גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

ידיעון גרפולוגיה

יולי 2009

החופש הגדול

בעוד הילדים שלנו יוצאים לחופש ומבלים או משגעים אותנו או שניהם גם יחד, חשבנו לנצל את ההזדמנות הזו כדי לבחון את מידת החופש הפנימית אותה אנו, המבוגרים יותר, מרגישים.

לנו, בניגוד לילדים, אין "חופש גדול". אין את הזמן הזה המוגדר באופן חד משמעי, זמן שמטרתו ליצור פסק זמן.

לנו, בניגוד לילדים, יש עבודה ומחויבויות כאלו ואחרות והשאלה הנשאלת היא: האם אנחנו יודעים לקחת פסק זמן לעצמנו? האם אנחנו חושבים שאנו רובוטים או גיבורי על המסוגלים לפעול ללא הפסק ולשמור הן על עשייה פרודוקטיבית והן על שפיות למרות המרוץ המטורף בו אנו מצויים?

נפש בריאה היא נפש מאוזנת. היא נפש שבה מתקיים איזון עדין בין ניגודים שונים כמו האיזון בין ההיגיון לרגש, האיזון בין המוחצנות למופנמות, בין ה"רוצה" ל"צריך",בין העשייה למנוחה ובין זמן עבודה וזמן חופש.

באופן פרדוקסאלי ברור לנו לחלוטין שהפלאפון שלנו לא יכול לתפקד באופן רציף בלי טעינה, שהמכונית שלנו לא יכולה להמשיך בנסיעה בלי דלק ושהרופא שלנו מוכן לקבל אותנו רק בשעות מסוימות במסגרת ימי העבודה שלו. יחד עם זאת, אנחנו, לעצמנו, שוכחים לעיתים קרובות לשים גבולות ואנחנו דורשים מעצמנו דרישות על, דרישות שאיננו מעיזים להציב לאחרים.

אנשים הנמצאים במצב של דרישת יתר עשויים לאבד את הקשר עם האמת הפנימית שלהם שכן הם דוחקים הצידה את הרצונות, הרגשות, הצרכים האישיים והופכים מעין עבדים לשגרה היומיומית של בית עבודה ושוב בית, ילדים, ניקיונות, גיהוצים. הגורמים המבקשים ריצוי הם רבים: הילדים, בן/בת הזוג, ההורים, הבוס, הכפיפים, הלקוחות.

על הניתוק מ"האני" העלנו כתבה במהלך החודש לאתר: http://www.annakoren.co.il/separation.asp

על תופעת הוורקוהוליקיות והיעדר הגבולות עד לכדי חוסר איזון, תעלה כתבה בימים הקרובים ואתם מוזמנים להיכנס לאתר הבית שלנו ולקרוא שם.

באופן שונה לחלוטין, המושג חופש מקבל משמעויות בעלות משקל רב כאשר עבודת הגרפולוג אינה מתמקדת רק באיתור גורמי הלחץ הפנימיים המקשים על תחושת החופש אלא תורמת לחופש אמיתי ולחירותו של אדם.

לפני ימים אחדים התפרסמה בחדשות, בטלוויזיה ובעיתונות כתבה על רופא שיניים שזוכה לחלוטין מהאשמות שטפלה עליו אשתו, שהאשימה אותו כי נהג להתעלל בה וכתוצאה מכך הוא נאסר.

בית המשפט קבע באופן חד משמעי כי לא נמצאו כל ראיות התומכות בהאשמותיה ומסתמך, בין היתר, על חוות דעתה של חנה קורן שהתבקשה לבדוק אמיתותה של חתימה שנחתמה, כביכול, במשרדו של עורך הדין שייצג אותה.

חוות הדעת של הגרפולוגית חנה קורן סתרה את עדותו של עורך הדין ולהן הציטוט מפסק הדין, שפורסם בימים אלה:

חוות הדעת של הגרפולוגית חנה קורן

חוות הדעת של הגרפולוגית חנה קורן

ולמעשה בכך מקבל בית המשפט את חוות הדעת הגרפולוגית של חנה קורן לעומת עדות ראייה של עו"ד.

לפסק הדין כפי שניתן ביום 30/6/09: http://elyon1.court.gov.il/heb/dover/405949.pdf

החלה ההרשמה לקורס גרפולוגיה משפטית וההרשמה המוקדמת למועד ספטמבר 2009.

הרשמה מוקדמת במחיר מופחת לנרשמים במהלך חודש יולי.


חופש גדול נעים

חנה ודורית


info@annakoren.co.il

מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ