גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

אולקוס בכתב יד

מאת דליה מזורי

פורסם ב'מעריב': נובמבר 1984
עמוד 1 מתוך 3

גרפולוגיה

"יש לך אולקוס"- הודיעה הגרפולוגית לאיש שישב מולה. הוא צחק, אך לא להרבה זמן. שבועות מעטים לאחר מכן, הובהל האיש לבית חולים בעקבות כיב- קיבה חמור שכמעט גרם למותו. לחנה קורן, הגרפולוגית, אין ספק שאפשר לאתר מחלות וליקויים גופניים באמצעות כתב ידו של האדם. האבחון אינו בא במקום הרפואה- רק לעזור לה ולעתים, לכוון לדיאגנוזה נכונה.

צעירה נעלמה מביתה. במכתב הפרידה שהשאירה אחריה, הודיעה להוריה כי לא יראו אותה יותר וכי הם יכולים לשבת "שבעה". הגרפולוגית החיפנית חנה קורן קראה את המכתב והרגיעה את ההורים: "כתב יד כה נמרץ ומלא חיוניות אינו מצביע על סכנת התאבדות, אבל יש פה משהו נוסף: כנראה שבתכם בהריון והיא אינה מעזה לספר על כך".
כשהצעירה התקשרה לביתה כעבור זמן, הרגיעו אותה ההורים שישמחו לקבלה חזרה גם אם היא בהריון. הצעירה שבה לביתה, וקיבלה את העזרה והתמיכה הדרושים.

משחק חברתי בכתב יד הוליד אבחנה של מחלת אולקוס חריפה אצל אדם שהיה בטוח שהוא בריא "כמו שור". "יש לך רגישות בבטן. לך מיד להיבדק", הציעה לו הגרפולוגית. האיש לא אמר דבר, רק "נעלם מהאופק" לתקופה ארוכה. הסתבר, שהיה מאושפז בבית החולים "רמב"ם" ללא הכרה ונאבק על חייו בעקבות אולקוס סמוי, שהתפתח אצלו כתוצאה מנטילת תרופה מזיקה.
הקשר שבין כתב יד לתכונות אופי אינו חדש. הגרפולוגיה קיימת בעצם כשנות קיומו של הכתב. אריסטו ותלמידיו ייחסו לכתב כח ניבוי. קונפוציוס טבע את האימרה: "היזהר לך מבני אדם שכתב ידם כקנה סוף ברוח" - זאת אמר לפני 2500 שנה.
למרות קפיצת הדרך שעשתה הגרפולוגיה בעשרות השנים האחרונות - עדיין מתייחסים אליה בחשדנות ומקשרים אותה עם מגדת עתידות, קריאה בקלפים ובקפה. אך למרות זאת, יותר ויותר מוסדות ומעסיקים פונים לעזרתו של גרפולוג כדי לקבל חוות דעת נכספת על מועמדים לעבודה. הגרפולוגיה גם מקובלת בתחום הפלילי, לצורך אבחון מהימנות וגילוי זיופים. גרפולוגים מעידים בבתי המשפט על אפיים של חשודים ונאשמים על-פי כתב-ידם.למאמר "אולקוס בכתב יד" בגרסה הסרוקה >>

תחום חדש, יחסית, בגרפולוגיה, הוא אבחון מחלות. נקודה . על האות, "שבר" ברציפות הכתב, לחץ משתנה של העט על הנייר, כתב מהיר מדי, איטי מדי - אלה יכולים להצביע על רגישות או מחלה, אפילו עוד בתקופת הדגירה שלה - עוד בטרם האיש עצמו מודע לה. .
הגרפולוגית חנה קורן איננה רופאה ולכן לא תמיד היא יכולה לקרוא למחלות בשמן. אך היא יכולה לאתר את איזור הרגישות ובדרך כלל - גם את עצמת הרגישות.

את ה"דיאגנוזה" הראשונה שלה עשתה בגיל ארבע. עוד לפני שידעה קרוא וכתוב. "נהגנו לקבל מכתבים מדוד באמריקה. כבר זיהיתי את המעטפה עם הפסים מחו"ל. יום אחד ראיתי שהכתב שלו על המעטפה רעד. אמרתי לאמי שהדוד חולה. היא פתחה את המעטפה ואמנם קראה במכתב, שהדוד עבר ניתוח", מספרת חנה.

אז - איש לא הבין עדיין את הקשר.שבין אבחנה זו לגרפולוגיה. וגם חנה שכחה את העניין. רק לאחר עשר שנים, החלה ללמוד גרפולוגיה. ושנים לאחר מכן, כשכבר "שחתה" בנושא - גילתה את הקשר שבין הגרפולוגיה לרפואה.


המאמר "אולקוס בכתב יד" - לעמוד הבא >>

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ