גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיהאולקוס בכתב יד

מאת דליה מזורי

פורסם ב'מעריב': נובמבר 1984
עמוד 2 מתוך 3

היה זה במלחמת יום הכיפורים. תלמידה ביקשה את עזרתה בעריכת עבודת גמר בגרפולוגיה. הנושא שהציעה לה הנה: לבדוק את השוני בכתבי יד של חיילים פצועים. ואז גילתה תופעה מדהימה בכתבי יד של קטועי רגלים: האות "ק'" נראתה כמו "ב", כאילו היא קטועה בסופה. "נדהמתי" - מספרת חנה - "מיד הבנתי שקיים קשר בין שתי התופעות".

אצל חייל אחר, מצאה נקודה כהה ובולטת באות "מ", בצד ימין של האות. הסתבר שעבר ניתוח בצידה הימיני של בטנו. אצל בחורה מצאה נקודה באות "ט" בחלקה העליון, מה שהצביע על רגישות בגרון, וזו אמנם אישרה לה . כי חלתה באנגינה.

אצל חברה, הבחינה שהאות "ג" "מנופחת" יותר מבעבר. "את בהריון", בישרה לה. אותה חברה צחקה כמו שרה אימנו, אבל הילד נולד. "ומאז נולדו לי המון ילדים. כאלה שידעתי עליהם עוד לפני האם. כך שאני מרגישה שיש לי חלק בהם".

לאחר שבדקה במשך עשר שנים נקודות, רעד ושינויים בכתבי-יד, מצאה חנה קורן עקרונות שמנחים אותה מאז באיבחון מחלות על פי כתב היד.

אסטמה, למשל, משתקפת בהפסקות קטנות ברצף הקו של אותיות קויות ישרות ללא פיתולים וכוונים, שמשנים את עצמת הלחץ. כל אות של קו רציף (ו' נ' ק' ה') שיש לה הפסקה - תצביע על אסטמה: "זה בדיוק כמו הפסקה בנשימה. כאילו שלחולה יש קושי לנשום, ואז היד כאילו מפסיקה לרשום. זה כל כך הגיוני", אמרה.

למאמר "אולקוס בכתב יד" בגרסה הסרוקה >>

      

<< המאמר "אולקוס בכתב יד" - לעמוד הקודם                     המאמר "אולקוס בכתב יד" - לעמוד הבא >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ