גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

חנה קורן מנתחת את כתב-ידה של ק.ח.: ספונטנית, כנה, אמיתית

חנה קורן - גרפולוגית

פורסם ב'חמצן': בספטמבר 1984

הגרפולוגים מעדיפים לערוך בדיקות גרפולוגיות רק לבוגרים. כתב-ידם של ילדים ונוער משתנה מאוד, במיוחד בגיל ההתבגרות.

דוגמת השבוע היא כתב ידה של ק.ח. (15), שצירפה גם כתב יד מגיל 11. בכתב היד המסומן כ-1 אפשר לראות את השוליים המתרחבים בימין הדף. רמז להתרחבות השוליים אפשר לראות גם בדף המסומן כ-2. תופעה זו (יחד עם סימנים נוספים בכתב היד) מלמדת על התפתחות הביטחון העצמי, על סקרנות טבעית, על מעורבות וקשר טוב של ק.ח. עם סביבתה.

אף גרפולוג רציני לא יקבע תכונות אופי על פי סימן אחד בכתב, כפי שרופא לא יקבע מחלה על סמך סימפטום אחד. כל כתב-יד מורכב ו"מוכח" על-ידי סימנים רבים. רק הצירוף ביניהם יכול לחשוף תכונות אופי של הכותב.

בכתב ידה של ק.ח. ניתן להבחין, כי מתפתח כושר הפשטה (הכתב נעשה יותר ויותר מופשט) הכתב נעשה מחובר יותר, מהיר הרבה יותר. וניתן להסיק כי הולכת ומתפתחת אינטליגנציה מצוינת, זריזות מחשבתית, מקוריות וערנות.

מהאווירה של כתב היד אפשר לגלות, כי הסדר אינו בדיוק התחום החזק של הכותבת ( רואה את הבלגן בכתב ובארגון הדף?). לעומת זאת ניכרת רגישות רבה, אנושיות ורצון לשיתוף פעולה בינה לבין סביבתה.

אפשר לסכם ולומר, כי ק.ח. ניחנה באינטליגנציה גבוהה במיוחד, היא מקורית, ערנית ובעלת כישורים שכליים רבים. בתחום החברתי אפשר לסמוך עליה, אבל צריך להתחשב ברגישותה הרבה. היא חברה אמיתית, כנה ואנושית, לא משתדלת להרשים ומגיבה בספונטניות ובצורה ישירה. ניכרת התפתחות מהירה ומרשימה בכול התחומים. ק.ח. מסוגלת להישגים מרשימים.

מי מקוראי "חמצן" שמעוניין בניתוח כתב ידו, מוזמן לפנות למדור בצירוף כתב יד, כתוב על נייר חלק ללא שורות, בעט כדורי. ואנא, צרפו גם כתב-יד מהעבר, ציינו את הגיל ואת היד הכותבת (ימין או שמאל).


לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'חמצן' >>לכתבה "חנה קורן מנתחת את כתב-ידה של ק.ח.: ספונטנית, כנה, אמיתית"
בגרסה הסרוקה >>

גרפולוגיה

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ