גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה - חנה קורן

מתאים לי - הכוונה מקצועית באמצעות גרפולוגיה

פורסם ב"תפוז": באוגוסט 2002
עמוד 1 מתוך 2

למאמר"מתאים לי - הכוונה מקצועית באמצעות גרפולוגיה" בגרסה הסרוקה >>

מתאים לי - הכוונה מקצועית באמצעות גרפולוגיה

למצוא את המקצוע הנכון והמתאים זו משימה אחראית. גורלית, אפילו. רבים מתחילים ללמוד נושא/מקצוע כלשהו באופן כמעט אקראי, מסיימים בהצלחה תואר או שניים, וביום הראשון בעבודה מגלים שעשו טעות, ושהתחום שבחרו כלל אינו מתאים לאישיותם. רובם "נתקעים" במקצוע הלא מתאים, ומבלים חלק נכבד מחייהם במקום בו אינם יכולים לבטא את עצמם. כתוצאה מכך הם צוברים תסכולים ומרירות שמקרינים על חייהם האישיים - ולמרות זאת, הם אינם מעזים אפילו לבדוק את האפשרות לעשות שינוי. עניין של חשש מפני הלא נודע.
אבל יש גם בני מזל, שבחרו במקצוע הנכון להם, והם מזוהים עמו לחלוטין ומרגישים שהם "מבלים" בעבודה. לעובדה הזאת יש ביטוי ברור בכתב היד, וכיוון שתמונה אחת שווה אלף מילים,
נעבור לדוגמאות:

1. אצל המנצח והמוסיקאי המיתולוגי יצחק (זיקו) גרציאני ניתן להבחין בצורות של תווים.

2. אצל הקרדיולוג הזה ניתן לראות סימנים של בדיקת האלקטרו קרדיוגרם (א.ק.ג) בחתימה.

3. רואה החשבון "חושף" את מקצועו דרך הספרות המופיעות אצלו במקום אותיות (שימו לב, לדוגמה, לאות ב', שנראית כמו הספרה 2).

4. אצל טייסים נמצא לעתים קרובות כנפיים של מטוס וצורה של מטוסים.

5. החתימה הבאה שייכת לדי.ג'יי, ונראית כמו שני תקליטים. אף לא אחד מהאנשים האלה אינו מודע כמובן לתמונת המקצוע שהם "מציירים" בחתימתם, וכולם היו מופתעים כשהראיתי להם את הסימנים.
אבל אצל רוב בני האדם לא ניתן למצוא סימנים ברורים כל כך לזהות המקצועית בכתב היד או בחתימה, וצריך לערוך בדיקה מעמיקה כדי לכוון את הכותב למקצוע המתאים לו ביותר.
הכוונה מקצועית מצריכה התבוננות במרכיבי האישיות והבנה עמוקה שלהם. למשל: חשוב לבדוק אם רצוי לנבדק לעבוד עם אנשים; והאם תתאים לו עבודה רוטינית במשרד, או עבודה שמצריכה ניידות רבה, אילתור ויוזמה. חשוב להבין את הכותב "מבפנים", ולדעת אילו תנאים ואמות מידה צריך לקחת בחשבון כשמכוונים אותו. ההכוונה נעשית, אם כן, לא רק על פי נתונים שכליים, אלא גם בהתאם למבנה האישיות של הנבדק, ויכולתו להתמודד בשינויים ובלחצים. רק לאחר בחינת כל הנתונים, הכישורים והיכולות, ניתן לגבש חוות דעת מקצועית ומהימנה לצורך התאמת מקצוע.מאמר "מתאים לי- הכוונה מקצועית באמצעות גרפולוגיה" לעמוד הבא >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ