גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

ידיעון גרפולוגיה

ינואר 2009

שלום חברים,

לאור המצב בדרום החלטנו לפתוח את ידיעון ינואר למצבי לחץ וחרדה ואבחונם בכתב היד. בנוסף, צרפנו קישורים לשתי כתבות שונות: האחת בנושא ייעוץ זוגי והשנייה בנושא סימני הפיסוק.

רק מובן הוא כי המצב , כפי שהוא היום בעיקר באזור הדרום גורם לחרדה, למתח ואף לפאניקה, לעיתים. פחד וחרדה הן תגובות טבעיות ביותר למצבים של אי וודאות מצד אחד או דווקא ידיעת המתרחש, הבנת התוצאות העשויות לבוא, הידיעה כי אתה נמצא במקום או בזמן שבו עלול להתרחש המאורע שמתוצאותיו אתה חושש כל כך.

תחושות אלו יכולות להתעצם ככל שהמצב מתמשך וככל שהאיום הופך ממשי יותר. יש הבדל גדול בין "ידיעה" כי יש אפשרות שהטילים יגיעו עד אלייך לבין שמיעת האזעקה, הריצה למקלט, שמיעת הנפילה או אפילו עדות לה, שלא לדבר על פגיעה גופנית.

במקרים אחרים, עם זאת, נוכל למצוא הסתגלות, כביכול לחיים בצל האיום. "הסתגלות" שנובעת פעמים רבות יותר מתוך שימוש במנגנוני הגנה משוכללים יותר או פחות אך לצידה הדריכות שמלמדת על רבדים עמוקים יותר המוכנים לקפוץ לפעילות הישרדותית עם החשיפה החוזרת ונשנית לאיום.

יש להבדיל בין פחד לבין חרדה. פחד הוא תופעה טבעית ונורמאלית ביותר והוא תוצר של איום מוחשי וממשי כמו למשל תגובה לאזעקה. חרדה, לעומת זאת, מאופיינת כתגובה רגשית וגופנית לאיומים או לסכנות שאינם מוכרים או מזוהים, כאשר אלו מעורפלים וסובייקטיביים.

חרדה במינון נמוך אינה בהכרח תופעה שלילית והיא מסייעת בידינו להיערך לקראת מצבי חירום ביתר קלות. עם זאת, כאשר היא במינון גבוה ומצבי המתח הם תמידיים, ניכרות הפרעות משמעותיות בתפקוד היומיומי.

מתח הקו הוא אחד הדברים הראשונים שנפגעים. הוא נעשה דרוך עד מתוח, נשבר בקמרונים ובקערות ומשולב בקווים חוטיים נרפים ועייפים. ניכרים שינויים רבים בלחץ , בגוונים, בחילופי הלחץ. ניתן למצוא הלחמות, שבירות, הפרעות בתמונת הארגון, התפרקויות של מילים ותנודיות רבה ברוב מרכיבי הכתב.

אנו מחזקים את ידי צה"ל ומקווים, עבור כול הצדדים הנוגעים בדבר, כי השקט, השלום והשלווה יחזרו במהרה.

לא נשכח גם את גלעד שליט ואני מצרפת לכאן קישור למכתב מרגש שכתבה אימו:
http://cafe.themarker.com/view.php?t=824248

ייעוץ זוגי

הכרתם. התאהבתם. חופה, טבעת, ירח דבש ואחר כך... החיים. מה שהיה חשוב לכם בגיל עשרים, איבד לחלוטין את ערכו או דווקא קיבל משנה תוקף ככל שהתבגרתם. מה שהיה חשוב לבן/בת זוגכם בזמן שהתחתנתם או התחייבתם לזוגיות ארוכת טווח ושנים, השתנה, התפתח או נשאר בדיוק אותו הדבר. הדברים הקטנים שאז נראו לכם חביבים הפכו להיות שובי לב ככל שלמדתם להכיר או שהפכו להיות הדברים הכי מרגיזים שרק אפשר לחשוב עליהם.

במקומה של ההתאהבות באו החברות והאהבה. או נרדמו. או נמוגו.

להמשך הכתבה: http://www.annakoren.co.il/graphology-counseling.asp

סימני פיסוק

אפשר לקבל חיבוק? אז אתה אוהב אותי או שאתה רק מחבב אותי? אני..... אני אוהב אותך.... באמת???.. כן... אני אוהב אותך.... זה לא נשמע ככה! אני אוהבת אותך! אתה, אתה לא אומר לי את זה ככה...

כמה פשוט. כמה מובן.

סימן הקריאה צועק, סימן השאלה שואל ושלוש הנקודות תוהות ואף מתחמקות....

להמשך הכתבה: http://www.annakoren.co.il/punctuation.asp

בהזדמנות זו ברצוני להזכיר כי ההרשמה לקורסים מתחילים, מתקדמים ומשתלמים נמצאת בעיצומה. אתם מוזמנים לפנות לנעמה בטלפון 04-8551180 ולקבל פרטים באשר לקורסים השונים בפריסה ארצית.

כמו כן, בסוף פברואר יתקיים ערב שמוקדש להכנה לקראת המבחנים לאגודה. מיועד לכל תלמידינו שסיימו את כל מסלול הלימודים ומתכוונים לגשת למבחן בחודש מאי השנה. ההשתתפות בהרשמה מוקדמת, בלבד. נותרו 6 מקומות.

במידת הצורך ייקבע מועד נוסף.

מי יתן שהשקט יגיע במהרה למחוזותינו.


חנה ודורית

נשמח לשמוע מכם
info@annakoren.co.il

חנה קורן - מכון גרפולוגיה


מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ