גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

על ילדותיות ובגרות

חנה קורן - גרפולוגית

פורסם ב'חמצן'

כתבי היד אינם מעידים על הגיל. כל גרפולוג חייב לכן לדעת פרטים על גיל הכותב- אלו פרטים חשובים ביותר. חנה קורן מסבירה על ההתאמה בין האופי לגיל הכרונולוגי.

כל גרפולוג יבקש ממך לדעת את גילך לפני הבדיקה.
אין שום אפשרות "לגלות" את גיל הכותב על פי כתב ידו, ועם זאת הגיל הוא נתון חשוב ביותר.
אם תתבוננו בכתבי היד של מרים ושל ענת, לעולם לא תוכלו לקבוע מי הצעירה ומי המבוגרת, שלא לדבר על קביעת גילן. כידוע ישנם אנשים צעירים עם אופי של זקנים, ולעומתם קשישים עם אופי צעיר ודינמי. כתב היד נותן לנו את גיל האופי ולא את הגיל הכרונולוגי. ככל שהכותב "צעיר" יותר, תכונות האופי ילדותיות, וככל שהוא מבוגר יותר, כן גם תכונות האופי. הגרפולוג ישוה את הגיל הכרונולוגי לגיל הכתב, ויבדוק אם קיימת סתירה, או התאמה, בין גיל האופי לגיל הכרונולוגי. לפנינו שני כתבי יד. של מרים נראה כתב בוגר, ספונטני, מעוצב בצורה מקורית ובעל "אישיות" ואופי.
גם החתימה שלה מעוצבת יפה, וניתן לראות בסיומה קו תקיף, החלטי, ואף נקודה בסיומה, שמחזקת התרשמות זו.

לעומתו, כתב ידה של ענת ילדותי מאד, חסר ,אישיות" כביכול, וכאילו עדיין לא הגיע לבגרות. מרים בת 15, ואילו ענת בת 21! אך אין לי ספק כי מרים מתפקדת בצורה הרבה יותר בוגרת מענת. היא זריזה יותר, בטוחה בעצמה ויודעת דרכה, לעומתה ענת ילדותית והאופי שלה עדיין לא מגובש. ענת עסוקה בעצמה ובעולמה הפנימי, מתקשה לראות את הפרספקטיבה הכללית, ולמרות שניכר טוב לב ואנושיות, קשה לה ליצור קשרים שיוויוניים ומספקים.

לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה ב'חמצן' >>


לכתבה "קריעת אופי - על ילדותיות ובגרות" בגרסה הסרוקה >>

ניתוח גרפולוגי של כתב יד

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ