גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

כמה מילים על הקורסים שלנו

כשלמדתי גרפולוגיה – למדתי בעצמי. מעל 10 שנים עסקתי במחקר. לא היה מי שילמד בארץ. היו בסה"כ 3 גרפולוגים בארץ, כולם יוצאי גרמניה, מבוגרים ונוקשים.

אף אחד לא היה מוכן ללמד.. לא בקורסים ולא בשעורים פרטיים... התרוצצתי מאחד לשני, התחננתי שילמדו אותי ולא היו מוכנים...

קניתי את כל הספרים, מסרתי לתרגום ספרים בגרמנית, השקעתי כל מה שהיה לי בלימוד עצמי. מעל 10 שנים של מחקר ולימוד שהיה קשה, מאד קשה, לפני שהתחלתי לעבוד כגרפולוגית.

כמה שנים לאחר מכן ובעיקר בזכות התוכנית בגל"צ, תרגיל בחמש אצבעות, בהנחיית מני פאר, כשנוצר ביקוש היסטרי (לימדתי 3 קורסים בערב) הכנתי תוכנית לימודים שמשמשת עד היום את כל מי שמלמד ולומד.

הייתי כאמור הגרפולוגית היחידה שהסכימה ורצתה ללמד. היה לי צורך להעביר את הידע העצום שצברתי הלאה.

כששאלו אותי מה הצורך הזה שלי ללמוד שהוא מנוגד לכל הגרפולוגים האחרים, אמרתי: מי שבאמת רוצה להיות גרפולוג – יהיה גרפולוג, לפחות שיהיו גרפולוגים טובים...

נסעתי לארה"ב בשנת 76 ועברתי שם את המבחנים ל-3 אגודות.
השקעתי הון בכל התהליך והערכתי כל מילה שגרפולוגים אחרים היו מוכנים לשתף וכל פיסת ידע שהם היו מוכנים לתרום לי.

מתוך התלמידים בחרתי את הגרפולוגים שיעבדו איתי ומסתבר שעשיתי עבודה לא רעה בכלל. ?
מודה – הייתי קשה איתם. דרשתי מהם להגיע הכי קרוב לשלמות שהם מסוגלים ולעולם לא להוציא חוות דעת שנעשתה על ידי גרפולוג אחד. חשוב שלפחות 2-3 גרפולוגים יעבדו על כל כתב. שלא ישמט שום פרט, שלא תהיה טעות שהרי מודבר בלקוחות שסומכים עלינו ועל העבודה שאנחנו עושים ומגיע להם הכי טוב שאנחנו מסוגלים.

למרות זאת, ובשל הרצון שלי שהתלמידים שלנו יהיו בסופו של יום גרפולוגים מצטיינים (בינונים יש מספיק...) השקעתי שנים בלימוד של כל מה שאגרתי.

אנחנו המכללה לגרפולוגיה היחידה שדורשת כתב יד לפני קבלה ללימודים. לא כל אחד מתאים, וחשוב לי לשמור על רמה גבוהה של יכולת לימוד, של יושרה, ושל "ניקיון" לאלה שהתקבלו ללימודי גרפולוגיה.
הכל נעשה בצורה מקצועית ומתוך שאיפה שכל תלמיד יגיע להישגים.

נכון, לא הצלחתי לצערי למנוע מהשרלטנים להציע את מרכולתם לכל דיכפין וכל יום אני שומעת על נזקים איומים שאבחונים שכאלה גורמים. נשים שאמרו להן שיש להן סרטן בשד, אנשים שאמרו להם שיש על הילד שלהם אזהרת חיים, שהאבא שלם גוסס והם עוד לא יודעים על כך, ושהם לא ימצאו עבודה עד שלא ישתלו עץ לימון בחצר.
לא מצליחה להבין אין אלה שקוראים לעצמם "גרפולוגים" מרשים לעצמם להתעלל ככה באנשים שבאו להתייעץ ויוצאים עם חרדות בלתי נסבלות.

אנחנו, במכון, מחויבים לעשות כל מה שאנחנו יודעים לעזור לאנשים, להוציא את הדוחות הכי מדויקים והכי "נקיים למען אלה שיקראו אותם ויעזרו בהם בתהליך קבלת ההחלטות.

כך גם לגבי הקורסים כמובן. השאיפה היא להוציא גרפולוגים מעולים, אחראיים ובעלי ידע נרחב.


מאמרים נוספים בנושא גרפולוגיה >>

מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
תנאים לבדיקה גרפולוגית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ