גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

מאמרים בנושא גרפולוגיה

מבינים אותי?
כיצד גרפולוגים מבינים את כתב היד


עד כמה חשוב לנו שיבינו אותנו? עד כמה באמת איכפת לנו שהמסר שלנו יעבור?

כל אחד בשלו… ישנם כאלו שממש לא איכפת להם. הם עושים את מה שנראה להם לנכון, בקצב ובאופן לו הם רגילים ואם לנו, האחרים, לא נוח… בעיה שלנו. לעומתם, אחרים זקוקים לכך שנבין בדיוק מה אנחנו רוצים, בדיוק למה התכוונו. כמובן שבין הקצה האחד לשני ישנם גווני ביניים רבים.

אז איך גרפולוגים רואים בכתב היד עד כמה חשוב לכותב שיבינו אותו? כיצד עוזרת גרפולוגיה בנושא?

כתב היד הוא אמצעי תקשורת. כדי שנוכל להבין האחד את השני נקבעה שפה מדוברת וכתובה. כשאנו אומרים "המלח על השולחן" ברור לחלוטין שיש שולחן ויש עליו מלח. השולחן אינו כלב והמלח אינו עפיפון. באותו האופן, השפה הכתובה מאפשרת להעביר מסרים דרך הכתב. בכיתה א' לימדו אותנו קרוא וכתוב. המורה ציירה אותיות על הלוח ואנחנו שקדנו להעתיקם למחברת וניסינו לרכוש מיומנות בכתיבה. למרות שלימדו אותנו לכתוב בדרך מסוימת, עם הזמן, כל אחד מאיתנו "יצק" את עצמו ויצר לעצמו את כתב היד האישי שלו.

גרפולוגים יכולים ללמוד רבות מתוך צורת הכתב המתפתחת אולם הפעם נתמקד בכתב יד של קוראת המדור ונבחן אותו מתוך נקודת המבט של קריאותו.

ככל שהכתב ברור וקל יותר לקריאה ניתן לומר שלכותב חשוב כי יבינו אותו. השאלה החשובה ששואלים גרפולוגים היא: "מה עומד מאחורי הרצון הזה?"
הסיבות לכך יכולות להיות רבות, שונות ומגוונות: נוכל לראות "ילד טוב ירושלים" שחשוב לו לעמוד בציפיות, כותב בעל ערכים מגובשים, בעל אוריינטציה חברתית מפותחת, מי שרוצה ליצור רושם "חיובי" כדי שיוכל לנצל את מעמדו לשם ביצוע דברים פחות "חיוביים", או לחלופין אדם בעל רמה נמוכה שלא פיתח את כתב ידו. אלו, כרגיל, רק חלק מן האפשרויות.

שימו לב לקטע המצורף. הכתב מאוד בהיר וברור, קל לקריאה ולהבנה. כדי להיות בטוחה שאכן יבינו אותה, הכותבת עושה דבר נוסף מעבר לעיצוב הקריא: היא מוסיפה ניקוד, סוגריים ועוד סימנים נוספים בשאר חלקי הכתב. בסוף הכתב הכותבת חותמת בשמה המלא ובאופן ברור. חתימה זו מעידה על כך ש"תוכה ככברה". היא אינה מנסה ליצור מצג שווא.

כלומר: חשוב לה מאוד שנבין אותה. חשוב לה מאוד שהמסר יעבור ולו יכלה ליצוק לתוך הכתיבה גם את טון הדיבור היא הייתה שמחה בכך מאוד.

יחד עם זאת, גרפולוגים מיומנים יראו כי הכתב אינו מאוד מוקפד. יש בו חיים ותנועה. הוא ספונטאני, טבעי ואמיתי. הכוונות כאן הן אמיתיות, המקור לבהירות הוא רצון אמיתי שיבינו אותה כדי להימנע מחוסר הבנות שיכולות להוביל לחיכוכים ועימותים.

גרפולוגים והבנת כתב היד

בכתב הבא, לעומת זאת, יש הקפדה גבוהה ביותר הן על הצורה והן על סימני הפיסוק אולם העיצוב בצורני בולם את התנועה וההבעה ועל כן מדובר בכותבת ש"מרשה לעצמה" להתבטא רק באופן שיהיה מקובל על החברה.

חשוב לה לעמוד בציפיות שלנו, חשוב לה לרצות וחשוב לה לוודא שאין דבר שהיא עושה או אומרת שיכול לפגוע במי מהסובבים אותה.

גרפולוגים והבנת כתב היד

לעומתן, גרפולוגים העורכים ניתוח גרפולוגי של הכותב הבא יראו כי הוא חושב מהר, מתבטא מהר וניכר כי הוא מצפה שנבין אותו אולם הוא חסר סבלנות להסברים מיותרים ומייגעים.

גרפולוגים והבנת כתב היד


מאמרים נוספים בנושא גרפולוגיה >>

מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
תנאים לבדיקה גרפולוגית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ