גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

ידיעון גרפולוגיה

מרץ 2010

בשעות כתיבת שורות אלו יורד לו גשם זלעפות בחוץ. זהו גשם ברכה הנחוץ כל כך למאגרי המים שלנו, אך במקביל, הוא גם זה ש"לא בא בזמן" מבחינת חג הפורים והאווירה הפורימית שקצת "התקלקלה" ונאלצה להסתגל לשינויים ולתאם עצמה מחדש, בהתאם לתכתיבי מזג האוויר.

דברים לא קורים "סתם". כשהם קורים הם משמשים כהזדמנות. הזדמנות שכדאי לנצל, אפילו אם "רק" כדי לחשוב.

ואכן.. חג הפורים, על שלל התחפושות והמסכות , ההחלטות והשינויים שהתקבלו בעקבות מזג האוויר, שימשו בידינו כהזדמנות לחשוב. כשאנחנו חושבות, אנחנו כותבות...

שייקספיר כתב במחזהו "המלט": "היה נאמן לעצמך" ואילו במחזה "פר גינט" של איבסן נאמר:

"עלי להיות אני שלי
בכל שעה, בכל אתר
פר גינט מושלם עד בלי די
מקודקודי עד כף רגלי!"

האחד אמור להיות נאמן לעצמו, השני אמור להיות מושלם? "אני שלי"? מה זה אומר? לא ניכנס לדיון פילוסופי מעמיק סביב שני המחזות המדהימים האלו אולם כן נבחן את ה"נאמנות לעצמך" לעומת ה"נאמנות להצגה המושלמת", דרך כתב היד.

במאמר "פרסונה – כתב היד כתחפושת", נבדוק את נושא המסכה אותה אנו עוטים על עצמינו במהלך החיים. האם החברה דורשת מאיתנו להיות צבועים ומחופשים גם בימי חול וחג שאינם פורים? עד כמה המסכה משרתת אותנו? מפריעה לנו? חיונית להישרדותנו?

מכיוון שכתב הפרסונה מתמקד ב"אני" המזויף של הכותב ודורשת מיקוד רב בתדמית ולפיכך מיקוד במה שהכותב חושב שהוא נזקק לספק לחברה החיצונית, עד כדי חוסר הקשבה אמיתי לסביבה ולמתרחש, החלטנו שהגיע הזמן לבצע בדיקה מעמיקה ומחודשת של נושא ההקשבה.

בואו תשתתפו איתנו בפרויקט איסוף כתבי יד של אנשים שבאמת יודעים להקשיב וכתבי יד של אלו שלא.

הכוונה היא לקבל כתבי יד עם עדויות. הלמידה לעולם אינה מסתיימת ואנחנו רוצים להיות מסוגלים לתחקר את הנושא הספציפי הזה לא רק מתוך הידע הגרפולוגי אלא גם מתוך העדות האישית, הסובייקטיבית אמנם, של הכותב עצמו, או של מכריו.

כדי שנוכל, כולנו, להפיק תועלת מכך, אנא שלחו לנו שני דפים נפרדים: האחד – כתב יד ספונטאני עם חתימה, פרוט לגבי מין, גיל, יד כותבת. כמובן שיש להקפיד כי על דף זה יופיע אישור של הכותב, בכתב ידו, להעלות את הכתב בידיעונים הבאים ובפורום המכון. ללא אישור לא נוכל לעשות זאת.

בשני – עדותכם האישית על עצמכם, במידה וזהו כתב ידכם, או על האדם שנידב את כתב ידו. כמובן שהעדות צריכה להתמקד על הנושא הספציפי המדובר: הקשבה.

ניתן לפרק את הנושא למגוון רחב של אפשרויות: הקשבה ממוקדת, מפוזרת, לצורך סיפוק האחר "הנה אני מקשיב לך..." או מתוך סקרנות, אמפתיה ואיכפתיות אמיתית וכך הלאה...

את הכתבים ניתן לסרוק ולשלוח ל : dorit@grapho.net ולציין בנושא : "הקשבה" או להעביר למכון באופן אישי או בדואר לכתובת: חנה קורן – מכון לגרפולוגיה, ראול וולנברג 6, רמת החייל, תל אביב.

בידיעון הבא נשמח להעלות דוגמאות להקשבה ולחוסר הקשבה ולדון בנושא בהרחבה.

ללא קשר לפורים ולנושא המדובר, המאמר הנוסף החודש דן בגרפולוגיה והיחס שלנו לעבר ובוחן כיצד ועד כמה משפיע העבר הידוע והמודחק, כאחד, על ההווה שלנו.

בסוף החודש צפוי לנו חג הפסח אז נקדים ונאחל חג שמח, כשר ושלוו לכולם!

לקראת סדנת הזוגיות שתפתח במכון בקרוב, סדנא שמטרתה ללמד את המעוניינים בכך, להבין את עצמם יותר בהקשר של מערכות היחסים הזוגיות שלהם, היעדרן או כישלונן, אנחנו מצרפים מיני מאמר לגבי תפקידו של הגרפולוג בייעוץ הזוגי.

כמו כן, אנו מזכירים כי זו ההזדמנות האחרונה להצטרף לקורסים הבאים:

קורס בוקר, מתחילים ת"א, תאריך פתיחה: 4/3/2010 ימי חמישי.

קורס ערב, העשרה ת"א , תאריך פתיחה: 18/3/2010 ימי חמישי.

קורס ערב, מתחילים חיפה, תאריך פתיחה: 7/4/2010 ימי רביעי.

קורס ערב, ציורי ילדים ת"א , תאריך פתיחה: 26/4/2010 ימי שני.


חג שמח,

חנה ודורית


info@annakoren.co.il

מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ