גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

מעוות ומסלף את המציאות

חנה קורן - גרפולוגית

פורסם ב"איילון": בדצמבר 2006


לכתבה "מעוות ומסלף את המציאות" בגרסה הסרוקה >>

רוב מאפייני הפרעת האישיות הגבולית המוכרים בעולם הפסיכיאטריה מופיעים בכתב היד שלפנינו. כפייתיות, קושי להרפות ממטרות, יחד עם שליטה עצמית מצוינת מחד, נטייה לעוות ולסלף את המציאות, תחושות קיפוח חריפות במיוחד וצורך להוכיח את עצמו בכל מחיר מאידך, יוצרים דמות עם דפוסי התנהגות אישיים ואף חריגים.

קשה מאד להשפיע עליו. הוא מקובע בדעותיו. נוקשה בתפיסת העולם שלו ובטוח בצדקתו. יש לו היגיון אישי משלו והוא מונע על ידי תפיסת העולם האישית שלו שאינה קשורה למוסכמות החברתיות.

האינטליגנציה שלו טובה, אולם האינטליגנציה הרגשית שלו מאד לא מפותחת בשל ניתוק בין ההיגיון לרגש. הוא זריז מאד וערני למתרחש סביבו ומסוגל לראות את פרטי הפרטים ולנצל מצבים לטובתו.

כאשר התכנון שלו נדיר, ניכרת סבלנות של צייר והוא מסוגל להתמקד במטרה כמו קרן לייזר חדה ומכוונת. בולטת אצלו הרגשת קיפוח חריפה ונטייה להרס. הוא פועל בשיטת "אם אין אני לי, מי לי", אינו סומך על אף אחד ומגלה חשדנות רבה ואי אימון לעיתים עד כדי תחושת רדיפה.

בשל החסך הרגשי והקושי לחוות חוויות רגשיות, הוא נזקק לחוויות חזקות יותר ויותר על מנת לחוש התרגשות. יש בו שילוב של אנוכיות רבה ומאפיינים נרקיסיסטים. תפיסת עולם מסולפת ומעוותת. ניכר דימוי עצמי נמוך וקושי ליצור קשרים חברתיים על בסיס שוויוני.
לכתבות נוספות בנושא גרפולוגיה בעיתונים שונים >>