גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן

חיפה: 04-8551180
ת"א: 077-4244450

info@annakoren.co.il
גרפולוגיה - מכון לגרפולוגיה חנה קורן
גרפולוגיה   גרפולוגיה-חנה-קורן   graphology - גרפולוגיה
מעטפות האנטרקס

מעטפות האנטרקס

לאתר של FBI >>


כתב דפוס באנגלית, לעיתים קרובות, מלמד על אדם שנרתע מפני קירבה ומקפיד על פרטיותו. במקרה שלפנינו נראה בבירור כי הכותב סילף במתכוון את כתב ידו הטבעי על מנת להסתיר את זהותו.

קשה לקבוע תכונות אישיות רבות מכתב יד עם כל כך הרבה "מכשולים"; כתב לא ספונטני, צילום ולא מקור, כתיבה תמה וכתב "מצויר", ובכל זאת, ניתן היה לדלות מספר תופעות כתב מעניינות.

חלק מהאותיות דומות יותר לספרות מאשר לאותיות, למשל האות "G" נראית כמו "6". תופעה זו מלמדת על העובדה שהכותב נוטה לכתוב יותר ספרות מאשר אותיות ויתכן כי הוא מורגל פחות בכתיבת טקסטים. יתכן כי הוא מנהל חשבונות (יתכן גם אישה - אי אפשר לשלול אפשרות זו) או אדם שכותב ספרות רבות במשך היום.

הכתיבה של התאריך והשימוש בספרה "0" לפני החודש יכולה ללמד על אדם שמתורגל למלא טפסים רבים במשך היום. יש לו גם כשרון לבניה, ואם היו אפשרויות לחיפוש אחריו לפי מקצוע הייתי מתחילה במנהלי חשבונות, אנשי מחשבים, פקידים, או בנאים.

נראה כי שפת האם שלו איננה אנגלית, למרות שהוא, כנראה, כותב אנגלית שנים רבות. בזמן הכתיבה הוא נמצא בחרדה גדולה ובמתח, שללא ספק פוגם בתיפקוד היום יומי שלו.

השורות היורדות אינן בהכרח מלמדות על דיכאון כפי שנוהגים לחשוב, מאחר שאין אנו משייכים תכונת כתב אחת לתכונת אופי אחת, כאן יש דוגמא לכך ששאר תכונות הכתב (עד כמה שניתן ללמוד מכתב מוגבל כל כך ...) לא בהכרח משקפות אישיות מדוכאת. בכתב זה הייתי אומרת יותר אדם כנוע ולא מדוכא.

הוא חש מקופח ונראה כי ויתר במידה רבה על העולם החומרי, אם כי, לא מתוך השלמה עם המצב, אלא מתוך קבלה וויתור. הוא תלותי, נוטה להיגרר אחרי דמויות דומיננטיות, מתקשה לגלות עצמאות ומעדיף למלא אחר הוראות של אחרים ולא ליזום בעצמו.


לחוות דעת גרפולוגיות נוספות >>

אודות המכון לגרפולוגיה
מאמרים בנושא גרפולוגיה
חתימות
שרבוטים
מפורסמים
מחקרים
ידיעוני גרפולוגיה
 

בנייה, עיצוב, קידום אתרים - גרפונט בע"מ