גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

גרפולוגיה - חנה קורן

גרפולוגית ויועצת כוח אדם

פורסם ב'עולם האישה'

סימני פיסוק


המאמר שלפניכם עוסק בסימני פיסוק על פי הגרפולוגיה.

לעתים קרובות אני נתקלת בשאלה: "מה זה אומר שאני כותבת 'א' בצורה כזאת?” זה המקום להסביר שהמשקל הסגולי של האותיות נמוך יחסית לשאר מאפייני הכתב. עד כמה שזה נשמע מוזר למי שאינו בקיא ברזי הגרפולוגיה, האותיות בפני עצמן כמעט לא יכולות ללמד על אופי האדם.

יש חשיבות רבה מאוד למהירות הכתיבה, לתנועה, ללחץ, לרווחים בין האותיות, המילים והשורות. יש חשיבות לאופן ההיערכות על הדף ויש חשיבות לסימני הפיסוק, לא פחות ולפעמים יותר, מאשר לאותיות עצמן.

נוסף לחשיבות הגרפולוגית, יש לסימני הפיסוק גם חשיבות מילולית. כל אחד יודע כי מיקום הפסיק יכול לשנות לחלוטין את המשמעות של המשפט.

בכתב ידה של א''ט נמצא שפע של סימני פיסוק. את הספרות בתאריך היא מפרידה במקפים בעוד שתנועה קצרה ועניינית יותר – נקודה – הייתה מספיקה בהחלט. לסימן הקריאה היא מוסיפה עיגול במקום נקודה, אחרי "חוות דעתך" היא מסמנת נקודה-פסיק, כאשר גם במקרה זה נקודה הייתה מספיקה.

כל הכתב רצוף מקפים, פסיקים, סוגריים וסימני קריאה.

ריבוי של סימני פסיק, יחד עם סימנים גרפולוגיים נוספים, מלמדים לעתים קרובות על שפע רעיונות, שיש לכתוב קושי להגשימם. כותבים שמרבים בסימני פיסוק הם לעתים קרובות אימפולסיביים ובלי תגובות מהירות.

א''ט היא אמנם בעלת שפע רגשי, אך משתדלת לבלום את תגובותיה. היא אנושית מאוד, לבבית ומסוגלת ליצור קשרים ראשונים בקלות רבה. חשוב לה לעבוד עם אנשים והיא זקוקה ל"אקשן" סביבה, עד כי קשה לה לתפקד בתנאי שיגרה.


לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'עולם האישה' >>>


לכתבה "סימני פיסוק" בגרסה הסרוקה >>

גרפולוגיה

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ