גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

מה זה אומר עליך?

חנה קורן, גרפולוגית, מציגה: שרבוטים שנעשו במהלך ישיבות. מה זה אומר על המשרבט

משהו משהו - מאת הראלה סטוצקי-באר

פורסם ב'מעריב': בדצמבר 2005
עמוד 3 מתוך 3

מה שאתם מציירים (ומה שה אומר עליכם)

העפנו יחד עם חנה קורן מבט על 14 שרבוטים, והנה פרוט חוות הדעת שלה:

שרבוט מס' 1
כסף מאוד חשוב למשרבט הזה וצריך להגיע איתו לנתונים חומריים. מאידך, הקווים הקטנים, הרבים והמסודרים, מעידים על כך שיש לו סבלנות אין קץ. לכן לא כדאי לעשות איתו קיצורי דרך. למרות שהוא מתייחס לפרטי פרטים הוא מאוד אסתטי, נקי וענייני. מומלץ ללכת איתו בקצב איטי, שלב אחר שלב, ולהראות לו את התוצאה הסופית. בכסף.

שרבוט מס' 2
משרבט זה מרגיש כלוא ועצבני. מעידים על כך הפסים והקווים העצבניים והכועסים שלו. בשלב זה מומלץ לא להמשיך במו"מ או בדיון ולעשות הפסקת קפה, כי הוא מרגיש שכולאים אותו.

שרבוט מס' 3
למשרבט זה מתנגן עכשיו משהו בראש. כדי לפתוח את ליבו כדאי לדבר איתו על מוסיקה.

שרבוט מס' 4
"כאן אין כבר עם מי לדבר, כל המשך כמוהו כטיפוס על קירות חלקים. עזבו אותו" קובעת קורן ואומרת שהאיש שישב בדיון ושרבט את הציור הזה מרגיש שבלול, סגור, חיוור, מתאייד, מתפוגג, הולך ונעלם.

למאמר "מה זה אומר עליך?" בגרסה הסרוקה >>

שרבוט מס' 5
עם המשרבט הזה דברו שקלים, דולרים, פאונדים, אירו- ובקיצור כסף. שום דבר אחר לא מעניין אותו והוא לא יענה לשום נושא שאיננו כסף.

שרבוט מס' 6
גם משרבט זה נראה אובססיבי בעניין כסף. על כך מעידים פנקסים על גבי פנקסים, שבכולם משורבט כסף בצורה שיטתית, אחידה ועם מרווחים אחידים בין סימן כסף אחד למשנהו.

שרבוט מס' 7
השרבוט מתאר מצב של אדם במהלך מו"מ: בהתחלה מצויר מלבן, שפירושו: אני לבד. אחר-כך הוא יצר את האות T שמסמנת התחברות למי שישב מולו. "הקווים החזקים הם רגע של משבר. הוא עדין מחובר ליושב מולו, אבל לא נוח לו", אומרת קורן. בהמשך משורבטים שני קווים, אחד דק ואחד עבה. הם אמנם סמוכים זה לזה, אך אינם שווי כוח, לבסוף משורבטת פירמידה, שמשמעותה ש"התינוק נולד" – כלומר, יצא משהו מהעסקה.

שרבוט מס' 8
קשה אולי לראות, אך הפרחים עשויים נקודות זעירות. קורן: "אנשים שהשרבוט שלהם עשוי נקודות-נקודות הם על-פי רוב אנשים זהירים שאסור לזרז אותם, להציג להם משפטי 'או-או ולהציב להם אולטימאטום. הם מתקדמים עקב בצד אגודל וכובשים כל נקודה בנפרד. אם מתחברים לקצב שלהם, אפשר להפיק מהם המון".

שרבוט מס' 9
משרבט זה חש שהוא במבוך והולך לאיבוד, אך מחפש את הדרך החוצה בעצמו, זה אדם שצריך לעשות את הדברים לבד. שרבוט זה מזכיר משחקים בנוסח ' איקס-מיקס דריקס' והוא מעיד על אדם תחרותי, שאפתן, שמשחק על מנת לנצח ובעל דחף חזק להוכיח את עצמו. לאנשים כאלה חשוב לתת הרגשה שהם מנצחים ושהחליטו לבד. הדרך היא ל"שחק" איתם יחד ולשתף איתם פעולה. בשום אופן לא להשפיל אותם.

שרבוט מס' 10
המשרבט הזה משתעשע. הוא מחוץ לעניין, לא נכנס אליו, לא מעורב בו ואין לו כוונות רציניות.

שרבוט מס' 11
האיש חולם על החופשה הבאה. הוא נמצא במקום נעים ופסטורלי.

שרבוט מס' 12
חבל על המאמץ, כי ממש לא מעניין את המשרבט מה אומרים.

שרבוט מס' 13
כנ"ל. למשרבטי 10-13 עדיף להניח ולא להמשיך איתם במו"מ או בראיון. אולי בפעם אחרת.

שרבוט מס' 14
לא מתאים לסגור היום עסקאות עם המשרבטת הזאת. למרות שבהתחלה היא ניסתה להכניס את עצמה למסגרת (הקווים העליונים), האהבה מהר מאוד השתלטה עליה והיא איבדה קשר עם הכאן ועכשיו. למעשה, היא מרחפת באיזשהו מקום אחר ועסוקה באהבה שלה בחלומות בהקיץ.

והנה עוד ארבע תובנות על הנושא:

  • שרבוטים מאוד עמוסים מעידים בדרך כלל על כך שהאנרגיה של המשרבט נמצאת במקום אחר.
  • השחרת אותיות היא לעיתים ביטוי של שעמום וחוסר משמעת, אך התופעה יכולה גם להצביע על דאגה, חוסר בטחון עצמי, מתח, ולעיתים אף על כפייתיות וחוסר אמון של האדם בעצמו.
  • אם לחץ הכתיבה של השרבוט הוא חזק, הדבר יכול להביע אנרגטיות, פעלתנות ולעיתים תוקפנות. לחץ בינוני מצביע על אישיות מאוזנת בדרך כלל. לחץ קל יכול להעיד על רגישות, עדינות, רוחניות ולעיתים על שטחיות. לחץ לא סדיר יכול להצביע על אנרגיה לא לגמרי מווסתת, חוסר יציבות, שינויים תכופים במצב הרוח, חוסר מנוחה וחוסר סבלנות.
  • מיקום השרבוט על הדף, גם הוא חשוב. שרבוט במרכז יעיד על מוחצנות, צורך בתשומת לב, רגישות לפרטיות וצורך במרחב, בצד שמאל- המשרבט מונחה על ידי העבר, מצייר את העבר, יש בו חששות, רגישות ופחד מחשיפה. למעלה- התלהבות, רוחניות וגישה לא לגמרי מעשית, למטה - גישה מעשית וביקורתית, אך לעיתים גם דיכאון.

כאמור לעיל, השרבוט מראה פחות על האישיות ועל תכונות כמו יוזמה, אינטליגנציה, חושים מסחריים וכד', ויותר על המצב הרגעי. קורן: " אדם שיושב מול משרבט מקבל בעצם הצצה אל התת מודע ויכול ללמוד ממנו, בין השאר על נקודות תורפה או חולשות שהמשרבט רוצה להסתיר". למשל- אקדחים וכלי נשק יכולים להעיד ע תוקפנות עצורה, גם אם הדבר לא ניכר על פני המשרבט, סירות ומכוניות מצביעות על יצר נוודות, צורך בטיול או חופשה, צורות גיאומטריות- משולשים, ריבועים וכד', - עשויות להעיד על מוח מאורגן, תהליכי חשיבה ברורים, תכנון קפדני של כל צעד, יעילות, תכליתיות, כושר ריכוז, יכולת להתעמק, גישה מעשית ופרקטית, לצד (לפעמים) רגישות נמוכה, רגשנות מוגבלת וקושי להתלהב בקלות, חיצים וסולמות מלמדים על שאפתנות רבה, דחף חזק של האדם להוכיח את עצמו, מטרה שלדעתו מקדשת את האמצעים, לצד חוסר סבלנות לתהליכים ממושכים ושאיפה להגיע למטרה בדרך הקצרה. אנשים השומרים על דיאטה ישרבטו בדרך כלל נושאים הקשורים לאכול, ואילו ציור מחסומים מעיד על-פי רוב על תחושת מחנק.

ומשפט סיכום של חנה קורן: " שרבוט הוא למעשה טיפ בין-אישי מאוד חשוב. מנהל שבאמת רוצה לראות את עובדיו, יכול להשתמש בתבונה בשרבוטים שהוא רואה".

<< המאמר "מה זה אומר עליך?" - לעמוד הקודם

לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'מעריב' >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ