב חדש, כאילו על מנת להשאיר חותם אישי ולהראות כי הוא שונה ומיוחד. כותב שמסוגל להמציא כתב כזה לא יכול להיות בן אדם ממוצע. הוא אינטליגנט, מקורי ויצירתי.


לכתבה "מחפש ריגושים, בעל רגש קפוא"
בגרסה הסרוקה >>

מחפש ריגושים

אילו תכונות אופי נוספות אפשר לגלות עליו?
"מדובר באדם בעל פיצול אישיות מהסוג הגרוע ביותר. יש בו שילוב של אינטליגנציה ורגישות, וכנראה שהוא חווה בעבר חרדת נטישה שאינו מסוגל להתמודד עימה. כדי להתמודד עם החוויה הקשה, מדחיק הכותב את הרגש, על מנת שלא לחוות חוויות שהוא אינו מסוגל להתמודד איתן".

על מה מעיד הכתב המסודר שלו?
"ניתן לזהות בכך כושר ארגון ותכנון. כתב היד נראה במידה רבה כמו מכונה, כמו מדפסת, פעילות מכאנית ואוטומטית ללא כל רגישות לסובבים אותו. הכותב יודע להתבטא ולשכנע, אבל בעשייתו הוא, ורק הוא, קיים בעולמו המורכב. אין לו מקום למישהו אחר, ורק מי שמתאים את עצמו אליו ונעשה חלק ממנו יכול לחיות במחיצתו".

לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב"רשת שוקן" >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ