גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה
חנה קורן

פורסם ב'עולם האישה': במרץ 1995


לכתבה "אינך מעיזה להתקדם.." בגרסה הסרוקה >>

אינך מעיזה להתקדם

גרפולוגיה

דרורית

המבנה השכלי שלך מאופיין באינטליגנציה גבוהה במיוחד, חריפות שכלית, מקוריות וערנות.
את שופעת רעיונות מקוריים, אולם חוששת להוציא אותם אל הפועל. את חברותית מאוד, ובו בזמן רגישה לפרטיותך וחוששת מקרבה יתרה.
יש הרבה סתירות באישיות שלך וזה ככול הנראה הגורם לבלבול שלך. ניכרות גם תנודות בביטחון העצמי שלך ואת חוששת מהצלחה לא פחות משאת חוששת מכישלון. נראה כי את עוברת סערות רגשיות ומעברים חדים בין בטחון בעצמך לבין דכדוך וקושי להתמודד עם קשיים ומכשולים.
כתב ידיך מראה שיש משהו כאוב בעבריך. דבר זה מלווה אותך זמן רב ואת מתקשה להשתחרר ממועקה ומזיכרונות קשים. אינך מעיזה להתקדם בקצב הנכון ואת כמו ישובה במכונית ולוחצת על דוושת הדלק והמעצור באותו הזמן. נוצרת בתוכך סערה חזקה, שנשארת "תקועה" בתוכך ולא מוצאת את פורקנה הטבעי. אני מציעה לך לפנות לכמה שיחות עם פסיכולוג, כדי לאתר את המצוקות הפוגעות בהתפתחות שלך.

חוששת מפני מחויבות רגשית

גרפולוגיה

טלי

אישיותך מאופיינת ביסודיות הביצוע. בכושר ארגון, באחריות ובשיטתיות, אך עם זאת בעקשנות, בנוקשות ובביקורתיות גדולה.
חשוב לך ביותר להוכיח את עצמך ולשם כך את נכונה להתאמץ ולהשקיע אנרגיה. את דורשת הרבה מעצמך ומהזולת. אינך מתפשרת ושואפת לשלמות בכל מעשייך.
קשה לך לתפקד נוכח ספק או חוסר ודאות ואת משתדלת "לבטח" את צעדייך מראש. עם זאת, את לומדת מהניסיון, מפיקה לקחים ומתקדמת בהתאם. את שאפתנית מאוד, אינך נרתעת מקשיים וממכשולים ושואפת ללא הרף להרחיב תחומי אחריות ולהתקדם.
כלפי חוץ את מפגינה גישה ערנית ואף נוקשה, אך למעשה את רגישה מאוד, חוששת מכישלון וזקוקה לגיבוי של המערכת. עם כל הנוקשות והביקורתיות, את למעשה אנושית מאוד. אמפאתית ושואפת לשיתוף פעולה וליחסי גומלין תקינים.
יש לך אינטליגנציה גבוהה, כושר אנליטי מצוין, טביעת עין חדה וכושר תכנון. את נמנעת מאלתור ומקיצור תהליכים, מתייחסת ברצינות לכל תפקיד המוטל עלייך ופעילה שיקול דעת הגיוני על מעשייך.
ביחסייך החברתיים את בררנית מאוד ונמצאת רוב הזמן במצב של התגוננות וחשדנות. רגישותך הרבה מכתיבה לך להיזהר ואת חוששת מפני מחויבות רגשית עמוקה. עם זאת, את מודעת לעצמך ויש בך פתיחות לקלוט את המתרחש בתוכך, את צרכייך ואת ציפיותייך אומנם את זהירה באופן מוגזם.
אך את בהחלט מודעת לתהליכים הפנימיים.

שואפת ליותר ונשארת מתוסכלת

גרפולוגיה

דליה

באישיותך ניכר פער בין גילך הכרונולוגי לבין גיל האופי. את עדיין ילדותית מאוד ולא מגובשת. את עסוקה מאוד בעצמך, מתקשה לראות את הזולת ואת הסביבה.
את רגשנית מאוד, מתקשה להפעיל את ההיגיון בצורה עקבית ונותנת לעצמך לשקוע במצבי רוח קשים ובתבוסתנות. את מצפה מכולם שיתייחסו אלייך, אך הנכונות שלך להשקיע בקשרים היא נמוכה. קשה לך להתחייב לקשר ואת מעדיפה שאחרים יעשו עבורך את העבודה.
יש לך נטייה להיכנס בקלות למצבי התגוננות. כל ניסיון להתקרב אלייך נתקל החשדנות וגורם לך להסתגר. אינך סומכת על עצמך וגם לא על זולתך. ולכן קשה לך ליצור קשרים בין-אישיים.
קשה לך לקבל את המציאות כפי שהיא. את שואפת כל הזמן ליותר, לא בוחרת בשום דבר, מפני שתמיד נדמה לך שמעבר לפינה האפשרויות מתוקות יותר. כתוצאה מכך את נשארת מתוסכלת, כועסת על כל העולם ולא לוקחת אחריות אישית לתוצאות מעשייך והתנהגותך.
בסך הכול את אינטליגנטית, אנושית, ומסוגלת לתת הרבה חום ואהבה לבן הזוג.

זקוקה להרבה תמיכה ואהבה

גרפולוגיה

רונית

את נמצאת כרגע בתקופת מעבר רצופה בקשיים והתלבטויות. את רגשנית מאוד ומושפעת מתחושות פנימיות. הרגש שולט על ההיגיון ואת נוטה להגזים לטוב ולרע אישיותך עדיין לא מגובשת.
את זקוקה לתמיכה מתמדת, להרבה אהבה ולאנשים סביבך. מה שאת מקבלת, אף פעם לא מספיק לך.
באשר לכיוון המקצועי: תחום המחשבים לא יענה על צרכייך מבחינה רגשית. לעומת זאת, תחום האומנות יכול בהחלט להתאים לך, יאפשר לך להתבטא ולהתפתח ולבוא במגע עם רגשותייך.
את יכולה ללכת לכיוון של משחק, קולנוע, אך עלייך לדעת שהדבר כרוך בעבודה קשה, בהתמדה והרבה תסכולים, שלא בטוח אם תוכלי לעמוד בהם בשלב הרגשי בו את נמצאת.
חשוב שתפני לייעוץ פסיכולוגי לפני קבלת החלטה.


לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'עולם האישה' >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ