גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה

מאמרים בנושא גרפולוגיה

ניתוח גרפולוגי של מכתבו של גלעד שליט


במלאת שנתיים לנפילתו בשבי של גלעד שליט נתבקשתי על ידי מערכת העיתון "ישראל היום" לנתח את מכתבו האחרון של גלעד שליט על פי הגרפולוגיה.
לא היה בידי את המכתב המקורי אלא העתק בלבד ולכן בדיקה גרפולוגית זו מתייחסת אך ורק לעולה מתוך ניתוח צילום מכתבו של גלעד שליט.

במכתבו של גלעד שליט נוכל להבחין במספר מחיקות. לפני שנתייחס למצבו הנפשי של הכותב, ננסה לבחון מעט את מה שנכתב מתחת למחיקות.
בסוף הפסקה הראשונה כותב גלעד "ונאלצתי להתחיל לחיות בתנאי מעצר". נראה כי המילים "תנאי מעצר" החליפו את המילה "בכלא" ולכן לא מן הנמנע שמי שהיה לצידו בזמן הכתיבה השפיע על תוכן המכתב, גם אם לא הכתיב לו מילה במילה.

בפסקה השלישית רואים בבירור כי גלעד כתב את המילה "התדרדר" לפני שמחקה או אולץ למחקה ולהחליפה במילה "נפגע". כל אחת מהמחיקות הללו יכולות להיות תוצר תיקוניו של גלעד או של מי שבחן בקפדנות כל מילה שיוצאת מעיטו.

בפסקה השלישית במכתב, בה כותב גלעד על התקווה, ניתן לראות כי כתב היד שלו גדל בצורה משמעותית. כאשר הוא כותב את המילה "ממשיך" ניכר כי יש ביכולתו לאסוף את כוחותיו ולהתגבר על המצוקה בה הוא שרוי, משום שהגדלת כתב היד שלו מסמלת באופן ברור נוכחות.

נראה כי את ארבע הפסקאות הראשונות במכתב, כתב גלעד בעצמו, כנראה תחת פיקוח, ואילו הפסקה האחרונה הוכתבה לו במלואה. אין בפסקה האחרונה אף טעות או פליטת קולמוס והכתב ניראה אחיד מאד, דבר המתאים להכתבה.

בתקשורת פורסם כי הוריו של גלעד אינם יודעים האם המשקפיים ששלחו לו באמצעות הצלב האדום אכן הגיעו ליעדם. מצב הראייה של גלעד נבדק גם כן בניתוח כתב היד והבשורה היא כי אין שום סימן בכתב שיכול להעיד על ליקוי ראייה כלשהו ולפיכך ניתן להניח ברמה גבוהה של ודאות כי שליט מרכיב משקפי ראייה.

מאחר והניתוח הגרפולוגי התבסס על צילום המכתב ואין בידי כתב יד קודם של גלעד שליט, לא אוכל לקבוע בוודאות מהו מצבו הנפשי. למרות זאת, נראה בבירור כי לגלעד כוחות נפש חזקים, כוח רצון ויכולת התמדה.
ביסודו גלעד הוא אדם רגיש, מופנם וזהיר בקשריו החברתיים. יחד עם זאת ניכר כי הוא גם נחוש ובעל יכולת לגלות עקשנות, גם אם מעט פסיבית. גלעד חש מחנק לנוכח כליאתו, אך ניכרת בו אופטימיות מסוימת שמאפשרת לו לאזור כוחות ולהחזיק מעמד בשבי.

בסוף המכתב מופיעות המילים "מתגעגע" ו-"גלעד" בצמידות. דבר זה מלמד על הגעגועים שאוחזים את גלעד אך באותה העת גם מחזקים אותו, משמשים לו משענת ומספקים לו כוח להמשיך מבלי לאבד את גאוותו האישית.
כתב ידו של גלעד מציג נער שצלח את גיל ההתבגרות במהירות. כתב היד מעיד על בגרות נפשית, תפיסה עניינית של מצבו ומצב רוח אחיד. גם אם במכתבו הוא כותב על "דיכאונות", ניכר כי שליט נמנע מלרחם על עצמו.

לסיום מסר אישי להוריו, למשפחתו ולחבריו של גלעד שליט:
ברור לי כי אף אחד לא יכול באמת להבין את שמתחולל בתוך ליבכם. גם אני עוקבת בדאגה ובתפילה אחר מצבו של גלעד ולכן מצאתי חשיבות רבה בניתוח גרפולוגי של כתב ידו של גלעד.
התמונה העולה מכתב ידו מראה כי מצבו סביר בהתחשב בתנאי כליאתו וכולי תקווה כי אבחנה זו תעניק לכם ולו רגע אחד של רגיעה.
אני מאמינה בכל ליבי כי גלעד ואתם תצאו מחוזקים מפרשה זו, לכשתסתיים, וכי החיים אותם תחוו אחרי שובו של גלעד הביתה יהיו טובים ומלאים יותר.
מי ייתן ותקופת הסבל הנוראית שלכם תסתיים במהרה. אמן.

חנה קורן – גרפולוגית ומומחית מטעם בית משפט לבחינת מסמכים.
מנהלת המכון לגרפולוגיה – חיפה, ת"א, לונדון וקפריסין.

מכתבו של גלעד שליט

לחוות דעת גרפולוגיות נוספות >>

.

מיון והשמת כח אדם
ייעוץ בקבלת עובדים וקידומם
קורסים והרצאות
הכוונה מקצועית
אימון אישי באמצעות גרפולוגיה
ייעוץ אישי
ייעוץ זוגי גרפולוגי
סדנת זוגיות
חוות דעת משפטית
תנאים לבדיקה גרפולוגית
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ