גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

חוטים בכתב- ידך

חנה קורן - גרפולוגית

פורסם ב'חמצן'


בין המדדים לקביעת אופיו של כתב היד, מייחסים חשיבות לצורת הכתב בכלל, ולצורת האותיות והקשירה ביניהן בפרט. צורת האותיות יכולה להיות חוטית, זוויתית, קמורה או קעורה.

כפי שכבר ידוע לכם, אין הגרפולוגים מתייחסים לסימן כתב אחד, אלא בודקים עשרות סימנים שונים, ואת הקשר ביניהם. לצורך ההדגמה, אבודד את צורת הכתב, אך לצורך ניתוח אופי אשתמש כמובן גם בסימנים נוספים.

השבוע אתייחס לצורת הכתב ה"חוטית". אם את/ה מקפיד/ה "ליצור" כל אות בנפרד ולכתוב לאט וברור- לא יופיעו חוטים בכתב ידך. לעומת זאת עשויים להופיע חוטים, אם את/ה מזניח/ה אותיות, כותב/ת מהר וללא הקפדה על צורת האותיות. את החוט בכתב היד אפשר להשוות לחוט תפירה. אפשר להשחיל אותו בכל חריר-אפילו בקטן ביותר, ותמיד יישאר בצורתו המקורית, מכאן שאם אתה כותב כתיבה חוטית, הסתגלותך למצבים חדשים מהירה, אתה גמיש וזריז.

כתב היד של אילן מאופיין בחוטים הרבים שהוא יוצר. החוטים, יחד עם סימני כתב נוספים, מלמדים על אינטליגנציה גבוהה, תפיסה מהירה ושנונה, חריפות שכלית וכושר הסתגלות מהיר, מצד אחד, קוצר-רוח, חוסר-סבלנות, נטייה לשטחיות ונכונות מועטה להשקיע מאמצים, מאידך.

במבנה האות "א" למשל, אפשר לראות אצל אילן את אופן "המריחה". אילן אינו מתאמץ להרים את העט מהנייר ומורח בכך את האות- וככל הנראה, לפעמים, גם את עבודתו.

לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'חמצן' >>


לכתבה "חוטים בכתב- ידך" בגרסה הסרוקה >>

חוטים בכתב- ידך

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ